הנסיך הארי למייגן מרקל: "אל תלבשי חליפות מכנסיים"

אם להאמין לדיווח האחרון סביב הדוכס והדוכסית מסאסקס, הנסיך הארי ביקש ממייגן מרקל לא ללבוש חליפות מכנסיים. אם זה נכון, יש לבקשה הזאת משמעויות רבות שחורגות מטעם אופנתי

בחורה עם מחשב נייד

אתר"אינסיידר" (Insider) גורס שהנסיך הארי ביקש ממייגן מרקל להפסיק ללבוש חליפות מכנסיים.

וואו. זה נשמע כבד.

קודם כל אסייג ואומר שהרכילות על בית המלוכה נכנסת בקצב מסחרר, חלק מזה קורה בגלל שאין מספיק מידע וזה שאין מספיק מידע זה רק כי מייגן מפנימה את כללי הפרוטוקול שעל פיהם 99% ממה שקורה – נותר חסוי, מאחורי קירות ועם קנסות חמורים למדליפים.

ובכל זאת, קשה שלא להבחין בכיוון שאליו נושבת הרוח והרוח נושבת לכיוון אחד ויחיד – לזהות אצל מייגן מרקל, סליחה, הדוכסית מסאסקס, את הסדקים שחושפים את מי שהיא באמת, את ה"מטפסת החברתית" (ביטוי לאופורטוניסטית שמחפשת לצבור עמדות כוח), את האמריקאית המתחזה, את הכבשה השחורה של משפחה שרק הולכת ונחשפת בכיעורה, את הטרמפיסטית על שושלת וינזדור שמתנהגת כמו פיל בחנות חרסינה עם כל כללי הטקס, הגינונים ואפילו המבטא. בשורה התחתונה מחפשים אותה, את מייגן, והמניע ברור – קשה מאד להאמין לסיפור סינדרלה והמוטיבציה למצוא את ה-"catch".

מייגן מרקל צילום: Charles McQuillan/Getty Images צילום: Charles McQuillan/Getty Images

אז עכשיו נוצר אייטם עם הלבוש שמייגן בוחרת לעטות על עצמה באירועים פורמליים והדיון התקשורתי נודע בשאלה האם מלכותי ונאות ללבוש חליפות מכנסיים או שזה לא יאה לנסיכה. את הביקורת הנוקבת, שאומרת שדוכסית לא מתאימה ללבוש מכנסיים הכניסו הפעם לפיו של בעלה הטרי הארי כדי לייצר 'חדשות' צהובות במיוחד. ולמה צהובות? כי עד החתונה היה ברור שהארי, כמו כל גבר ששבוי בקסמה של אישה, מעריץ את הקרקע עליה דורכות רגליה של מייגן.

כאשר הופיעו בהופעה הזוגית הראשונה שלהם במשחקי האינביקטוס, לבשה מייגן גי'נס קרועים, חולצת "בויפרנד ענקית" בקטע של "התעוררתי אצלך במיטה וזרקתי על עצמי חולצת כפתורים שלך, וגם שכחתי להכניס אותה מאחור למכנסיים". העולם עצר נשימתו והיה לכולנו ברור – יש לנו פה אישה שעומדת לשנות לחלוטין את כללי המשחק. הצדענו למייגן והאמנו שהיא תוביל את המהפכה. לא חשוב איזו.

אבל כאמור וכבר ציינו זאת כמה וכמה פעמים, איך שנישאה להארי, כללי המשחק של "משנת כללי המשחק" – השתנו. הלבישו לה שמלות צנועות, כובעים בלתי אפשריים וגרביונים, ושלחו אותה למשימות מבצעיות שוטפות של חיבוק ילדים, לחיצת ידיים, הענקת גביעים וקבלת פרחים. הלשונות הרעות אפילו הבחינו בכך שהארי ניער את ידו מידה באחת הפעמים שניסתה לאחוז בו לתמיכה ואולי לקבלת חיזוק. הגולל נסגר על ההזיות המהפכניות של מייגן, וכנראה שהנאום שנשאה במסיבת החתונה שלה היה שירת הברבור שלה כמי שהגיעה לעשות סדר חדש בארמון.

הדיון הגדול שמעוררת בקשתו לכאורה של הארי ממייגן – לרדת ממדי המכנסיים וללבוש שמלות מסורתיות ומלכותיות יותר מצליח להרגיז כמה פמיניסטיות שחושבות שאם בן זוג מביע מורת רוח מטעמו האופנתי של האחר – זה מסמל משהו בעייתי ועמוק ביחסים. ה"אינסיידר" מצטט את מומחית היחסית סוזן וינטר שטוענת שהניסיון לשלוט באופן הלבוש של בן הזוג הוא אבסורדי ולא לגיטימי. על פי אפריל מאסיני מפורום הייעוץ ליחסים, דווקא כדאי למצוא את קו האמצע ופה ושם כן להתפשר במיוחד אחרי שמבינים מה, באופן הלבוש, מטריד את בן הזוג.

באופן כללי אני מסכימה כי יתכן שגבר שנטפל לאופן הלבוש של אשתו באמת מחביא בעיה יותר עמוקה בקשר וכי הבגדים שלה הם רק סימפטום. אולם הארי ומייגן לא שייכים לקטגוריה ה"כללית". הארי ידע עם מי הוא מתחתן, ובתור מרדן וה'ילד הרע' של הארמון הלך רחוק כשהביא את מייגן. אז התקרנפות פתע שלו נראית לא לעניין. הרבה יותר מוזרה התמורה החדה שעובר הנסיך – מנער מסיבות פרוע ופורק עול, לנציג אדוק של טקסי הארמון.

מייגן והנסיך הארי צילום:  Chris Jackson - Pool/Getty Imagesצילום: Chris Jackson – Pool/Getty Images

הדבר השני שמטריד אותי הוא הניסון הנואש של מייגן להיאחז בתדמית לא רלוונטית. תלבשי מה שבא לך אבל לא כשאת ממלאת תפקיד. אין שום טעם לנסות לטלטל את בית וינדזור ולהפוך אותו להוליווד. אני ממש לא רואה את הפואנטה שלך, מייגן. תובילי באמצעים אינטליגנטיים. תקימי עמותה שלא הייתה דוגמתה לרווחת הציבור. תשתמשי בכלים האינסופיים שהארמון מפקיד בידייך כדי לעשות הבדל ולהפוך את העולם למקום טוב יותר, אבל ללבוש חליפת מכנסיים של ג'יבנשי או של אלכסנדר מקווין רק כי לא יגידו לך מה ללבוש זה קטן וילדותי בעיני. יאללה שחררי. תלבשי את השמלות בפעילות הציבורית שלך, תני למלכה אליזבת להכתיב את הפרוטוקול המסתכל על עבר ההיסטוריה, ותבחרי מלחמות יותר משמעותיות מהצורה החיצונית שלך. גם ככה כולם מדברים על כמה עלתה המלתחה האופנתית שלך ובינינו, זה להתחיל קצת ברגל שמאל.

atara
פלנר אסטרטגי. מתמחה בזהות תאגידית ומיתוג. והטמעתו בארגון וסביבתו. או במלים אחרות - למה המקום הזה שקוראים לו 'העולם', צריך אותך ודווקא אותך.