איך בוחרים תקליטן?

בחורה עם מחשב נייד

 איך בוחרים תקליטן?

תקליטן לאירועים הוא האיש שאחראי על המוזיקה שתנוגן באירוע שלכם. השם המוכר יותר הוא Dj  . התקליטן מכין מבעוד מועד את המוזיקה והוא יוצר את המעברים בן שיר לשיר כך שהמוזיקה תושמע ברציפות באירוע שלכם. על ידי המוזיקה הוא יעורר את האורחים שלכם לרחבת הריקודים. בתחום זה ישנם מגוון רחב של תקליטנים. ישנם שמתמקצעים רק במוזיקה לדיסקוטקים או מסיבות הם בדרך כלל מתמחים במוזיקה טראנס, יותר במוזיקה אלקטרונית. וישנם שמתמחים בעיקר במוזיקה לאירועים כמו חתונות בר מצוות בריתות וכדומה. חלק מתקליטן טוב יש צורך בהנחיה טובה של האירוע ישנם סוגי תקליטנים שמדברים יתר על המידה וישנם תקליטנים שכמעט שלא מדברים כך שההנחיה הערב היא גרועה. לכן חשוב לבחור תקליטן באמצע תקליטן טוב עם הנחיה מנמלית לאירוע שלכם. בתחילת דרכו של הענף היו מסתפקים בציוד הגברה מנמלי רק להשמעת המוזיקה. בשנים האחרונות צבר הענף תאוצה אדירה. המערכות השתכללו מערכות ההגברה , מערכות תאורה משוכללות אפקטים כמו מכונות עשן, בועות סבון, מסכי לדים גדולים ומרשימים ועוד.. כיום אנו רואים שברוב האולמות ובכלל גני האירועים השונים ברחבי הארץ קיים כבר מערכות הגברה משוכללות ומערכות תאורה, בעצם מה שנשאר לתקליטן זה העמדה האישית שלו מסכי לדים ואפקטים שונים.

‏‏mixing-desk-351478 - עותק

איך נמצא את התקליטן?

למצוא תקליטן טוב ניתן למצוא בהרבה דרכים ההמלצה הטובה היא חברים ומכרים ובני משפחה שבו התקליטן תיקלט. חשוב שתדעו אם בעל העולם ממליץ לכם על תקליטן לא בהכרח שהם טובים אלא מפני שהם משלמים לבעל העולם לכן צריך לקחת את ההמלצה בערבון מוגבל אבל לא לשלול, מפני שיתכן שההמלצה של מנהל האירועים היא המלצה מעולה ולכן תבדקו. כדאי לדעת מנהל האירועים לא יכול לחייב אתכם לקחת את התקליטן שלו תעמדו על שלכם אף בעל אולם לא ירצה לבטל אירוע בגלל פרט זה.

איך נדע את טיבו של התקליטן?

בתחילת שנות ה-90 היה נהוג להסתובב בן האולמות בכדי לראות את התקליטן מתקלט באירוע. כיום זה כבר לא מקובל. ולכן רוב תקליטנים בארץ יזמינו אתכם לצפות באירועים שהם תיקלטו במשרד שלהם. חשוב שתפגשו עם התקליטן עצמו ולא אם העוזר שלו או משהו מטעמו. וכשאתם צופים סרטים שלו עדיף שתבקשו ממנו לצפות בחומרי הגלם שלו ולא סרט ערוך

והעיקר שיהיה רק בשמחות.

מאמר זה באדיבות Dj דוד חגי – תקליטן לכול סוגי האירועים.