אז מה אני חושבת על הטרדה מינית, יחס לנשים, אלימות במשפחה וחיות אחרות

בחורה עם מחשב נייד

החודש צוין חודש המודעות לאלימות כלפי נשים, ממה שראיי בפרסומים ברחבי העיר, ברשתות החבריות ובאינטרנט בכלל.

גם אני אישה ואני נשואה לגבר, אימר לילד בן 10 חודשים ואני עובדת בענף ההתחדשות העירונית (תמ"א 38 + פינוי בינוי) בחברת ייזום ובניה. אני מסכימה שהיום אישה יכולה בהחלט להתנהל בזכו עצמה ואני, אישית, מכירה נשיפ שמרוויחות יותר מבני זוגן, אבל אני מרגישה שלעתים קרובות עדיין שופטים אישה לפי המראה והחזות שלה יותר ממה ששופטים גבר.  לעתים גם אישה שהיא קורבן של אונס, תקיפה מינית או הטרדה מינית מואשמת במה ששקורה לה.

תארו לכם שהיו פורצים אליכם הביתה ומרוקנים את כל הבית מהתכולה שלו ואחרי שאתם פונים למשטרה, אז החוקר שואל אתכם: "מה לבשתם בזמן שהיתה פריצה בבית?" "למה השארתם בבית חפצים יקרי ערך בצורה גלויה ומפתה?" "האם הייתם מיודדים עם הפורץ? " היית רטובה בזמן שהפורץ התחיל לרוקן לך את הבית?" נשמע שאלות הזויות ולא קשורות. אז מה מותר לשאול אישה שחוותה אונס מה היא לבשה? אם היא היתה רטובה בזמן האונס? אם היא היתה מיודדת עם האנס וכו'?

ובנוסף לזה, אם הייתם צריכים לעזוב את מקום העבודה שלכם מיד אחרי הסיטואציה של הפריצה, במקום שיגרשו את הפורץ בבשות פנים, כי הרי הוא קרוב משפחה או חבר של הבעלים של העסק? וגם לא היו מקבלים אתכם למקומות עבודה אחרים, כי אולי אתם אנשים לא אחראים שפשוט גורמים לאנשים להשתוקק לבוא אליכם הביתה ולרוקן אותו מכל התכולה וגם אתם עונדים תכשיטים יקרים שקיבלתם בירושה מהסבתא, אב הם פשוט מגרים את היצרים של הקולגות שלכם וגורמים להם לרצות לפרוץ לכם הביתה ולרוקן אותו.

אני מודעת לזה שיש נשים שמנצלות את החוק לטובתן ןפשוט בודות סיפורי אונס ותקיפה מינית, כדי לקדם את האינטרס האישי שלהם, אבל האם זה בסדר לביים פריצה לבית שלכם כדי לקבל כסף מהביטוח או כי אתם לפני גירושין ואתם רוצים שהפרטנר שלכם יקבל נתח קטן יותר מהרכוש המשותף? אני מתארת לעצמי שיש חוק נגד אנשים שמביימים שפרצו להם לבית, אז למה אין חוק נגד נשים שבודות מליבן סיפורי אונס או הטרדה מינית? כדי לעודד נשים שנפגעו באמת ללכת להתלונן. אז למה מי שפרצו אליו הביתה לא מפחד ללכת למשטרה? ולא מפחד על הפרנסה שלו ולא חושש שהקריירה המקצועית שלו תיפגע אם הוא יתלונן?

אני חושבת שצריך לחנך, גם בנים וגם בנות, איך להתייחס אחד לשני בדרך ארץ, בכבוד, שאנשים יכבדו את הרכוש והגוף האחד של השני.

אתם מוזמנים לשתף ולהגיב, אשמח לקבל הערות והארות

 

באהבה,

הדר