אז איפה אתם בחג?

נראה שלפני החג זו השאלה ששומעים הכי הרבה!
בכל משפחה מתחילים לעשות חישובים – איפה היינו שנה שעברה? אצל מי כדאי להתארח השנה? אבל להורים גרושים, ובטח להורים בתהליכי פרידה, השאלה הזו הופכת להיות הרבה יותר מכבידה.

צילום: דנה מאריזון

"אז איפה אתם בחג?"

אם כבר יש לכם הסכם, אתם בודקים בטבלת החלוקה מי נמצא בחג הזה עם הילדים, ואם אין לכם – אתם שואלים את עצמכם: האם כדאי לעשות את החג יחד או בנפרד? מי ייקח את הילדים?

צילום: דנה מאריזון
צילום: דנה מאריזון

לא פשוט.. החלטתי לעזור לכם עם כמה טיפים –
1.לוח שנה– תעברו כל אחד בנפרד על ערבי החג והחגים, תחליטו מה ערבי החג והימים שהכי חשוב לכם להיות עם הילדים.
2.זיכרון והקשבה – זכרו מהם החגים העדיפים על בן/בת הזוג שלכם מבחינת המשפחה המורחבת , נסו במידת האפשר להיות רגישים לבחירות שלהם .
3.שיח תקשורת – במידה וקיימת תקשורת בינכם שוחחו ביחד ותכננו את חלוקת הסדרי השהות של החגים.
במידה ואין באפשרותכם לדבר זה עם זו, היעזרו בגורם שלישי.
4.פגישות – קיימו פגישת הכנה בינכם ההורים לפני הפגישה עם הילדים וודאו כי סגרתם את כל הפרטים לגבי תקופת החגים הקרובה ויש לכם את מירב התשובות לשאלות של הילדים.
5.שיתוף – רצוי לערב את הילדים כמה ימים לפני החגים , לילדים מגיע לדעת מה קורה, איפה הם חוגגים כל חג ועם מי , זאת על מנת לשמור להם על תחושת בטחון ויציבות .
6.תכנון עתידי – חשוב להציג מציאות עתידית בה ההשפעה על תקופת החגים היא מינימלית וכי הם לא הולכים לאבד אף אחד מכם ההורים בתקופת החגים , רק שהפעם הבלוי והחגים יחגגו בצורה שונה.
7.איפה אתם בחג – אם הילדים לא אתכם, תדאגו לעצמכם לתכנית! עם מי תרגישו הכי עטופים ואהובים? איפה תהיו נינוחים? לא פשוט להעביר חג בלי הילדים, אבל זו גם יכולה להיות הזדמנות לעשות מה שאתם באמת רוצים.

חג שמח ושנה טובה

פייס

 

מירב ירושלמי
נשואה לאורן, אמא ל5 ילדים, עורכת דין, מגשרת, מתאמת הורית, מדריכת הורים, יועצת שינה. מרתונסטית, אוהבת את החיים, סטודנטית ניצחית ,אוהבת לקרוא , אוהבת את ים ירוק וחופש.