איך לבזבז את תקציב סוף השנה על שיווק נכון

יש כל כך הרבה נושאים לגעת בהם בתהליך השיווק שלנו יחד ואני באמת מנסה לבחור את הפוסטים שלי בקפידה אבל אחרי הפוסט הקודם שלי על הסודות לקמפיין מוצלח – הרגשתי שיש צורך לדבר על נושא שמעסיק כמעט כל איש שיווק או בעל עסק שהגדיר תקציב שיווקי מסוים ונשאר בעודף.

אם כן, השנה האזרחית החדשה כבר ממש מעבר לפינה ושנת 2019 קורצת אלינו במהירות הבזק ועל כן אנסה למקד את המבולבלים שבנינו על איך "לבזבז" את תקציב סוף השנה שלנו על שיווק איכותי, יעיל ובעיקר מועיל – אז בואו נתחיל.

סוף השנה בישראל למעשה מכניסה אותנו לתחילתו של החורף הישראלי, על כן נוכל להתמקד בכמה דרכי שיווק עיקריות שיכולות להוביל את הקמפיין שלנו או לפחות לתת לו פוש קדימה:

1. קמפיין מטורגט בפייסבוק:

זו אמנם לא "הדרך הקלאסית" לניצול תקציב השיווק שלנו אך אנחנו לא כאן כדי לחשוב בנאלי אלא מחוץ לקופסה. קמפיין פייסבוק מטורגט יכול להוות כלי נפלא כשמדובר בקמפיין שיוצא ממש בבוא החורף. למה? כי אנחנו למעשה מכוונים את הקמפיין שלנו

לקהל "מטורגט", כלומר קהל ספציפי של אנשים שנכנסים תחת מסננים ספציפיים שאנחנו נקבע מראש וכאלו שפייסבוק אספה עליהם מספיק מידע על מנת למצוא אותם רלוונטיים לתוכן שלנו. הקמפיין למעשה יכול להיות כל דבר, החל מסרטון שיווקי חורפי עם המותג שלנו,

קידום מוצר חדש שאנחנו רוצים לדחוף יותר במכירות או אולי דווקא הבסט-סלר שלנו שאנחנו מעוניינים לחשוף לקהל לקוחות רחב יותר. זה כבר תלוי בכם, אין מי שמכיר את העסק שלכם טוב יותר מכם עצמכם (או איש השיווק שלכם 🙂 )

אז איך עושים את זה?

ראשית ניכנס לדף השיווק של פייסבוק Facebook Ads (לאחר שהתחברנו בעזרת שם משתמש וסיסמה)

פלטפורמת השיווק של פייסבוק היא נהדרת בעיניי שכן היא מקנה למפרסם כל כך הרבה כלים ופילוח יוצא מן הכלל שעם קצת שיפשוף וטכניקה נכונה יכול להביא תוצאות מדהימות ואחוזי המרה (קליקים, פניות) גבוהים במיוחד.

פייסבוק אדס נותנת לנו למעשה לפלח את קהל היעד שלנו על פי מספר קריטריונים:

א. מיקום גיאוגרפי

ב. מין (זכר או נקבה)

ג. גיל

ד. סטאטוס מערכת היחסים (רווק \ במערכת יחסים \ מאורס \ נשוי)

ה. תחומי עניין של קהל היעד (כלומר במה הגולשים התעניינו, על מה נתנו לייק וכו')

ו. פילוח משתמשים מתקדם – אופציה למתקדמים, בעיקר לאלו שכבר מתמשים בפייסבוק ככלי שיווק ומתחזקים דף או עמוד פעיל עם המותג שלהם ומעוניינים לפלח את קהל היעד לעוד תתי קטגוריות מדהימות ביותר יש לציין כמו על פי אנשים שהשתמשו באפליקצייה מסויימת או חברים של חברים בדף וכו')

המערכת של פייסבוק די פשוטה, אם לא הייתי חושבת שכל אחד מסוגל לעשות את זה לא הייתי מעלה את הפוסט הזה בכלל. תוכלו למצוא מדריך מפורט לפרסום בפייסבוק (באנגלית) המסביר לכם ב-8 פרקים קצרים איך לעשות קמפיין מוצלח מ-א' ועד ת'.

אנחנו למעשה בונים "פרופיל" של הלקוח שהוא אולטימטיבי בשבילנו, לדוגמא:

פלוני אלמוני הינו בעל עסק של צילום לחתונות ואירועים והוא מעוניין למשוך עוד לקוחות באמצעות פרסומות פייסבוק. מה צריך פלוני אלמוני לעשות?

ובכן התשובה איננה חד משמעית, אך אני הייתי מציעה לו להריץ קמפיין שיווקי של תמונות חתונה מהממות ומיוחדות (אנשים אוהבים תמיד להרגיש מיוחד).

הייתי מציעה לו לכוון את הפוסטים שלו לגברים ונשים, בגילאי 24-32, שמצב מערכת היחסים שלהם הוא "מאורס\ת".  חכם לא? 🙂

הסיכוי שקמפיין כזה יביא אחוזי המרה גבוהים יותר (ויתורגם בסופו של יום ללקוחות) גבוהה בהרבה מאשר פרסום לא ממוקד, או ממוקד חלקית ויגיע לנשים וגברים בני 60 פלוס או לגברים ונשים בני 30+ שכבר נמצאים במערכת נישואין.

הבנתם? THAT SIMPLE GIRLS!  קדימה רוצו להתחיל את הקמפיין שלכם, אני כאן לכל שאלה או עזרה.

קמפיין פרסום ממומן בפייסבוק

 

 

 

 

 

 

2. קמפיין פרונטלי עם שימוש במוצרי פרסום וקידום מכירות:

שיווק באמצעות מוצרי פרסום וקידום מכירות הינו כלי שיווקי חזק ויעיל והזכרתי אותו בפוסט הקודם על רגל אחת. אין ספק שזה נושא שאנחנו נרחיב בהמשך, שכן יש הרבה מה ללמוד על איך לעשות זאת נכון והאמת שיש מעט מאוד בלוגים למוצרי פרסום שמספקים מידע איכותי

או אפילו כאלו שיש להם מושג ירוק בעצמם. אך זה נושא שדי קרוב לליבי כיוון שאני מאוד אוהבת להשתמש בשיטה הזו הן בעשייה עצמה, בקריאטיב, בפרצופים המחייכים של מקבלי המוצרים אך מעל לכל אלו – כמות הלקוחות החדשים או החוזרים שבאים בעקבות הקמפיין.

אז כפי שכבר הזכרתי כאן למעלה, זה נושא ארוך ואין סיכוי שנספיק לכסות את כולו ברבע פוסט, אבל אתן כמה טיפים מוצלחים לקמפיין חורפי (בחלקם אני משתמשת בעצמי ממש בימים אילו):

א. שימוש במוצר חורפי שכל אחד אוהב לקבל- אני חושבת שאחד מכללי האצבע שצריכים להוביל משווקים בעת בחירת קמפיין מוצלח הוא קודם כל לשאול את עצמם אם במידה והם היו מקבלים את מוצר הפרסום שלהם בעצמם – האם הם היו אוהבים אותו?

כשמדובר במוצרי חורף זה הופך להיות אפילו יותר קל כיוון שיש כל כך הרבה מוצרי פרסום מיוחדים ומעולים לעשות בחורף! לדוגמה:

גרביים ממותגות – כמה מגניב יכול להיות הקמפיין שלכם עם גרביים מחממות לחורף הקר (ולמי הרגליים לא קרות בחורף?) כהמותג שלכם מתנוסס בהדפסה על הגרביים או אפילו יותר יפה – גרביים עם רקמה או לוגו ארוג!

 

גרביים ממותגות של זאב אימפורט מוצרי פרסום

ב. שימוש במוצרים שעונים על צורך הלקוח שלנו (במיוחד בחורף)-

בחורף שימוש במוצרי פרסום שמתאימים ללקוח זו משימה קלה  יותר מאשר בשאר עונות השנה. יותר קשה למצוא מוצר פרסום לאביב\סתיו מאשר מוצר חורפי הלא כן?

אם כן, דוגמה טובה למוצר חורפי נוסף שיכול לעשות עבודה מושלמת הוא בקבוק תרמי ממותג עם לוגו או בקבוק טרמי במיתוג מלא- מיתוג על בקבוק מקנה לנו חשיפה ענקית למותג, שטח פרסום די גדול בעל נראות מספקת ואיך לא – מוצר פרסום מיוחד שמחמם ללקוחות שלנו את החורף

ובלי ספק מזכיר להם מי היה לצידם באותו יום קריר. למעשה זהו חלק בלתי נפרד ממה שאנחנו בתור אנשי שיווק מקצוענים או חובבים מנסים להעביר ללקוח באמצעות אותם מוצרי פרסום – להזכיר לו שהמותג שלנו קיים ותמיד לשמר את זה בתודעה שלו, לגרום לו להבין שהוא חשוב לנו כלקוח

ולכן אנחנו דואגים לשמר אותו או "לפנק" בשפה עממית יותר. כדאי לשים דגש על מוצר איכותי ועל ספק אמין שכן נסו רק לתאר לכם מה קורה אם ניסיתם "לחסוך שקל" וקניתם את אותו בקבוק תרמי לדוגמה באיכות ירודה – רמז: הלקוחות שלכם לא יאהבו את זה כלל. וזה בלשון המעטה.

בין אם אלו לקוחות קיימים ועל אחת כמה וכמה לקוחות חדשים לא אוהבים להרגיש שנותן השירות או המותג לא השקיע בהם שלא לומר "זלזל" בהם. לכן, אם המוצר יקר מידי (אני תמיד אומרת שאין מוצר יקר מידי, יש מוצר שלא עומד בתקציב), אז נסו לכוון את התקציב שלכם למוצר

שיביא תועלת זהה אך עם זאת יהיה איכותי. כלל ברזל: אל תחסכו על מוצרי פרסום ללקוחות שלכם. הזול יעלה למותג או לעסק שלכם ביוקר.

המבחר בכל מה שקשור בבקבוקים תרמיים הוא די מצומצם (לאיכותיים שבניהם-מניסיון) אך כמו בקישור הבא תוכלו להתרשם כי בקבוק ממותג ששומר קור וחום יכול להיות מתנה נפלאה כמעט לכל אחד ויכול לגעת בחתך לקוחות עצום כמו כן בחתך גילאים כמעט בלתי מוגבל ולא פחות חשוב

מגיע במגוון מרשים למדי של צבעים ואפשרויות מיתוג מגניבות בהחלט.

בקבוק תרמי ממותג שומר קור וחום
בקבוק תרמי מעוצב שומר קור וחום עשוי פלדת אל-חלד עם ערכה יוקרתית (תמונה: זאב אימפורט)

לסיכום:

הצגנו כאן שתי אפשרויות סופר מוצלחות לקמפיין שיוויקי זריז לניצול מקסימלי של תקציבי סוף השנה שנשארו לנו בעסק \ חברה. הזכרנו שתי אופציות עיקריות בדמות פרסום ממומן בפייסבוק לצד קמפיין פרסום בעזרת מוצרי קידום מכירות (אם יש לכם אובר-תקציב כמובן שעדיף להשתמש בשניהם!) השילוב של השניים האלה יכול להיות שילוב מנצח מבחינתכם – קידום קמפיין שיווקי בפייסבוק שגם מחלק מתנות למשתתפי הקמפיין (נחמד לא? 🙂 ).

אני מקווה שעשיתי לכם עוד קצת סדר עם "בזבוז" נכון של תקציבי סוף השנה ובאופן כללי בקמפיינים השיווקים שלכם.  אני חייבת לרוץ לנצל את התקציב השנתי שלי, נותרו רק 10 ימים 🙂 ניפגש בפוסט הבא! צ'או פריינדס!

Hot Pie Girl
מומחית בינלאומית באופנות וטרנדים ברשת, שיווק אינטרנטי ופרונטלי, פרסום בעזרת מוצרי פרסום, קידום מכירות ועוד.