אטרקציה לילדים – המדריך הכי קוּלִי

סיור אינטראקטיבי לילדים במוזיאון תל אביב

יש לנו כמה זוגות חברים שעשו רילוקיישן כבר לפני הרבה שנים. מזמן הבנו, שהם לא יחזרו לארץ. ולא – הם לא מחכים שהקטן רק יסיים את הקולג'. טוב להם שם. לשמחתנו, הם מגיעים מידי פעם לביקורי מולדת ואז אנחנו מבלים הרבה יחד. השנה שניים מהם החליטו על ביקור מולדת ואנחנו שמחים לארח אותם. הכי כיף לשבת יחד שעות, להשלים פערים, לספר סיפורים ולאכול יחד. הילדים משחקים באין ספור משחקים, אבל רוצים גם לצאת החוצה, קצת להתאוורר. להתאוורר ? בקיץ ? אם אנחנו סובלים מהחום ומהלחות, הם סובלים פי כמה (כבר לא רגילים למזג אוויר שכזה).
היה לנו ברור, שחייבים פעילות ממוזגת. אנחנו מאוד אוהבים לבלות במוזיאון תל אביב. מרגישים שם כמו בבית ותמיד מוצאים שם עניין, אז לקחנו את החברים איתנו.

מדריך "קוּלִי" מיוחד לילדים

כבר מזמן הבטחתי לבנות, שנלך למוזיאון תל אביב ונצא לסיור עם המדריך הקוּלִי.
מי זה ? מה זה ? מה עושים עם זה ?
המדריך הקוּלִי הוא מכשיר, שנראה כמו טלפון ומחוברות לו אוזניות. הילדים מקבלים דף עם רשימה של יצירות, הפזורות באוספי הקבע של המוזיאון. ליד כל יצירה מופיע מספר. הילדים  מגיעים לאולם הרשום להם בדף ומחפשים את היצירה, לפי המספר המצויין בדף וגם לפי סימון של אוזניה, המסומן על הקיר, בצמוד ליצירה. כשהילדים נמצאים מול היצירה, הם מקישים את מספרה, במכשיר שברשותם ומקשיבים להסבר על היצירה.
בהתחלה לא הבנו למה הילדים צוחקים, אבל מהר מאוד הם הסבירו לנו שהקול של הקריין מצחיק. כבר המדריך הזה מצא חן בעיננו. יודע איך לדבר עם הילדים, בגובה העיניים.
תוך זמן קצר, הבנו שאנחנו מיותרים לילדים. יש להם את המדריך. אנחנו רק הובלנו אותם כשהיו צריכים לעבור לאולם הבא.
איזו תמונה מדהימה, לראות 5 ילדים (בנים ובנות) בגילאי 6 עד 11, עומדים או יושבים מול תמונה, בשקט, לא משתוללים ופשוט מקשיבים. מידי פעם ראינו את האצבעות שלהם מחפשות אחר פרט כלשהו בתמונה (שכנראה בדיוק באותו רגע קיבלו הסבר עליו) ולפעמים ראינו את אחד הילדים מתקן את האחרים ומצביע לעבר אזור אחר בתמונה.

פתאום מצאנו את עצמנו, באמצע היום, חופשיים לשיחת מבוגרים ופנויים להסתובב להנאתנו במוזיאון (באזור שבו הילדים נמצאים). איזה כיף.
מידי פעם, הילדים הראו לנו, שהמדריך מציע להם לשחק במשחק אינטראקטיבי על מסך המגע, שברשותם. המשחק היה קשור לעבודה שעליה הם שמעו הסבר.
בחלק מהמקומות, היצירות לא הופיעו על הקירות, כי נלקחו כנראה לתיקון, אבל הילדים לא ויתרו על ההסבר והסתפקו בתמונה שראו ע"ג המסך שברשותם.

המדריך מלווה כ-25 יצירוות באגף הישן ועוד 11 יצירות באגף החדש. הילדים שלנו החליטו, שמספיק להם הסיור באגף הישן ואת התמונות באגף החדש הם רוצים לשמור לביקור הבא.

אמנות בכל אופן

ידעתי, שהבנות שלי לא יסתפקו במדריך הקוּלי. מיד כשהילדים מיצו את האוזניות, הבנות לקחו את האורחים שלהם לתערוכה האינטראקטיבית לילדים, אמנות בכל אופן. בכל פעם שאנחנו מגיעים למוזיאון, אני לא מצליחה להתחמק מהתערוכה האינטראקטיבית. הילדות נהנות שם בכל פעם מחדש.

צילום: עודד אנטמן

איפה, מתי, כמה ?

מוזיאון תל אביב לאמנות, שד’ שאול המלך 27, תל אביב,  טל: 03-6077020
הכניסה למוזיאון לילדים עד גיל 18 חינם ולמבוגרים – 48 ש"ח, אלא אם כן יש לכם כרטיס מאסטרקרד פלטיניום, המקנה כרטיס זוגי חינם למבוגרים. הטבה אחרת היא למחזיקי כרטיס ישראכרט אחר דרך מסלול תרבות (הרישום באתר ישראכרט).
עלות המדריך הקוּלי לילדים: 15 ₪, כולל באנגלית. המדריך מתאים לילדים מגיל 6.
שעות פתיחה: יום א’ – סגור; ב’, ד’ – 16:00-10:00; ג’, ה’ – 22:00-10:00; שישי – 14:00-10:00; שבת – 16:00-10:00

פוסטים נוספים עם אטרקציות לילדים ולכל המשפחה

מרכזי מבקרים במחיר לכל כיס
להשתולל עם צבע – חוויה מיוחדת וסוחפת – הופכים בן רגע לאומנים ויוצרים עבודה אומנותית משותפת בהנחיית אמן הציור הקהילתי, מקס לוי פרידר
מוזיאון ישראל – תערוכת "תעתועים", פסטיבלים, סדנאות ועפיפוניאדה
מוזיאון הילדים בחולון – חייזרים וחיות אחרות
מפסלים אגדות בחול
מבלים בשלישי ובשבת בנמל יפו
הטירה הקסומה במוזיאון אילנה גור

פוסטים עם פעילויות בבית עם הילדים

הכנת משחק פלונטר דגים ועוגיות בצורות דגים
הכנת משחק קט-רגל – חוויה של כדורגל לכל המשפחה
שוקולד בלונים וסוכריות שוקולד מקושטות על מקל
אתרי משחקים חינוכיים ולימודיים
קייטנת הורים ועוגיות מלוחות מפנקות
קייטנת הורים – חלק 2
והגדת לבנך : אפשר לבלות גם בבית – 10 רעיונות לפעילויות עם הילדים בבית
יוצאים לבלות עם הילדים בבית
עציץ מפרחי סול ורולדה מבצק פריך