איזה הוא גיבור הכובש את יצרו! אמנם?

נעים להכיר! שמי מרי, ולעתים אני מתקשה לישון בלילות… ולא מהסיוטים… אלא מהחלומות- כאלה שיתגשמו וכאלה שיישארו כפנטזיות ונקודות בזמן במסע האישי שלי.
"ולפעמים זה גם קורה לי בלילות לחשוב על כל מה שרציתי להיות" (עידן עמדי)

_STT0533

לפעמים אני מקנאה באנשים שאין להם "שאיפות" רבות בתחום העבודה ובכלל ב"השארת חותם" בעולם, באנשים שמתגלגלים מיום ליום בחיים נטולי שאלות "גדולות", שעוסקים בדברים יומיומיים, ושהדאגות שלהם בגדר מה לבשל, לאן לנסוע לחופשה ומה ללבוש.
אני לא מזלזלת, חלילה וחס. רק יודעת חד משמעית שלא כולנו ממשיכים במסע החיים לשאול שאלות שקשורות למהות הקיומית האישית (מי אני ומה אני רוצה להיות כשאהיה "גדול"), ולא לכולנו יש חלומות גדולים, ולא כולנו מכירים בצורך "לגדול ולצמוח" ולעשות דברים משמעותיים עבור האנושות.

מי שכן, כמוני,  מכיר את התשוקה הזו לחפש "תכלית חייו" נידון  למסע חיים מאתגר יותר. אבל אולי גם מעניין יותר.

בספר "הגיבור בעל אלף הפנים" מתאר ג'וזף קמפבל עלילה קלאסית, שחוזרת על עצמה בתרבויות שונות – גיבור יוצא למסע גילוי עצמי, לדרך מפרכת ועתירת סכנות והרפתקאות. והמטרה שלה למצוא דרך אל נפשו של הגיבור, פנימה עמוק, שם טמונים כוחות אבודים שאותם ניתן לרתום לשינוי עצמי ופניו של העולם.

האם כולנו גיבורים? כן, כל סיפור החיים טומן בתוכו תרומה לאנושות. ההבדל הוא שחלקינו רוצים לספר את הסיפור שלנו ולהעניק אותו לאנושות, וחלקינו עסוקים ב"לחיות" את הסיפור בפרטיות.
הבלוג הזה נועד לאנשים שפשוט לא יכולים להסתפק בשגרה, אותם אנשים שכל הזמן "שומעים" קולות פנימיים שדוחפים אותם להמשיך לצעוד במסע החיים למרחבים לא מוכרים, לסלול דרכם בעולם הזה, לחפש משמעויות חדשות לעשיה שלהם ובפשטות "להיות את הגרסה הגדולה ביותר שלהם". כי עבור האנשים האלו- המסע לא נגמר, הלילות הלבנים תדירים, הפחדים והחששות רק משמשים דלק לתנועה מתמדת, והשאלות נשאלות שוב ושוב. לא קל לצעוד לבד בדרך הזו, קל יותר לצעוד יחד. כאן בבלוג נשאל שאלות קיומיות "מי אנ?י", "מה משמעויות של החיים שלי?" " למה נועדתי או במה אבחר?", "איך להתמודד עם הפחד לעשות קפיצה הבאה?" , "איך אשלב בין חיים יומיומיים לשאיפות וחלומות" ועוד ועוד.

אשתף בבלוג את המסע שלי, המסעות של האנשים  אותם אני פוגשת כאשת מקצוע או כבת אדם "רגילה", אציע תרגילים שעוזרים לזקק רצונות ושאיפות, להעלות ביטחון עצמי והכי חשוב- לחזק "שרירי האומץ" כי הם אלו שמאפשירם למסע שלנו להתגשם לא רק בלילות ובשינה, אלא ביומיום.

ואני לא אסתור את התנ"ך לגבי כיבוש היצר, אך מנקודת מבטי- הגיבורים הם אלה שממנפים את היצרים שלהם לתרומה ולטובת הזולת. תשוקות, חלומות, שאיפות- הם המנוע שלנו לחיי אושר ויצירה! כי "את המנגנה הזו לא ניתן להפסיק" . בואו נכתוב יחד את סיפורי המסע שלנו…אני בבלוג ואתם – בחיים שלכם… ביומיום.

מי אנחנו? מאין באנו ולאן אנחנו הולכים? בואו נחקור יחד.

רוצים לקרוא עוד? מומזנים לעקוב אחרי בבלוג. יחד – יותר מהנה להגשים חלומות

תמונות – סיון צדוק. דוגמנית החיננית- אנוכי

רוצים להיות בקשר בפייסבוק? בבקשה https://bit.ly/2fRi39r

mway_Facebook_828x315b_6