איטום גגות

בחורה עם מחשב נייד

כמה נקודות שכדאי לדעת בנושא איטום גגות

 

אי אפשר לגור היום בבית, שאין מעליו קורת גג. התפקיד של הגג הוא בעצם להגן עלינו היטב נגד פגעי הטבע ומזג האוויר. הגג מונע חדירה של רוח פרצים פנימה, מונע חדירה של השמש, וחשוב מכל – מונע את הכניסה של מי הגשמים לתוך הבית שלנו. מכאן, חשוב מאד להבין את התפקיד של איטום גגות. איטום נכון של הגג, מונע בראש ובראשונה את חדירת המים פנימה, וברגע שיש בעיה באיטום – הרטיבות תהיה הסממן הראשון לכך, וכתוצאה מכך עלולות להתפתח בעיות מורכבות ורציניות מאד. יש כמה נקודות שחשוב אם כן לדעת על איטום נכון של הגג, כדי שתדעו מהם הצעדים שיש לנקוט בהם.

הדרך לאיטום איכותי ונכון

  • אילו גגות זקוקים לאיטום – כל סוגי הגגות ללא יוצא מן הכלל! הדבר היחיד שמשתנה הוא באיזה חומרים ושיטה של איטום גגות ישתמשו אנשי המקצוע בבואם לטפל בגג שלכם. אולם, כל הגגות כאמור זקוקים לטיפולי איטום מעת לעת – זה נכון לגגות בטון, לגגות רעפים, לגגות קלים, ועוד. אף אחד לא חסין לעד – ובעזרת טיפולי האיטום הנכונים, אפשר לשמור עליהם היטב.
  • היכן יש בעיה? – שימו לב שלפני שממהרים לבצע איטום גגות מחדש, יש לבדוק היכן נמצא מקור הבעיה שגורם לנזילה.
    כלומר, אם מבצעים איטום, אבל הנזילה עדיין בפנים, יש בעיה. אם אתם כדיירים יכולים להצביע על מקור הנזילה מה טוב, אך אם לא – יש לעדכן את איש המקצוע שיבדוק את מקור הבעיה, ואז ידע לבצע את האיטום בצורה הנכונה.
  • כמה זמן זה לוקח? התהליך של איטום גגות מתחלק לשתיים – העבודה עצמה על האיטום, ומשך הזמן שיש להמתין עד שהחומרים יתקשו.
    משך העבודה עצמה היא לרוב בין שעה לכמה שעות בודדות, ומשך ההמתנה לאחר מכן גם הוא עומד על כמה שעות .
    זה אומר לרוב שאחרי יום עבודה – הגג כבר אטום היטב.

ולא לשכוח להזמין מקצוענים

הדבר שבכל מקרה כדאי לזכור, הוא שאת עבודות האיטום לא משאירים לחובבנים.
הזמינו תמיד אנשי מקצוע, והם יוכלו לספק את עבודות האיטום הטובות ביותר לגג שלכם.

זיפות גגות