איורוודה וזוגיות-להיזכר באהבה

בחורה עם מחשב נייד

ההצעה היתה מאתגרת-תכתבי על איורוודה וזוגיות התבקשתי…

זוגיות טובה מכילה לטעמי מארג מופלא של מרכיבים-אהבה,תשוקה,חברות,אמון,תקשורת וחיבור אמיתי,יושרה,כבוד הדדי וחיבור לתחומי העניין השונים של בני הזוג,

תמיכה רגשית כמו גם תמיכה בהגשמה אישית של בן הזוג.

זוגיות טובה,כמו תבשיל משובח,צריכה להיות מתובלת בהומור,שמחה,מבט חם ומגע אוהב,כמו גם חמלה,הכלה,אכפתיות ודאגה כנה האחד לשני.

זוגיות מחבקת היא כזו שמעניקה תחושת בטחון הנובעת משותפות והדדיות וכזו שעוטפת אותך באנרגיות של שמחת חיים.

מארג הזוגיות צריך שיהיה בונה,תומך ואוהב,בעל שורשים עבותים,כדי שיוכל לעבור בטוב את תקופות חיינו המשתנות,את הלך רוחנו ובעיקר כזה שלא יבקש לשנות אותנו,שיכיל אותנו כפי שאנו.

חיבור של שתי נשמות הנמצאות על תדר ורמת מודעות משותפים זה הסוד לטעמי למארג של זוגיות זוהרת המכילה את הכתוב למעלה ועוד יותר.

אז היכן נקודת החיבור של הזוגיות והאיורוודה?

מרבית אורח חיי הבוגר מבוסס על היוגה והאיורוודה ומכיוון שכך שהיתי לאחרונה בכפר

איורוודי בדרום גואה,הודו.

על התקופה בכפר האותנטי והקסום הזה אכתוב באחד הבלוגים הקרובים,אבל שם בסיומו של

שעור יוגה רוחני ועשיר בפראנאימות(תרגילי נשימה),על הדק מול האוקינוס בשעת שקיעה

הבנתי את הקשר ההדוק בין האיורוודה לאהבה וזוגיות !

מן הסתם האיורוודה והיוגה מהווים נדבך חשוב באורח החיים של האורחים בכפר ובאותו ערב בסיום השיעור הבחנתי בזוג קנדים,שהזוגיות שלהם בת עשרות שנים והחיבור ביניהם בולט לעין,שסיימו את השיעור בעיניים נוצצות והילה של שלווה ואהבה אופפת אותם כמו את כולנו,נעצרים על מדרגות העץ היורדות מהדק אל האדמה,מתנשקים ומתחבקים.

זה היה הרגע בו התחברו לי האיורוודה,היוגה,הזוגיות והאהבה !

חלק חשוב באורח החיים האיורוודי הן הפראנאימות-האנרגיה החיונית.

עונג אנושי נובע מכוח הפראנה-אנרגית החיים האוניברסלית.התענוג שאנו חשים בזמן קיום יחסי מין לדוגמא נובע מכוח הפראנה בלבד.על פי הוודות,כדבריו של ד"ר דייויד פראולי,הפראנה שבגוף האדם מקבילה לשמש בעולם החיצון.הפראנאימה אם כך הינה אחת משיטות היוגה המרכזיות ועליה מושתות היוגה והאיורוודה.

פראנאימה בתרגום מילולי מסנסקריט-התפשטות הכוח החיוני ובאמצאותה כמו גם באמצאות צמחי מרפא איורוודים כדוגמת אשווגנדה,טריפלה או שאטאברי אנחנו שולטים באנרגיות החיוניות שלנו,כל דרכי היוגה שהינה חלק בלתי נפרד מהאיורוודה מבוססות על הפראנאימות ומביאות לאיחוד בינינו לבין הפראנה הנשגבת של האהבה.

תזונה איורוודית המתאימה באופן אישי לגוף כמו גם לעונות השנה,ניקוי הגוף מרעלים המצטברים וגורמים לשיבוש המערכות ולכעסים בלתי מוסברים,השקטת המיינד באמצאות תרגול יוגה עדין,פראנאימות ומדיטציות יעלימו כעסים,ישיבו את התשוקה והאהבה ויגרמו לכם להיות נעימים,טובים ואוהבים כלפי עצמכם וכתוצאה מ"אפקט השיקוף"גם כלפי בני הזוג והסובבים אתכם.

זוגיות טובה הינה תוצר של פעולותינו היום יומיות.האיורוודה שמעניקה לגוף ולנפש חיים בריאים ונכונים ומהווה מסע של גילוי אל מעמקי התודעה,החמלה והאהבה תומכת בזוגיות טובה ובריאה.

יוגה ואיורוודה כנדבך נוסף לזוגיות-

העשייה האיורוודית המשותפת ותחום העניין החדש והמסקרן,עשויים גם הם,להוסיף פן של עונג לחיים המשותפים,יחדשו את האכפתיות והתקשורת הבין זוגית ויעניקו אנרגיות חדשות לזוגיות שאולי התעייפה עם השנים.

חיים של איורוודה ויוגה יעניקו לכם שמחת חיים וברק בעיניים ויגרמו לכם להיזכר באהבה.

J והכי חשוב,על תשכחו לנשום,

שלכם באהבה,שלומית.

הכותבת הינה מומחית לרפואה איורוודית ומייסדת המותג אננדה ביו קוסמטיק המבוסס על התורה האיורוודית.

*ההמלצות הינן כלליות ומומלץ להתייעץ עם איש מקצוע לפני כל שינוי העשוי להשפיע על בריאותכם.

 

 

anandalifestyle
שלום לכולכם,שמי שלומית רוזן ואני עוסקת בwellness ובאנטי אייג'ינג של המכלול על פי הפילוסופיה האיורוודית כעשרים שנה. מתרגלת איינגר יוגה,תורמת לשיפור איכות החיים על ידי שינוי תזונתי,תנועה ואורח החיים בכללותו. מייסדת מותג מוצרי הטיפוח האורגניים ananda bio cosmetic וכותבת כאן על כל הקשור לwellness ,חיים בריאים וומודעים,וכל מה שעושה לנו טוב ויכול לשפר את איכות חיינו,לשמח אותנו ולגרום לנו לצמוח. wellness הוא תהליך אקטיבי שבמהלכו האדם הופך למודע יותר,מבצע בחירות נכונות לחיים טובים ומוצלחים יותר ותורם באופן משמעותי למימוש הפוטנציאל האישי וההגשמה העצמית.