אושרת קוטלר במונולוג סוער.

אין ספק שאושרת קוטלר זועמת ובצדק. מדינת ישראל צועדת קדימה בביטחון ובכלכלה אך צועדת לאחור באנושיות וכבוד לאחר.
האם לעד נועדה ישראל להיות פטריארכלית? האם לנצח נועדו הנשים להתהלך במדינתן ולחשוש לשלומן פן יאנסו, יוטרדו, ירצחו?

illustration-2223973

אושרת קוטלר פתחה את המהדורה בחדשות 10 במונולוג סוער בו השוותה את התגובה המהירה של צה"ל לרצח הדס מלכא ז"ל לבין השתיקה על רצח ארבעת הנשים שנרצחו ע"י מחבלים מסוג אחר אשר אינם נענשים במידה ההולמת את פשעם. עוד הוסיפה קוטלר לעקוץ ברמיזה ישירה את השרה רגב על שתיקתה בנושא, לעומת קולה הנשמע היטב בעניינים שנויים במחלוקת בנושאי התרבות.

אני בהחלט מבינה את זעמה של קוטלר בנושא אך רוצה להוסיף כי לשתיקה הזו פנים רבות.

פניה של משטרת ישראל הגורמים לעגמת נפש לכל הנשים המתלוננות על אלימות עד שאלה נדם קולן. מעדיפות לשתוק מאשר להתלונן ולהיות מוטרדות שוב ועוד על ידי זרים.

פניו של בית המשפט אשר בקושי ומענישים את הגברים המתעללים, לא מתייחסים בכבוד הראוי למעמדה של האישה בישראל, ונותנים ענישה קלה אם בכלל. ואז אלו המתעללים, משתחררים והנשים חיות ולא חיות מרוב חרדה לבטיחותן ושלומן הנפשי והפיזי.

מערכת הרווחה שידיה כפותות ולא פעם המערכת הזו צועדת לאחור כי היא מבינה שמדובר במקרה אבוד, או שולחות את הגבר להיכלא אך לא למספיק זמן לא מספיק כדי לעצור את הטרור הזה.

עוד אחראית, ההבניה התקשורתית אשר מתייגת את הנשים כחפץ מיני אשר נועד לשרת את המין הגברי ולהיות רזות ומושלמות, ממושמעות ותמימות ללא דעה משלהן ועדיף מאופרות ולבושות בוורוד אנו רואים זאת בפרסומות, בסדרות בסרטים ועוד.

ופניהם של האחראים הגדולים למחדל נגד המין הנשי, כנסת ישראל הגדולה, בה יושבים כל החכמים החל מאורן חזן ועד למירי רגב ולאלו בראש הפירמידה ביבי ושרה.

איך אתם יכולים לעצום את עינכם בלילה בעוד נשים במדינת ישראל חיות כאילו היו בשנות החמישים המוקדמות, רצח על כבוד המשפחה? רצח על רקע התעללות במשפחה? רצח כנקמה? האם אנשי מערות אנו? איפה ההרתעה? איפה היראה מפני החוק? עד שזה לא נוגע בכם אז זה לא נוגע בכלל? האם לעד נועדה ישראל להיות פטריארכלית? האם לנצח נועדו הנשים להתהלך במדינה ולחשוש לשלומן פן יאנסו, יוטרדו, ירצחו?

אין ספק שאושרת קוטלר זועמת ובצדק! מדינת ישראל צועדת קדימה בביטחון ובכלכלה אך צועדת לאחור באנושיות וכבוד לאחר.

עלינו לזעוק את זעקתן

ולדרוש את זכותנו הטבעית להיות נשים החיות ככל בני האדם.

 

Edri Maya
סופרת 'סערה מדברית', לומדת לתואר ראשון, רעיה ואמא במשרה מלאה. מאמינה גדולה ב"תהיה האדם שאתה רוצה לפגוש".