איזה פירות וירקות הכי חשופים לחומרי הדברה?

בחורה עם מחשב נייד

יש סוגים מסוימים של פירות וירקות שרגישים יותר מאחרים לחומרי הדברה בתל אביב או בכל מקום אחר בארץ. למרות קריטריונים מחמירים של משרד הבריאות בכל הנוגע להדברת שטחים חקלאיים, כדאי להכיר את המוצרים הללו ולשטוף אותם היטב טרם האכילה והצריכה

השימוש בחומרי הדברה הוא חלק בלתי נפרד מענף החקלאות. רק באמצעות חומרי הדברה יעילים ניתן למנוע השתלטות של חרקים, מזיקים, חיידקים ובעלי כנף על שטחים חקלאיים שלמים.

חומרי הדברה חשובים לכל אורך השנה והם קריטיים במדינה עם אקלים חם וים תיכוני כמו ישראל. חרקים משגשגים בקיץ והם מגיעים לשטחי החקלאות על מנת למצוא מזון.

מה הסכנה של שימוש בחומרי הדברה בתל אביב או בשטחים חקלאיים?

הדברה בתל אביב
הדברה בתל אביב

הסכנה העיקרית שנובעת משימוש בחומרי הדברה בכל רחבי הארץ היא מפני ספיגת חומרים מסוימים בגוף האדם. לפי מחקרים שבוצעו בארצות הברית, חשיפה מוגברת לפירות וירקות עם שאריות של חומרי הדברה עלולה לגרום הפרעות קשב וריכוז, הפרעות במערכת העצבים והפרעות במערכת החיסונית.

עם זאת, כיום יש סטנדרטים מחמירים שמונהגים על ידי משרד הבריאות כדי למנוע הרעלה של פירות וירקות על ידי חומרי הדברה. הבעיה היא שהקריטריונים האלה לא תמיד מספיקים כדי להגן על הציבור הרחב. התוצאה של חוסר מודעות עלולה להיות אכילת פירות וירקות שעברו הדברה בתל אביב עם חומרים לא מתאימים, או העברת וירוסים וחיידקים. אז איזה פירות הכי רגישים וממה כדאי להיזהר?

רשימת הפירות והירקות שנמצאים בסיכון

אלו הפירות והירקות שחשופים לסכנה בעקבות שימוש בחומרי הדברה בתל אביב או בכל מקום אחר בארץ, מחולקים באופן גס לפי קבוצות מסוימות:

א. המסוכנים ביותר – הפירות והירקות הכי מסוכנים הם אלו שמכילים 47-67 חומרי הדברה לכל מנה. ברשימה הזו אנו מוצאים בין היתר את הסלרי, האפרסק, התות, התפוח, האוכמניות, הפלפלים, התרד, הדובדבנים, תפוחי האדמה, הענבים, החסה ושלל העלים הירוקים. כפי שניתן להבין מהרשימה, מדובר על מגוון רחב של פירות וירקות שעוברים הדברה בתל אביב, בצפון ובדרום באופן קבוע.

ב. בעלי קליפה עבה – יש פירות וירקות שנמצאים לכאורה בסיכון כי הם חשופים לחומרי הדברה, אך בפועל הקליפה העבה מגנה עליהם. ברשימה הזו אנו מוצאים את האבוקדו והתירס, המנגו והאננס, האפונה, האספרגוס, המלון, האשכולית והבטטה.

ג. פירות וירקות בגידול אורגני – כל סוגי הפירות והירקות שמגודלים באופן אורגני, תחת תנאים מבוגרים וללא שימוש בחומרי הדברה בתל אביב או במקומות אחרים נחשבים פחות מסוכנים בהשוואה לפירות ולירקות הרגילים. הבעיה היא שלא תמיד ניתן לדעת האם סימן הגידול האורגני המופיע על גבי האריזה אכן אותנטי ומי מפקח עליו.

במשרד החקלאות מקפידים על הורדת השימוש בחומרי הדברה. במקביל, הדבר החשוב הוא לשטוף היטב את הפירות והירקות.