אושר נוסטלגי – לקרוא על הוליווד של פעם

בחורה עם מחשב נייד

בתור ילדה אני זוכרת את עצמי צופה עם אמי בסרטי תור הזהב של הוליווד, מתענגת על כל רגע, עולם קסום ואבוד. כל כך רחוק משוברי הקופות החדשים ב-3 ממדים עתירי אפקטים בהשקעות כספיות עצומות ולא תמיד עם עלילה שמצדיקה את המחיר לכרטיס. פה ושם יש הבלחות אבל לא נוסטלגיה רומנטית מופלאה כפי שחוויתי בעבר, זאת למרות המרחק המשמעותי בין שנות ה-80 לתחילת המאה ה-20.
אולי זאת היתה אמי שלי שפיתחה בי את התשוקה לסרטים ישנים כי זה היה זמן האיכות שלנו ביחד. בכל מקרה, ברגע שראיתי על המדף את " כל הכוכבים שבשמים" של אדריאנה טריג'יאני ידעתי שהוא הלהיט התורן בספרייה שלי.

כל הכוכבים שבשמים

זה הוא סיפור כובש של מי שעומדת גם מאחורי "אשת הסנדלר" (שאגב קראתי רק אחרי ספר זה ובעקבות ספר זה) אודות לורטה יאנג שהיא דמות מפתח בסרטי תור הזהב של הוליווד ומעבר להצלחות קולנועיות רבות ולכך שהיתה בין הראשונים שזיהתה את הפוטנציאל של הטלוויזיה המסחרית בתחילת דרכה, התפרסמה הודות לרומן שהיה לה מקלארק גייבל האגדי.
הסיפור לא בהכרח מתמקד באהבתם של השניים אם כי הוא תופס נפח גדול ממנו וכן גם ההתייסרות של לורטה לאחר לידת בתם המשותפת שלא ידעה עד גיל מאוחר מאוד ורק לאחר מותו של גייבל שמדובר באהביה, אלא זה סיפור שמפליא לתאר את הכוח שהיה בעבר לאולפנים הגדולים של הוליווד וכיצד הם כפו בעקיפין ובערמומיות את ההתנהגות של הכוכבים שהיו כמו רכושם.
זה הוא גם סיפורה של אלדה שעברה מהשמרנות הנזירית לעולם שכולו אקשן ופיתויים והידידות העמוקה שהיא רוקמת עם יאנג ומשפחתה על אף הפערים המשמעותיים בהשקפות העולם. הדמויות נהדרות, הספר הוא כמו מסע של גילטי פלז'ר אל העבר ההוליוודי הזוהר (שנראה כך בעיקר כלפי חוץ) ואל דילמות של נשים בהיותן נשים וכאימהות – זו אולי קצת הצצה צהובה עם ממד רכילותי, אבל אחרי שעוברים את הדעה הקדומה שמדובר בסוג משודרג של רומן רומנטי, אי אפשר שלא להתמסר ולהתמכר וליהנות מכל רגע (ולחזור מהר לצפות בסרט "קריאת הפרא" ולהתמוגג מאושר.

בקרו אותי גם בדף הפייסבוק של ספרים והנאות קטנות

קורן דור עושה עסק
קורן דור בעלת סטודיו לתוכן שיווקי, שיווק עסקי בפייסבוק. מעבירה הדרכה מעשית וקורסים דיגיטליי על שיווק בפייסבוק, באינסטגרם ובאינטרנט עורכת תוכן שיווקי וכתבת תוכן שיווקי, תוכן לאינטרנט לקידום אתר בגוגל – תוכן SEO, שדרוג תוכן ותחזוקת תוכן באתרי חברה ואיפיון אתרי חברה ממותגים ומסחריים, כתיבת ועריכת ניוזלטרים לחברות מסחריות ויצירת תוכן למועדוני לקוחות של חברות מסחריות כולל ייעוץ שיווק בפייסבוק – korendor@013.net בעלת רזומה עשיר וניסיון בעיתונות, כתיבה לאינטרנט ועוד.