אייב סאן לוראן האגדתי- הסרט הדקומנטרי על חייו ומותו ~ "אופנות דועכות, סגנון הוא נצחי"~

"כל מה שאישה צריכה כדי להיות יפה הוא אפודה שחורה ושמלה שחורה, ולהיות יד ביד עם הגבר שהיא אוהבת" .אמר המעצב אייב סאן לוראן ולא ידע אישה בחייו!

אני בניו יורק שזו העיר לסרטים אלטרנטייבים, חברה הציעה לי ללכת לראות את הסרט על חייו ומותו של אייב סאן לוראן. אני תמיד מעוניינת לדעת יותר על מעצבים. מה שלא רואים כששומעים את מחיאות הכפיים בתצוגות האופנה המפוארות שלהם.

לא יודעת באם הסרט כבר הגיע לארץ, אבל שווה בהחלט רק שימו לב הסרט הוא תעודי עם מלל בצרפתית ,של המאהב והשותף שלו פייר.

די מענין היה לצפות בחמישים שנה של חיים של שני גברים מתקופה שלהיות זוג אלטרנטיבי, עדין לא היה מקובל כל כך. בכל זאת נראה שהיה להם חיים מעניינים. למרות מצבי הרוח של אייב סאן לוארן ובעיות עם כל מיני סמים ואלכוהל. פייר בעצמו לא היה טלית שכולה תכלת, חיים מלאי מסעות , היו להם בתים בפריז ,במרוקו, בנורמדי ,איזה סגנון איזו אומנות! איזה טוב טעם!

אייב סאן לוראן שינה היבטים רבים על אופנה, למרות שהצטער שלא הוא היה הראשון להציג גינס בקו שלו, הוא היה הראשון שהחל בקו "Ready To Wear" . וחליפות טקסידו לנשים .עם סטייל מדהים וכשרון מיוחד. בסרט היה גם מבט על האיש מאחורי הקלעים של בית האופנה, המאהב שלו פייר טארטון.

אבל פייר, מה שעניין אותי שטחית שכמותי, היה שבסוף הסרט היתה מכירה פומבית של פרטי האומנות שלו, שזכתה לסכומים מטורפים, מליוני יורו נשפכו בקלילות שובת לב ,על כל אחד מפרטי האומנות.

מה הבנתי מזה? שיש אנשים שמליוני יורו ,שוכבים להם בבנק מחכים לרכישות אומנות, שהם ממש "חייבים" לאוסף~

קייט עם שמלה של אייב סאן לוראן~

 

 

 

.

נאוה רייץ
Tel Aviv born , living in the USA since 1982 a mother of two boys Ariel 23 and Jordan 21, will live partly in new york city , Amsterdam and mainly Tel Aviv .after a brain surgery in 2012, early retirement from my line of work as a baby bedding designer at www.navasdesigns.com ,attached to dutch guy Albert ~ ~ love my new life in Hebrew and English~