אז מה זה בעצם מכונת CNC? | מכונות CNC מבית אנסיטק

בחורה עם מחשב נייד

יותר ויותר גובר הביקוש למכונות CNC. נראה כי לא  רק התעשיות הגדולות מזדקקות לשירותי המכונה, אלא גם עסקים קטנים של בעלי מקצוע ואף אנשים פרטיים מתעניינים במוצר ורוכשים אותו יותר ויותר.

מכונות CNC

היופי במכונת CNC הוא שנין לתכנת אותה בכל צורה באופן כזה שיתאים למטרות הלקוח. מכונות CNC עושות את הפעולות שידי האדם אינן מסוגלות לבצע, ועובדות על אוטומט כך שכל ייצור על ידן יכול להיעשות ללא פיקוח שוטף ואף ללא שרטוטים על נייר. אז בואו נכנס להסבר הטכני יותר..

ראשי התיבות של מכונת CNC הם למעשה Computer Numerical Control והפירוש בעברית הוא  בקרה ספרתית ממוחשבת. את מכונת ה CNC מתכנתים באמצעות שפת ה G-code על פי צרכים משתנים. מכונת הCNC מתוכנתת לקבל קלט מסוים ובהתאם  היא מניעה  כלים שונים כמו כלים לעיבוד שבבים, כרסומת, מחרטה ומקדחה.  לרוב, כלים שנשלטים על ידי מכונות CNC משמשות בתעשייה לייצור רכיבים והסרה בררנית של חומר מגוש חומר הגלם. הפעלת הכלי על ידי מכונת CNC מאפשרת תיאום תנועות ופעולות, שקשה עד בלתי אפשרי לבצע באופן ידני, ובך הכלי יכול ליצור צורות מיוחדות כמו למשל חריטת צורת כדור.  בקרי CNC בסיסיים תומכים במכונות עיבוד בשלושה צירים: תנועה אופקית מנקודה לנקודה במישור  ותנועה אנכית מטה-מעלה. מכונות משוכללות יותר מאפשרות גם סיבוב של החלק המעובד סביב ציר אחד או שניים וכך מאפשרות עיבוד בארבעה ואף חמישה צירים.

אנסיטק בקרה ואוטומציה תעשייתית לוגו

חברת אנסיטק מבין המובילות בתחום מכשור  ומוצרי בקרה ואוטומציה תעשייתית. לחברה מעל 20 שנות ניסיון מקצועי וצוות מהנדסים מיומן המספק שירות מקיף הכולל אספקה, התקנה, ייעוץ מקצועי, אחריות  ותמיכה טכנית שותפת לכל מוצרינו. מכונות CNC מבית אנסיטק מיוצרות על ידי יצרניות מוצרי בקרה ואוטומציה תעשייתית מהגדולות בעולם.