אטרקציות לילדים – מרכזי מבקרים במחיר לכל כיס

מחפשים פעילויות זולות לקיץ ? מיחזור, דבורים, שוקולד, בנק ודואר הם חלק מהרשימה. הקדימו להרשם

כל שנה כחודש לפני החופש הגדול, אני מתחילה לתכנן את החופשה עם הבנות שלי, חלק בבית (מגוון המלצות בסוף הפוסט ויהיו עוד בשבועות הקרובים) וחלק מחוץ לבית.
הבעיה העיקרית עם פעילויות מחוץ לבית, שהן יקרות ואם רוצים להנות ממספר אטרקציות, מדובר בהוצאה כספית לא קטנה. אפשר למצוא גם מקומות בילוי חינמיים או בעלות נמוכה, שיאפשרו בילוי גם למשפחה בת 4-5 נפשות. בחרתי להתמקד במרכזי מבקרים (רובם ממוזגים – יתרון נוסף לימי הקיץ החמים).
הרישום למרכזי המבקרים כבר החל, לכן אני ממליצה למהר ולהקדים רישום.

סיורים חינמיים

1. בית המשפט העליון בירושלים – הסיור מתמקד ברשות השופטת, בתפקידי הערכאות השונות עם דגש על בית המשפט העליון, קצת הסבר על המבנה הארכיטקטוני, כניסה לדיונים (במידה ויש דיונים באותו יום) וביקור במוזיאון על המשפט. הסיור לא מתוכנן במיוחד לילדים, אבל משפחות מוזמנות להשתתף בו (אין הגבלת גיל). אין צורך להרשם מראש (קבוצה עד 10 אנשים), אלא להגיע כמה דקות לפני תחילת הסיור (שעה 11 בימים א-ה) לכניסת הבניין. אורך הסיור : שעה עד שעה ורבע. כתובת : רחוב קפלן (קרית בן גוריון), סמוך למשרד ראש הממשלה ולכנסת, ירושלים.

צילום דוד מואטי

2. בנק ישראל – בסיור לומדים על תפקידיו העיקריים של הבנק המרכזי ועל תולדות המטבע בארץ. הסיור כולל תערוכה, תחנות אינטראקטיביות וסרטים. לילדים מגיל 8. יש צורך לתאם סיור מראש דרך האתר או בטלפון 02-6552211 שלוחה 3. כתובת : רחוב קפלן 2 (רח' בנק ישראל) סמוך לבית המשפט העליון, למשרד ראש הממשלה ולכנסת.

סיורים בתשלום

3. יערת הדבש – סיור מקסים ומיוחד, שבו לומדים על עולמם של הדבורים ועל תהליך ייצור הדבש. בתחילת הסיור מבקרים ב-3 כוורות. משם עוברים לצפיה בסרט. היינו במספר מרכזי מבקרים, שעוסקים בדבש, אבל הסרט במרכז המבקרים הזה היה מיוחד יותר מכל האחרים. ההפתעה שמתגלה אחרי הצפיה בסרט מרתקת את כולם. כוורת זכוכית. זו הזדמנות נדירה להתבונן בדבורים מקרוב, מבעד לזכוכית ולראות את הדבורים בפעולה בתוך הכוורת עצמה. אחרי שלמדנו בסרט על המלכה, חיפשנו אותה בכוורת והצלחנו למצוא אותה.

לפני שעוברים לטעימות, הילדים עוברים לפעילות של רדית הדבש מיערות דבש בעזרת מזלגות מתכת.

אחרי שהם קילפו את השכבה שסוגרת על הדבש, מכניסים את כל יערות הדבש לתוך מכשיר צנטריפוגה וכל ילד בתורו מסובב את הידית חזק-חזק והילדים רואים איך הדבש נשפך לתוך מיכל קיבול.

בסיום התהליך טועמים מהדבש שרדינו ולסיום רואים את המכונות, שמחליפות את הצנטריפוגה הידנית.
מרכז המבקרים נמצא באלוני אבא. בימי הקיץ, המקום פתוח כל ימות השבוע. רצוי לתאם מראש עם ישראל אברמוביץ בטלפון 054-4437402.
אורך הסיור : שעה עד שעה וחצי. עלויות : ילד (מעל גיל 3) – 15 ש"ח, מבוגר – 10 ש"ח
4. הגן הסולארי – מתחם הגן כולו בנוי סביב בית ישן, ששודרג והפך לבית אקולוגי. בגן תהנו מסיור קיימות, שכולל פעילויות בתחום איכות הסביבה ועובר ב-3 מתחמים של הגן : אנרגיה (איך משתמשים בחום השמש לייבוש פירות ולבישול, שימוש באנרגיה ירוקה), מים (מגדלים דגים במערכת אקוופוניקה (מערכת מים סגורה)) ומשאבים (מפרידים פסולת לפי חומרים שאפשר לעשות בהם שימוש חוזר).
סיור המשפחות (מגיל 5) כולל הדרכה והפעלות יצירה, כמו למשל הכנת בובות מפקקי שעם ומיחזור נייר.
הפעילות מתקיימת בימים א-ו, מותנה במינימום של 6 משתתפים ומותאמת לגיל המשתתפים. עלויות : 45 ש"ח לילד, 55 ש"ח למבוגר. אורך הסיור : שעתיים עד שעתיים וחצי. כתובת : הגיבורים 1 בנימינה. הזמנת סיור מראש בטלפון 072-2612211 או 052-3300212 או דרך האתר.
טעימה קטנה מהפעילות בגן בסרטון המצורף
[youtube ATRZ6ct68YM nolink]
5. . דואר ישראל – הסיור מתחיל במעלית משא, שבה שוקלים את הילדים, כמו ששוקלים את הדואר ודרכה נכנסים אל המסע בעקבות המכתב. לומדים על הבול הראשון שיצא בעולם ועל הבול הראשון של ישראל, משתעשעים במשחקים אינטראקטיביים, רואים את מכונת מיון הדואר בפעולה ואפילו שולחים מכתבים אמיתיים. מומלץ לכל ילד להביא איתו מכתב רגיל למשלוח (אין צורך במעטפה ובבול, אבל צריך לדעת את הכתובת למשלוח). לילדים בגילאי 8-14. עלות : 18 ש"ח למשתתף, אורך הסיור : שעתיים, רח' דרך ההגנה 137, תל אביב, הזמנת סיור בטלפון 171

בול אישי שמקבל כל מבקר בסוף הביקור (עם תמונה אישית שלו)

6. נייר חדרה – הסיור בנוי מתחנות, שבהם לומדים על תהליכי הייצור והמחזור של הנייר באמצעות מייצגים, משחקים אינטראקטיביים, תצפית על מערך הייצור, סרט וסדנת ייצור של נייר ממוחזר. הסיורים מתקיימים בימים א-ה בין השעות 9:00-17:00 לילדים מגיל 6. עלות : 20 ש"ח למשתתף, אורך הסיור : שעה וחצי. רח’ פרידלנדר 14 א.ת. צפוני, חדרה, הזמנת סיור בטלפון 04-6349749/85

צילום : יונה שליין

סדנת ייצור של נייר ממוחזר, צילום : יונה שליין

7. שרינה שוקולד – מרכז המבקרים מציע ביקור בחממת עצי קקאו, צפייה בסרט על עולם השוקולד, צפייה במטבח השוקולד בזמן ייצור מוצרי השוקולד ומגוון סדנאות שוקולד. אנחנו התנסנו בסדנת טראפלס ופונדו שוקולד ומאוד נהננו. רק אם תרצו להשתתף באחת מסדנאות השוקולד, תצטרכו לשלם (המחיר משתנה בין הסדנאות). הביקור בחממת עצי הקקאו והצפייה בסרט – בחינם. יש צורך ברישום מראש בטלפון 077-5255370. המרכז פועל בימים א-ו. כתובת : ההדרים 9 עין ורד
8. ידיעות אחרונות – סיור בבית הדפוס, בתחנות בהן עובר העיתון עד שהוא יוצא להדפסה, מרכז התקשורת והעיתונות, מאחורי הקלעים, דסק מדומה. הילדים עורכים עמוד שער ובסוף הסיור מקבלים תמונה של המשפחה על גבי עמוד שער שלהם. לילדים מגיל 7. עלות : 20 ש"ח למשתתף, למנויי ידיעות 1+1. אורך הסיור : שעה וחצי, מרכז : ראשל"צ הזמנת סיור בטלפון 03-9632251, צפון : בר לב הזמנת סיור בטלפון 04-9559944
9. מחלבת המאירי צפת – הסיור משלב סיפורים על צפת, על מקור השם "גבינה צפתית" וסודות בהכנת הגבינות (למשל רואים את הגבינה הצפתית מתגבשת בתוך סלסלאות קש) וכולל חזיון אורקולי. בסיום הסיור טועמים מגבינות המחלבה. עלויות : 20 ש"ח למבוגר ו-15 ש"ח לילד מעל גיל 3. אורך הסיור : כ-3/4 שעה. סיורי משפחות בימי שישי. הזמנת סיור בטלפון 04-6921431 , 052-3721609

מתוך אתר מחלבות המאירי

פוסט נוסף על מרכזי מבקרים

10. הרצלילינבלום – פעילות חינמית

פוסטים בנושא פעילויות עם ילדים בבית

קייטנת הורים ועוגיות מלוחות מפנקות
קייטנת הורים – חלק 2
והגדת לבנך : אפשר לבלות גם בבית – 10 רעיונות לפעילויות עם הילדים בבית
יוצאים לבלות עם הילדים בבית
עציץ מפרחי סול ורולדה מבצק פריך
אתרי משחקים לימודיים וחינוכיים