אטרקציות לכל המשפחה – הטירה הקסומה במוזיאון אילנה גור ביפו

פעילות מודרכת : חידות, פעילויות יצירה וסיפורים בעקבות יצירות אמנות של בעלי חיים במוזיאון אילנה גור

אני אוהבת את עולם הדימיון של הילדים. הם יכולים בן רגע להפוך לנסיך או לנסיכה, לדרקון, אביר או אריה, להכנס לתוך הדמות ולספר סיפורים מופלאים. רבים מהם נהנים לשמוע סיפורים על מלכים ומלכות, ארמונות וטירות וגם לראות סרטים, שבהם משתלבים דרקונים, טירות ונסיכות. כשטיילנו באיטליה וגם באנגליה וביקרנו בכמה ארמונות וטירות, הבנות מאוד אהבו לשוטט בין חדרי הארמון/טירה, להסתכל על בגדי המלוכה, על הכתרים ועל התכשיטים וכמובן גם להשתולל ולטייל בגני הארמון. אמנם אין בארץ ארמונות וטירות של מלכים, אבל אפשר למצוא כמה מבנים עתיקים, ששימשו שליטים בעבר.
אחד מהמקומות הללו, הוא מוזיאון אילנה גור ביפו. המוזיאון שוכן במבנה אבן, שהוקם במאה ה-18 ובו מספר קומות, מרפסות וגג, שמשקיף על קו החוף של יפו ורואים ממנו נופים יפים.

הטירה הקסומה – סיור להורים ולילדים במוזיאון אילנה גור

אנחנו משפחה שאוהבת לבקר במוזיאונים ולהנות מסיורים מיוחדים ומודרכים ולכן שמחתי לגלות, שגם מוזיאון אילנה גור, הצטרף למוזיאונים, שמציעים סיור למשפחות. ידעתי, שהבנות יתלהבו כשאספר להן, שאנחנו הולכים לסיור בטירה הקסומה ואכן נרשמה התלהבות.

נכנסנו למוזיאון דרך חנות המוזיאון ועלינו לקומה הראשונה, שבה התחיל הסיור. כבר בטיפוס במדרגות הרגשנו שהגענו למקום אחר ומיוחד. המוזיאון בנוי חדרים-חדרים, אך בניגוד למוזיאון רגיל, כאן מדובר בחדרים של מבנה עתיק, כולל קשתות, תקרות נמוכות עם העיצוב המקורי שלהן. כל חלל עוסק בנושא אחר.

המדריכה הזמינה אליה את הילדים ואחרי שכל ילד הציג את עצמו, היא התחילה בהסברים. כבר בהתחלה הילדים קיבלו משימה. למצוא בין מגוון העבודות שבחדר מי הפריט שמסתתר בכתב החידה, שהמדריכה הקריאה להם.
המוזיאון כולל עבודות, שאספה אילנה גור במהלך השנים וגם יצירות שלה : תמונות, פסלים ואומנות אותנטית. חלק מהיצירות מונחות בחלל החדר, כמו שולחן אוכל של נזירים מיוון ועליו מוצגות הרבה יצירות. חלק מהיצירות תלויות על הקירות וחלק משולבות בגרמי המדרגות ובמרפסות. הרבה מהעבודות מתאפיינות במיחזור חומרים.

מה מיוחד בסיור הזה לילדים ? בכל רחבי המוזיאון פזורות הרבה יצירות של בעלי חיים, שמעוררות את סקרנותם של הילדים. כל ילד קיבל משימה לספור יצירות של בעל-חיים מסויים, כמו  : קופים, נחשים, ציפורים ולמצוא אותם גם במקומות לא שיגרתיים (מעקה מדרגות, נברשות). הסיור משלב חידות, פעילויות יצירה וסיפורים שונים. את הסיפור על פיגמליון וגליטאה מהמיתולוגיה היוונית, שמענו במרפסת אחת הקומות, בזמן שנהננו מבריזה נפלאה מהים ומנוף מרהיב ונהנתי גם מתשובות הילדים בשיחה הקצרה על עבודת האומן, שלוותה לסיפור.

אם זה היה תלוי בבנות שלי, אפשר היה להמשיך לטייל עוד ועוד בין חדרי הטירה ולגלות מקומות נסתרים ומיוחדים.

איפה, מתי, כמה

מוזיאון אילנה גור, מזל דגים 4 יפו העתיקה
שעות פתיחה : ימים א-ה 10:00-16:00, שבת וחג 10:00-18:00
טלפון להזמנת כרטיסים 03-6837676
מחירי כניסה (ללא הדרכה) : מבוגר- 30 ש"ח, תושב ת"א,חייל, פנסיונר, סטודנט- 25 ש"ח, ילד (5-17)- 20 ש"ח, כרטיס משפחתי (עד חמישה מבקרים)- 75 ש"ח
מחירי כניסה כולל הדרכה : 48 ש"ח למשתתף (אורך הסיור שעה ורבע)
תאריכי הסיורים הבאים : 27.7.13 בשעה 11:00, 30.7.13 בשעה 11:00, תאריכים נוספים יש להתעדכן עם המוזיאון
הסיורים מותנים בהשתתפות של מינימום 15 איש