אטרקציות בחופשת ל"ג בעומר

פעילויות חינמיות, פעילויות בתשלום ופעילויות בבית

השנה משרד החינוך דאג לנו ההורים לחופשה של יומיים בל"ג בעומר. כולי תקווה, שמדובר באפיזודה חולפת ובשנה הבאה הסדר ישוב לתיקנו, אבל בינתיים אם לא מצאתם מי שישמור על הילדים ואתם מחפשים רעיונות איך לבלות איתם את חופשת ל"ג בעומר, ריכזתי עבורכם כמה רעיונות.

פעילויות חינמיות

מרכז מבקרים – מקורות – אתר אשכול – יצאנו 5 משפחות עם ילדים בגילאים שונים לסיור מודרך במרכז המבקרים. הסיור מתאים לילדים בגילאי 10 ומעלה (למרות שמופע המים היפנט גם את הקטנטנים שבחבורה). משך הסיור כשעה וחצי בימים א'-ה' בין השעות 08:30 – 15:00. לתיאום ביקור : 04-6500664, חיוג חינם : 1-800-250-270

פרטים נוספים על מרכז המבקרים של מקורות, אתר אשכול
מוזיאון ת"אהכניסה למוזיאון לילדים עד גיל 18 חינם ולמבוגרים – 48 ש"ח, אלא אם כן יש לכם כרטיס מאסטרקרד פלטיניום, המקנה כרטיס זוגי חינם למבוגרים. הטבה אחרת היא למחזיקי כרטיס ישראכרט אחר דרך מסלול תרבות (הרישום באתר ישראכרט).
מעבר לסיור הרגיל במוזיאון, יש גם 3 פעילויות מיוחדות לילדים. הפעילות הראשונה בחינם והשתיים האחרות בתשלום.

 1. "אמנות בכל אופן" תערוכה אינטראקטיבית לילדים ולכל המשפחה – התערוכה משלבת יצירות אומנות, שהאופן הוא מוטיב מרכזי בהם יחד עם פעילויות שונות, שהילדים עושים, הקשורות לאופן : ציור עם גירים על לוח הנראה כמו לוחות המודעות העגולים הפרוסים ברחבי העיר, ציור עם צבעים על אופן מסתובב, חיבור גלגלי שיניים, ציור באמצעות שרשראות של אופניים, סיבוב גלגלים של אופניים שעליהם צורות שונות, פריטה על מיתרים המדמה נגינה בנבל והאזנה לצלילים הבוקעים מהם, ציור בחול עם גלגלות שונות ועוד.
 2. ‘מחברת המוזיאון שלי’ – משחק הפעלה לכל המשפחה – סיור ברחבי המוזיאון בליווי חוברת הדרכה עם פעילויות. עלות חוברת – 25 ש"ח, בחנות המוזיאון. נראה לי שחוברת אחת תספיק למשפחה. החוברת מלמדת את הילדים באמצעות משחק, חיפוש, קיפול וציור להכיר את תולדות המוזיאון.
 3. מדריך "קולי" מיוחד לילדים – המדריך הקולי מאפשר לילדים בני 6 ומעלה, לסייר בין היצירות באוספי הקבע של המוזיאון ולחוות אמנות בגובה העיניים, תוך אתגר והפעלות. המדריך הקולי כולל מסך מגע המציע חוויה אינטראקטיבית והפעלות הקשורות למרבית העבודות המשולבות במדריך. ההפעלה פשוטה, על ידי הקשת המספר הנמצא ליד התמונה. המדריך מתאים גם להורים שמצטרפים לילדיהם ורוצים להפוך את הביקור במוזיאון לחוויה משותפת ולימודית. עלות המדריך הקוּלי לילדים: 15 ₪, כולל באנגלית.

צילום : עודד אנטמן

מוזיאון תל אביב לאמנות, שד’ שאול המלך 27, תל אביב, טל: 03-6077020
שעות פתיחה: יום א’ – סגור; ב’, ד’ – 16:00-10:00; ג’, ה’ – 22:00-10:00; שישי – 14:00-10:00; שבת – 16:00-10:00
ים – מזה האוויר השרבי הצפוי בימי החופשה מתאים לטבילה במים. תוכלו להתאמן בבניית ארמונות בחול ולקשט בצדפים. כדאי גם לאסוף צדפים, שישמשו אתכם מאוחר יותר לפעילות בבית (רעיונות בהמשך הפוסט).

פעילויות בתשלום

נאות קדומים – סיור למשפחות ברוח החג, ביום א' ה- 28.4.13  בשעה 09:00 (אורך הסיור שעתיים וחצי). מחיר : 40 ₪ למשתתף, הזמנות בטלפון 08-9770770
הסיור כולל :

 • על דמותו של רבי עקיבא – ביקור בבור המים: מה היא "אבן החוליה" וראשית אהבתם של רבי עקיבא ורחל
 • מדורות וטעימות – הכרות עם חומרי בעירה מן הטבע כמו: סירה קוצנית, רותם, צלף. הכנת כירה וטיגון אזוב.
 • ההכנות למרד בר-כוכבא. התנסות בקליעה למטרה
 • הכנת נרות חומר וסיפורם של רבי שמעון בר יוחאי ובנו במערה.

פרטים נוספים על הסיור בנאות קדומים .
הביקור האחרון שלי בנאות קדומים היה בסוכות. היינו 2 משפחות עם ילדים ונהנינו מאוד. המקום מאורגן, נעים ומסודר וההדרכה היתה נפלאה. יש במקום גם שולחנות פיקניק עבור אלה שירצו גם להשאר במקום מעבר לסיור.

גן המדע במכון ויצמן ברחובות – הדגמות בוערות, סדנאות מדליקות וכיבוי נרות בנוסף על המתקנים הרגילים של הגן (מוצגים הפזורים ברחבי הגן ומדגימים את חוקי הפיסיקה, השימוש באנרגיית השמש והמים ותופעות טבע רבות אחרות, המאפשרים התנסות ומשחק ומתחם אקולוגי מיוחד, מרתק ומעניין (אקו-ספירה)).
הפעילות תתקיים בימים שבת עד שני בתאריכים 27-29.4.13 בשעות: 17:00-10:00

מחירים : מבוגר 40 ₪, ילד (18-5): 35 ₪, כרטיס משפחתי (זוג הורים עם כל הילדים המופיעים בתעודת הזהות שגילם אינו עולה על 18) : 150 ₪, סטודנט/נכה: 20 ₪, אזרח ותיק: 20 ₪
פרטים נוספים על גן המדע במכון ויצמן ברחובות
מידי כמה חודשים, אנחנו נוהגים לבקר בגן המדע. הבנות תמיד נהנות לשחק במוצגים שבגן ולהתנסות בהם ולבקר באקו-ספירה (אם יש הדרכה בשעת ביקורכם – אל תוותרו עליה. ממש חוויה). בכל ביקור, אנחנו נהנים מניסויים חדשים והדגמות שונות. מומלץ.
אקו-ספירה

אורנמנט – הבילוי במקום מהנה גם לילדים וגם למבוגרים, כיוון שהוא מאפשר לכם גם ליצור, גם להנות מפינת-חי ,גם להשתעשע בפינת המשחקים ובחצר ואפילו לבלות בבית-קפה. הפעילות המיוחדת במקום היא ציור על כלי קרמיקה ועץ, כמו : צלחות, קערות, ספלים, מגשים ,אריחים, קופסאות תכשיטים, אגרטלים,פמוטים, פעמונים, שעונים מסכות. אם בוחרים בכלים לקישוט, לוקחים אותם מיד הביתה ואם רוצים להשתמש בכלים לאכל ולשתיה, צריך להשאיר את התוצרת לגלזורה ולשריפה בתנור ולאסוף אותם אחרי כשבוע. אצלנו הכלים בשימוש כבר מספר שנים (מחזיק לדיסקים, כלי לעפרונות, קופסאות שונות לתכשיטים). כיף של בילוי.
הציור על הכלים מתאים מגיל 4 ומעלה​
המחירים בטווח של  39-140 (לפי גודל הכלי) וכוללים כלי, צבעים, שימוש בדוגמאות, הדרכה, שיפה וגלזורה, זמן שהייה במקום ללא הגבלה.
כתובת : החרוב 1, רשפון, טל' : 054-7682354

כל השנה פתוח ביום שישי וערב חג בשעות 10:00-15:00​ וביום שבת וחג בשעות 11:00-17:00 ​​

בחופשת ל"ג בעומר פתוח גם בימים ראשון ושני  28-29.4.13 בשעות 10:00-17:00.
צריך להגיע עד שעה וחצי לפני הסגירה.
פרטים נוספים על אורנמנט

מדעטק חיפה – לכבוד ל"ג בעומר, המדעטק מזמין את הקהל להכיר מקרוב את האש ולגלות מה דרוש לאש כדי לבעור, האם יש אש בלי אפר, איך אפשר להבעיר נייר בלי שהוא יישרף וכיצד אפשר לכבות אש בדרך בטוחה ויעילה. כל זאת יחד עם הדגמות מדעיות מרהיבות על נושא אש ובערה.
אם לא הספקתם לקחת דרכון ולצאת לטיול מכדור הארץ, אל החלל, הירח ומאדים, לראות, להריח ולשמוע את המראות בחלל, ממליצה בחום לבקר בתערוכת החלל החדשה beyond planet earth.
עוד במדעטק – תערוכות קבועות כגון- אנרגיה ירוקה, ליאונרדו דה וינצ'י, תעופה, חדר חושך, קסם של מדע, תעתועי ראיה, מדעי החיוך, חדר חידות, פארק נובל אנרג'י למדע והסינמטריX.
שעות פתיחה בל"ג בעומר: ימים א'-ב'  28-29.4.2013  שעות 10:00-18:00

צילום : נדב רותם

אירועי ל"ג בעומר בעמק יזרעאל – פסטיבל חץ וקשת, קרקס חקלאי, דייג חוויתי, הרפתקאות ביער עצי פאולוניה ועוד. כל הפרטים באתר טיולי
אם אתם מחפשים מפלט מהשרב שצפוי להיות במהלך חופשת ל"ג בעומר, תוכלו למצוא פעילויות בתשלום במקומות סגורים.

פעילויות בתשלום במקומות סגורים

 • באולינג
 • סרטי ילדים בבית קולנוע
 • היער – ילדים הופכים לנסיך/ה, פיראט/ית, אביר/ה, פיה/פאון או שדון/ית, מבצעים משימות ונהנים מהרפתקאות.

פעילויות בבית

אם ביליתם בים ואספתם צדפים, תוכלו להשתמש בהם גם ליצירה וגם למשחק.
יצירה עם צדפים – צדפים הם חומר, שאפשר ליצור איתו הרבה, כיד הדימיון הטובה. אם יש לכם ילדים בגילאים שונים, כל אחד יוכל ליצור יצירה אחרת, בהתאם לגילו. דוגמאות ליצירה :

 • מובייל – משחילים על חוט ניילון צדפים, שיש להם חור. אפשר לשלב גם חרוזים בגדלים, באורכים ובצורות שונות. אפשר ליצור מספר חוטים באורך זהה, שישמשו כוילון בכניסה לחדר.
 • ציור עם צדפים – שילוב של צדפים בציור,  למשל אם מציירים פרצוף, 2 צדפים יכולים לשמש כעיניים, צדף אחר בתור פה.
 • הדבקה – לילדים קטנים אפשר לצייר ציור בקווים ישרים, כמו בית, ולתת להם להדביק את הצדפים על הקווים הישרים. אפשר לשלב גם עם מקלות, בדים, גזרי עיתון צבעוניים.

משחק עם צדפים

 • הצדפים יכולים להחליף את הגוגואים. לוקחים קופסת נעליים, עושים במכסה 3-4 חורים בגדלים שונים וסוגרים את הקופסה. מעמידים את הקופסה במרחק מה מכם וכל אחד בתורו צריך לנסות להכניס 5 צדפים לאחד מהחורים. אפשר גם לכתוב ניקוד שונה ליד כל חור ולכתוב את הניקוד שכל אחד צבר. בסיום מספר סיבובים, שנקבעו מראש, מי שצבר הכי הרבה נקודות – ניצח.
 • כל המשתתפים עומדים על אותו קו (אפשר להשתמש בקווי המרצפות לזיהוי קו זהה) וכל אחד משליך/מגלגל/זורק את הצדפים הכי רחוק שהוא יכול. מי שהצדף שלו הגיע הכי רחוק – ניצח.

פוסטים נוספים הקשורים לל"ג בעומר :