איך בוחרים קרמיקה לאמבטיה?

קרמיקה לאמבטיה

בחירה נכונה של אריחי קרמיקה יכולה לשדרג חדרי אמבטיה. קודם כל, צריך לזכור שקרמיקה היא חומר מלאכותי ולכן ניתן להזמין אותה במגוון רחב של צבעים, דגמים וצורות. היא מיוצרת בתהליך תעשייתי של דחיסת חול בלחץ גבוה והיא עוברת זיגוג בצבעים ושריפה בתנור. תהליך הייצור הזה הופך את הקרמיקה לפתרון החיפוי הנפוץ ביותר בחדרי אמבטיה ושירותים.

שנית, היתרון של קרמיקה הוא שמדובר על חומר גלם שמשמש לייצור של כל סוגי האריחים. ניתן לקבוע את הצבע, הגודל, העובי, המרקם והגימור ורק צריך להתחיל בהגדרה מסודרת של צרכים ומטרות. חשוב לבחור קרמיקה לאמבטיה אחרי שאוספים מידות מדויקות ומתייעצים עם אנשי מקצוע לגבי האפשרויות שעל הפרק.

בחירת קרמיקה עמידה

קרמיקה מתאימה לאמבטיה כי היא עמידה בפני מים, חומצה, כימיקלים, שחיקה, בלאי, לחץ גבוה וטמפרטורות קיצוניות. היא עוברת תהליך מיוחד נגד החלקה וניתן להתקין אותה על פלטפורמה של טיט או על ידי שימוש בדבק ייעודי. עמידות היא ערך עליון בהשוואה בין אריחי קרמיקה לאמבטיה ואפשר לשנות באמצעותה את מראה חלל הפנים גם ללא צורך בהשקעה כספית גדולה.

אחרי שמבינים את כל האמור לעיל קל יותר להביא את הטיפים המרכזיים לבחירת קרמיקה לאמבטיה:

א. בחרו אריחים בהתאם למיקום והייעוד – אריחי קרמיקה לקירות שונים מאלו שמיועדים לרצפה. החליטו באיזה אריחים אתם משתמשים בכל חלק של האמבטיה וכך תבטיחו מקסימום תועלת לאורך זמן.

ב. תנו עדיפות לאריחים שנחתכו בלייזר – החיתוך בלייזר מבטיח רמה גבוהה של דיוק במסגרת ייצור אריחי קרמיקה. תנו עדיפות לאריחים שנחתכו בלייזר והתייעצו עם אנשי מקצוע לגבי הדגמים והסוגים הנפוצים.

ג. שלבו תמונות ואלמנטים דקורטיביים – אתם לא חייבים לבחור אריחי קרמיקה בעיצוב בנאלי וחד-ממדי. תוכלו לשלב תמונות ואלמנטים דקורטיביים על גבי האריחים וכך להפוך את חדר האמבטיה למקום נעים ומפנק.

לבסוף, בדקו מי מבצע את התקנת אריחי הקרמיקה, איזה ניסיון יש לו והאם השירות כלול במחיר. קבלו המלצות על חברות שעוסקות בתחום ובקשו הצעת מחיר מסודרת להשוואה בין שירותים בתחום החיפוי.