אז מה החסרון בלהיות בלוגרית אוכל

לפני כמה שנים קיבלתי החלטה: להגיד קודם כן ואחר כך לחשוב למה לא – זה הביא אותי למקומות מופלאים.
אז כשהתקשרו מסלונה והציעו לי להצטרף לפרוייקט החדש בשיתוף עם הולמס פלייס, אני חייבת להודות שחששתי, קצת הפחיד אותי, אבל אז נשמתי לרגע והחלטתי שאני אומרת כן

צילום: יואב ניר

בשנים האחרונות אני מנהלת בלוג אוכל מצליח ומנחה סדנאות וקורסים לבישול.

זה בעצם דורש ממני להתעסק עם אוכל כל יום, כל היום: אני מפתחת מתכונים חדשים, מנסה אותם, בונה תפריטים, מנחה סדנאות – בקיצור, הרבה אוכל  – וזה לא שאני מתלוננת.

וכשאוכלים הרבה גם עולים במשקל. הרבה. ובשנים האחרונות, לאט לאט הקילוגרמים התווספו. זה לא שלא ניסיתי להפטר מהם, ניסיתי: עם מסגרת, בלי מסגרת, התעמלות, קבוצות הרזיה ועוד, אבל לומר את האמת, אף פעם לא הייתה לי באמת מסגרת מהודקת, עם תמיכה מקצועית גם בתחום הגופני וגם בתחום התזונתי.

לפני כמה שנים קיבלתי החלטה: להגיד קודם כן ואחר כך לחשוב למה לא – זה עשה לי רק טוב. אז כשהתקשרו מסלונה והציעו לי להצטרף לפרוייקט החדש בשיתוף עם הולמס פלייס, אני חייבת להודות שחששתי, קצת הפחיד אותי, אבל אז נשמתי לרגע והחלטתי שאני אומרת כן.

צילום: שירה מרדר
צילום: שירה מרדר

השבוע החל הפרוייקט:

12 נשים, 3 חודשים של אימוני כושר קבוצתיים במועדון המהמם של הולמס פלייס במודיעין, עם מדריך צמוד והרבה הרבה תמיכה. אז משהו חדש מתחיל אצלי עכשיו. מבטיחה לעדכן בהתפתחויות.

צילום: אלבום פרטי
צילום: אלבום פרטי

 

צילום תמונת כותרת: יואב ניר

 

אם אתם מעוניינים לקבל את המתכונים הסיפורים והפוסטים הבאים שלי ישירות למייל, מלאו את כתובתכם כאן ותקבלו את המתכון הבא אליכם.

 

עוד מתכונים סרטונים ועדכונים:

מוזמנים גם לאתר החדש שלי www.happyvegan.co.il ולדף הפייסבוק שלי בישול טבעוני שמח  תוכלו למצוא שם גם מידע לגבי סדנאות הבישול ארוחות הקונספט שאני מארחת ופעילויות נוספות שלי.

 

הצצה אל מאחורי הקלעים לפני כולם :

לתמונות וסרטונים מדליקים מאחורי הקלעים, סיורים קולינרים, וחוויות שונות עיקבו אחריי באינסטגרם

 

להיות חלק מהקהילה שלי:

מוזמנים גם אתם להצטרף לקהילה שהקמתי: “מדברים טבעונות בכיף