אז ב 99% מהמקרים: שימוע = פיטורים

ממליצה לעשות הכנה לשימוע (כמובן ברגע האמת, כשמקבלים זימון) ולבוא מוכנים כי זו הזדמנות אחת ויחידה להגיד/לבקש – לפני מכתב הפיטורים

בחורה עם מחשב נייד

אז ב 99% מהמקרים: שימוע = פיטורים.

(ישנם מקרים בודדים בהם המעסיק חוזר בו, בעקבות השימוע, מהפיטורים, למשל אם אותו עובד שנמצא בשימוע מספר שבן/ת הזוג שלו מובטל/ת)

הוא הגיע אלי, מוטרד ולחוץ, עם זימון לשימוע.

נשוי + 3 + משכנתא.

18 שנה בחברת שרות.

שימוע – out of the blue.

יצא מהפגישה מחוזק, מדויק, יודע מה הולך להיות שם ויותר מזה יודע מה לומר, מה לא לומר ומה לבקש.

יום למחרת השימוע – קיבל מכתב פיטורים עם 3 חודשי הודעה מוקדמת!

אם לא היה מבקש אותם בשימוע – היה מקבל 30 יום עפ"י חוק.

מאמינה שכשאנחנו מדברים מהלב – זה נכנס ללב.

בתעשייה המגוונת בה יש ארגונים שונים עם תרבויות ארגוניות שונות – יש מקרים בהם נותנים, עפ"י חוק, 30 יום הודעה מוקדמת (במכתב הפיטורים) – ויש ארגונים בהם נותנים 3 חודשים הודעה מוקדמת.

זה תלוי וזה לא גורף.

מעבר לדיני עבודה שחשוב לוודא שהמעסיק לא עובר עליהם – יש נתונים נוספים שיש לשים לב אליהם – נתונים אישיים, תרבות ארגונית ועל אלה בד"כ עו"ד פחות נותן את הדעת, ולכן פחות יעיל בשימוע לטעמי.

ממליצה לעשות הכנה לשימוע (כמובן ברגע האמת, כשמקבלים זימון) ולבוא מוכנים כי זו הזדמנות אחת ויחידה להגיד/לבקש – לפני מכתב הפיטורים.

בהצלחה

סמדר רצון, מאמנת א.נשים שנמצאים בפרשת דרכים קריירה-זוגיות-הורות, מכינה לראיון / לשימוע /קו"ח 0506391186

פיטורין

סמדר רצון
היי, אני סמדר, נשואה לאורן + אמא ל 4 + כלבה + תארים + ניסיון של מעל 20 שנה בתעשייה בעיקר בתפקידי משאבי-אנוש (הייטק, לואטק, סטארטאפ, הון סיכון), מומחית בניהול תהליכי שינוי, מיקוד ודיוק ובעקבות תהליכים שונים בחיי במישור האישי והמקצועי התפתחתי מקצועית ואני מאמנת אישית, יועצת קריירה ומרצה על פרשת דרכים קריירה-זוגיות- הורות. מתנדבת כמלווה תעסוקתית בארגון 'בעצמי' ובעמותת 'מטב' - בה אני מלווה ניצולת שואה בת 94. מוזמנות לקחת חלק בדרך שלי, בחוויות שלי. 050-6391186