איך לבחור יין?

איך לבחור יין, מה הולך עם מה, ולמה טוב פקק סיבובי? הייתי בסדנת יין וחזרתי לספר

תמיד הייתי חובבת יין ואין לי בעייה לשתות יין בכל סיטואציה שהיא. גם בבוקר וגם בשעות הקטנות של הלילה.
בישראל שותים מעט יין באופן יחסי, בערך שישה ליטרים בממוצע לאדם בשנה. שימו לב למדינות בהן שותים הכי הרבה יין, ולחלקן הייתה נציגות בסדנה הזו
14045794_10153564631526572_5059323207678676237_n
(הנתונים מתוך OIV, ותודה ל Ben Kiviti ולקבוצת "אוהבי אלכוהול" בפייסבוק).

סדנת יין

מה זה בעצם סדנת יין? ולמה צריך את זה? גם אני שאלתי את עצמי כשהגעתי לסדנה של דרך היין. סביב שולחן גדול ישובים  זוגות, מכל המינים ומכל הגילאים, שבאו לחוויה של טעימות יין: מה הולך עם מה ואיך להרשים את ההורים של בן/ בת הזוג.  במהלך הערב כשהמדריך אמר "אם אתם עדיין בדייטים" תהיתי, מאחר והסתכלות מהירה הבהירה לי שאצל רוב הנוכחים הדייט האחרון היה כנראה עם מי שבא איתם לסדנה, וככל הנראה זה קרה בערך בתקופה בה שמיר היה ראש ממשלת ישראל.
3-20160822_204649

דרך היין

דרך היין הוא מרכז לתרבות היין. מציעים כאן סדנאות שונות והסדנה הספציפית בה השתתפתי נקראת "יינות לדייט שלישי". דולב המדריך הסביר לנו שמדובר ביינות לדייט שלישי בגלל הסמיכות לטו' באב, וכי הסדנה הזו כבר מעבירה אותנו לשלב הבא ביחסים. המדריך היה מעולה, מאוד מקצועי ומדויק. הדבר היחיד שהפריע לי היה שהוא הזכיר יותר מידי את בת הזוג שלו ואת השפעתה על תהליך בחירת היינות ועל חייו בכלל, תוך שהוא מכנה אותה מספר רב של פעמים "הגיברת". אני אישית לא סובלת שמכנים אותי כך אך אולי לה זה לא מפריע.
2-20160822_201622

מה טעמנו?

טעמנו כעשרה יינות. התחלנו בקרמו, שהוא כמו שמפניה רק שאינו מיוצר בחבל שמפיין אלא בקרמו. במשך שנים חבל שמפיין היה ידוע ביינות גרועים ביותר, עד שיום אחד ייננית שמפיינאית, שכחה בטעות בקבוק אחד במרתף העמוק ביותר בבית. היין קיבל תסיסה מיוחדת והשאר היסטוריה, וכך בעצם נוצר היין המבעבע  שאנחנו כל כך מכירים, השמפניה. היין שטעמנו נעשה מענבי שנין בלאן. הוא נקרא קרמו דה לואר, טעמו פירותי ונחמד. המשכנו בשני יינות לבנים נוספים, שניהם צרפתיים. אחד מבורגון והשני מעמק הלואר.מבחר היינות האדומים שטעמנו נתן ייצוג לכמה מקומות בעולם: איטליה, צרפת, ספרד, ארצות הברית, אוסטרליה, וגם ישראל, כמובן. אהבתי את היין הספרדי שהגיע מפריורט, ואופיין בטעמים חזקים וחריפים של צ'ילי, התחיל חזק והתעדן מעט במהלך הטעימה. אהבתי גם את היין האוסטרלי עם הפקק הסיבובי (תיכף תבינו למה) עם הארומה הצעירה והטעמים הקלילים. בתמונה אני אוחזת בקרמו.
1-20160822_201730

דברים שלא ידעתם

יבש פה

כולנו שמענו את ההגדרות הנוקשות: יין יבש הולך עם בשר, אדום חצי יבש טוב לאחה"צ ושקיעה מול הים, ועוד. אבל מה זה בעצם יין יבש? ואיך מודדים את זה? מסתבר ש"יובש" זו פשוט רמת מתיקות. פשוט מאוד: מודדים את רמת היובש לפי כמה גרם סוכר יש ב 100 מ"מ של משקה. ככל שיש יותר סוכר, כך היין פחות יבש. החמיצות בעצם מאזנת את רמת היובש.

טמפרטורת חדר

שאלתי את המדריך למה כשאני מזמינה יין אדום אני מקבלת אותו בטמפרטורת-חדר, שהיא בדרך כלל חדר במדבר סהרה. המדריך ענה שבישראל לא תמיד מקררים מספיק את היינות, אולי בשל דעה קדומה שהקירור עלול לפגוע ביין ו"לסגור" את הטעמים שלו. אבל במקומות אחרים בעולם, למשל אוסטרליה, מצננים את היין היטב רוב השנה. גם את היינות היקרים ביותר מגישים במקרים רבים עם…קרח.

סובב את הפקק

יש את הקטע הזה של פקק שעם, עם כל הרומנטיקה, הפותחן המעוצב, והתנועה המייומנת שנלווית לפתיחה. אך מסתבר שלאחרונה יקבים רבים זונחים את פקק השעם ועוברים לפקק סיבובי. זה לא מעיד על רמתו או מחירו של היין והפקק הסיבובי נמצא בשימוש ביקבים המובילים בעולם. בניגוד לפקק השעם הוא אינו "נושם", אך שומר על הטריות ומסייע בכך שהיין שאנו בוחרים יישאר צעיר ורענן.

סדנאות יין נערכות באופן קבוע בכל אחד מסניפי דרך היין. לחברי מועדון ולמצטרפים חדשים יש הנחות, שווה לבדוק. מומלץ להתעדכן בתאריכים ונושאים באתר שלהם. תהנו!