איים של שקט

על אמא שלימדה אותי יחסים, על איש שלימד אותי אהבה, על שלושה אוצרות שמלמדים אותי עולם ומלואו ועלי

שכונה

זו האמא שלי, האח הגדול שלי והשכונה שגדלתי בכל מובן בה. שם, בין בנייני שיכון, עמוסי ילדים, 'ריבים' היו חלק משגרת היום והשעה.

זו מלמטה שצעקה על זו מלמעלה שתפסיק ללכת עם הקבקים המרעישים, זו שלידה שהתלוננה על הכביסה המטפטפת, זה שחזר ממשמרת לילה וצרח שתהיה פה דממה, אלו מלמטה שלא הפסיקו לריב מי מהבן של מי התחיל את הקטטה וברחבה גדולה עם דשא חצי יבש שהיה בשבילנו ממלכה, עשרות ילדים משתוללים, אופניים שבורים, ברכיים פצועות וקול צהלות מבוקר ועד כמעט הבוקר שלמחרת.

ובתוך כל זה, אמא שלי (היפה כל כך) נהגה לפרוש לנו איים של שקט. ועל שמיכה שלרגעים היתה כל עולמנו, לימדה אותנו על אהבה ושלום, על ויתור וסליחה, על פיוס וחמלה.

ככה זה התחיל.

מאז גדלתי עוד והבנתי עוד הרבה שהדרך לשלום, עוברת גם דרך מאבק וקושי, פתלתלות וכאב אך גם דרך רגעי שקט, קרבה וצמיחה.

ואני קטנה, בתוך עולם גדול, צבעוני באנשים, סיפורי חיים, שמחות ומשברים למדתי להחזיק גם בזה וגם בזה, לא להיבהל מזה אך לשמוח מאוד על זה והשתוקקתי, גם אני, לפרוש עבור אחרים, רגעי שקט בעת קושי, שמחה בעת עצב, סדר בעת כאוס ואהבה וקרבה בעת כעס ומרחק.

הסקרנות להבנת אנשים ומערכות היחסים המתקיימות ביניהם משכה אותי ללימודי משפטים אך כשהבנתי כי למרבית הקשיים, המשברים והכאבים, העולם המשפטי הוא לא הפתרון, נפתחה דלת גדולה להעמקה וניתוב האהבה שלי לחיבור בין אנשים גם ובעיקר בעתות משבר ומצוקה וגם בתהליכי שינוי וצמיחה.

כבר 15 שנה, באהבה גדולה, אני מלווה אנשים ונשים, זוגות ומשפחות, שותפים עסקיים ואחרים וכל אלו שחוברים או נפרדים, לקבלת החלטות מיטיבות וניהול תהליכי השינוי בדרך של חכמה, צמיחה ושלום. אני מלמדת את תורתה המופלאה של דרך הגישור, מלווה מנהלים בארגונים לשיפור מערכות יחסים, מכשירה מגשרים בשלבים ראשוניים ומתקדמים, מרצה בתשוקה על הנושא ועדיין מופתעת, מתרגשת ונבוכה כשאני על במה.

777צמוד צמוד לכל זה, עושים לי פווווו גדול בלב, בנשמה ובכנפיים ארז המהמם שנשא אליי את עיניו הכחולות והעיף לי את הלב לשמיים אי שם בהיסטוריה ושלושה אוצרות אמיתיים ומטריפים שגדלים בבנימינה ומגדילים אותי בכל יום יותר ויחד עם שתי כלבות אהובות, חתולה שובת לב (והלב פתוח לעוד) אני מעניקה להם שכונה משלהם שכותבת כל יום עוד סיפור בספר, אמן המופלא, של חייהם.

IMG-20180217-WA0010

 כל התמונות מהמצלמה והאלבום הביתי:)

זהר - מגשרת יחסים
עורכת דין בהכשרתי אך הרבה מעבר לכך עורכת יחסים. מגשרת זוגית ומשפחתית, מלווה בתהליכי שינוי, פרידה ומשבר על כל שלביהם והיבטיהם. אוהבת אנשים ואת המופלא המתחולל ביניהם.