אחסון בענן

תמונה של אחסון בענן
נכון לשנת 2019 מעל 50% מהעסקים בעולם עברו לשירותי ענן, שכן שירותים אלו מאפשרים התייעלות בכל הקשור אל העסק.

• מהו ענן מחשוב? מהו אחסון בענן? מה ההבדל בין אחסון בענן לעסקים לבין האחסון בענן ללקוחות פרטיים? במאמר זה נספק לכם בעלי העסקים את התשובות לשאלות החשובות ביותר בתחום מחשוב ענן • הבה נתחיל ••

 

כותבת יער תמיר

 

◄ ענן – על מה מדובר?

 

ראשית, טרם ההחלטה האם לבחור באחסון ענן או אחסון "רגיל", חשוב לדעת מהו מחשוב ענן. שירותי מחשוב ענן מאפשרים לכל אחד ואחת מאיתנו לצרוך שירותים מסוימים, לגשת לתכנים וחומרים דיגיטליים ולבצע פעולות בכל מקום ובכל שעה באמצעות האינטרנט. כלומר, אם עד לפני עשור או שניים אחסון קבצי המחשב נעשה  במחשב עצמו ואם התעוררה תקלה כלשהי במחשב, בעל העסק היה צריך לקוות שהמחשב לא יזדקק לפירמוט וכך הוא יאבד את כל המידע שנשמר עליו, כיום יש אפשרות לבחור בשירות אחסון בענן .

שירות אשר מאפשר אחסון של כל אותם קבצים, גיבויים של הקבצים ושיתוף הקבצים מרחוק באמצעות האינטרנט.  בשנים האחרונות ניתן לראות מגמה ברורה של מעבר לשירותי מחשוב ענן גם בקרב הסקטור העסקי וגם בקרב המגזר הפרטי.

◄ היכן הוא אותו ענן?

 

מה זאת אומרת שומרים את כל המידע החשוב של החברה ברחבי האינטרנט? האם כל אחד יכול להיות בעל גישה למידע המאוחסן בענן? והאם המידע מאובטח כהלכה? התשובות הן שכל החומרים נשמרים בחוות שרתים. אף אחד אינו יכול לגעת באותם קבצים המאוחסנים בענן וזאת משום שהם מאובטחים ברמת אבטחת המידע  הגבוהה ביותר. מי כן יכול לגשות לחומרים המאוחסנים? כל אלו שניתנת להם הרשאה לכך. בעלי ההרשאה יכולים לגשת למידע מכל מקום בו יש חיבור לאינטרנט.

◄ אז מהו בעצם אחסון בענן?

 

אחסון בענן הוא אחד השירותים החיוניים ביותר לכל עסק.  כאן אחסון המידע של החברה יהיה על השרתים או מרכזי מחשבים וזאת במקום מרוחק מחוץ לעסק, והגישה למידע המאוחסן בענן תהיה באמצעות התחברות לאינטרנט מכל מחשב, בכל מקום בו מעוניינים. נכון להיום קיימת אפשרות לגשת לאחסון באמצעות API, באמצעות התקן חומרה או באמצעות דפדפן. היתרונות של אחסון בענן הם הוזלה כלכלית, שכן תשלמו רק בעבור נפח האחסון בו אתם משתמשים והאפשרות של גיבוי בענן, גיבוי מרוחק ומאובטח שיאפשר לכם לישון בלילה, בידיעה שאם קורה אסון וכל קבצי המידע נמחקים מהמחשבים בחברה, יש גיבוי של כל החומרים בענן.

גיבוי בענן יאפשר יצירת עותק של המידע בארגון, עותק אותו ניתן יהיה לשחזר בכל נקודת זמן. נכון לשנת 2019 מעל 50% מהעסקים בעולם עברו לשירותי ענן, שכן שירותים אלו מאפשרים התייעלות בכל הקשור אל העסק.

תמונה של אחסון בענן
נכון לשנת 2019 מעל 50% מהעסקים בעולם עברו לשירותי ענן, שכן שירותים אלו מאפשרים התייעלות בכל הקשור אל העסק.

◄ אחסון פרטי אל מול אחסון ענן לעסקים

 

לקוחות פרטיים רבים משתמשים פעמים רבות בפתרונות ענן החינמיים המובנים במייל, כמו למשל הגוגל דרייב, ה- ONEDRIVE של מיקרוסופט, וה- ICLOUD  של אפל.

למרות האטרקטיביות של העובדה שמדובר על שירותים ללא עלות או עלות נמוכה ביותר, חשוב לקחת בחשבון ששירותים אלו בגרסה החינמית שלהם אינם מתאימים  מתאימה לארגונים וחברות וזאת משום שאלו מעוניינים להבטיח לעצמם אחסון בענן לעסקים ברמת אבטחה גבוהה, נפח אחסון גדול, התאוששות מהירה מתקלות, יכולת העברת קבצים במקביל, יכולת ניהול ידידותית למשתמש של כל המידע  המאוחסן בענן והעברת קבצים גדולים במהירות גדולה.

בהצלחה!