איך גיליתי את עצמי מחדש אחרי גיל 40

בעבר כשהייתי מסתכלת במראה, ראיתי רק את הפגמים שלי. אחרי גיל 40 קיבלתי מתנה – את עצמי עם חוזקות שלא הכרתי קודם

מאז שאני זוכרת את עצמי כילדה אהבתי להתגנדר ולהתקשט, נכנסתי לנעלי העקב של אמא שלי, מרחתי אודם , דיברתי לעצמי במראה, והתחפשתי לאישה.

בגיל ההתבגרות רציתי לבלוט, לבטא אמירה מתריסה ובועטת, אז הייתי שילוב של פנקיסטית ופריקית, והסתובבתי לרוב בג'ינס קרוע, חולצות גדולות ונזם באף.

בהמשך, כשבגרתי היה חשוב לי להראות מעודכנת, אופנתית ורצינית. יחד עם זאת, תמיד סבלתי מאי נוחות בגופי, הרגשתי שמנה, גדולה וגבוהה מידי, ושהבטתי  במראה ראיתי רק את הפגמים.

מידת הנעליים שלי היא 42 וכפות הידיים גדולות. כמובן שזה לא אפשרי לעשות להן דיאטה, או ניתוח פלסטי. מה שנקרא הטבע נתן לי מתנות ונתקעתי איתן לכל החיים.

Presentation1

עם הזמן והכלים שרכשתי כסטייליסטית אישית, הבנתי שהתלבשתי כדי להסתיר(בעיקר את הבטן), וזה דווקא הבליט את מה שאני לא רוצה.

למדתי איך אפשר ליצור אשליות ויזואוליות נכונות למבנה גופי, אילו בגדים וגזרות מחמיאים לי ללבוש, ואיך למשוך את תשומת הלב ליתרונות שלי.

הכנסתי צבעוניות למלתחה , העזתי לשלב סגנונות והדפסים, והתחלתי להנות. הפירגונים והמחמאות לא איחרו להגיע, וזה השפיע לא רק עלי, אלא גם על סביבת החיים שלי.

מבחינתי סטיילינג, זה הרבה מעבר לבגדים. זה מתחיל מאיך אני מרגישה בתוך הגוף שלי, במראה שלי . זה מה אני אומרת לעצמי כשאני מביטה במראה.

זה הקולות שרצים בראש שלי, זה האימרות שאני משמיעה לעצמי, וזה מה אני משדרת לסביבה לגבי איך שאני מרגישה בתוך גופי.

Presentation1

וכנשים אנחנו מבקרות את המראה שלנו רוב הזמן. הרבה פעמים אנחנו גם מתביישות להיראות יפות או  נבוכות לקבל מחמאות,  ובתור אישה שבאה מהמקום הזה בדיוק, אני יודעת שכל אחת יכולה להראות הכי טוב במראה שלה.

אני עברתי את המסלול של דיוק סגנוני האישי, ולמדתי מה מחמיא לי. לא היה לי פשוט, אבל אני מבינה את המקום של לצאת מאיזור הנוחות.

אני מאמינה שכל אחת יכולה להראות נפלא, בכל מידה, גיל ותקציב.

זו לא סתם אמירה, זאת החוויה שלי- והיא יכולה להיות גם של כל אחת.

בטחון עצמי מתחיל באהבה עצמית  ומשפיע על כל סביבת חיינו.

את הנשים שאני מלווה, אני מנחה ליצור הלימה בין אישיותן ועיסוקן להופעה שלהן, איך להתלבש ולהדגיש את היתרונות שלהן,  אני עוזרת להן לשנות את המותר והאסור שיושב להן בראש, ומעודדת אותן  לצאת מאזור הנוחות  ולעוף על עצמן.

היום אני בת 47 מרגישה שקיבלתי מתנה –  את עצמי משודרגת יותר, חזקה יותר , מאמינה ביכולות שלי, והכי חשוב מעבירה את זה הלאה לנשים – זו השליחות שלי.

DSC_0499

אפשר לעקוב אחריי גם בדף הפייסבוק שלי: כאן

ולהוריד את המדריך החינמי שלי – איך להתלבש בסטייל – כאן

הרצאת STYLE UP ליום האישה לארגונים וחברות.
הרצאה מלאה טיפים, מעוררת מחשבה, פרקטית ומעצימה.

להזמנות: 052-3898927

WhatsApp Image 2019-01-23 at 23.58.24

צילום: רעות אשכנזי

מרב אבן זהר
אני מרב אבן זהר בת 49 נומרולוגית, סטייליסטית אישית ובוגרת לימודי תודעהאת דרכי כסטייליסטית התחלתי בזכות לימודי הנומרולוגיה מה שפתח בפניי את הדרך לעולם שלם של התפתחות וחיזוק הדימוי העצמי.במהלך השנים ליוויתי עשרות נשים בתהליכי התפתחות הסטייל שלהן והבנתי שלא ניתן לערוך הפרדה בין האישיות הפנימית של מי שאנחנו באמת, למראה החיצוני ולתדמית האישית אותה נבחר להביא ולשקף החוצה לסובבים אותנו.בנומרולוגיה תאריך הלידה והשם הפרטי מלמד על תכונות אופי, קווי מחשבה, העולם הפנימי ומה מנהל אותנו.מתוך הכלים שיש ברשותי מעולם הסטיילינג והנומרולוגי מצאתי את הדרך לשלב בין סגנון הלבוש לאישיות שלנו באמצעות תאריך הלידה.אני מאמינה שסטיילינג זה שפה נרכשת, הנראות שלנו היא חלק מהמסרים שאנו רוצות להעביר, והיא משפיעה על הבטחון העצמי שלנו , על מהלכי חיינו, ועל סביבת החיים.להראות הכי טוב שלך זה עניין של בחירה והחלטה ובכל יום אישה יכולה לספר סיפור שונה, ללבוש את עצמה אחרת ולהרגיש שלמה ונהדרת.