הגיע הזמן למנות מפכ"לית למשטרת ישראל

הסרת מועמדותו של גל הירש לתפקיד מפכ"ל המשטרה, על ידי השר לבטחון פנים גלעד ארדן, היא חלון הזדמנויות מצוין למנות מפכ"לית למשטרת ישראל, שחייבת לעבוד על שוויון מגדרי בתוך הארגון

אי שפיות זה לעשות אותו דבר ולצפות לתוצאות אחרות. האונס ימשיך כבוד "שר המשטרה" וכבוד מפכ"ל המשטרה, אלא אם כן תעשו משהו אחר. תמנו 8 ניצבות ו-8 ניצבים. שיוויון מגדרי יביא לשיוויון מוסרי בכל פינה במשטרה.

היועמ"ש אישר שורת מינויים, לאחר קריסת הפיקוד: תנ"צ גילה גזיאל תקודם לראש אגף משאבי אנוש, ותמונה לניצבת היחידה במשטרה (מתוך 16)

במסגרת רצוני לכתוב פוסט על נשים במשטרת ישראל מצאתי דוח ביקורת מיוחד, שם הדוח: ייצוג נשים בתפקידים הבכירים בשירות הציבורי,שנת פרסום: התשע"ד-2014 החתום על הדו"ח : יוסף חיים שפירא מבקר המדינה ונציב תלונות הציבור.אורך הדו"ח 112 עמודים.

להלן ממצאי הדו"ח לגבי משטרת ישראל:

"(א) מ ש ט ר ת י ש ר א ל : במשטרת ישראל משרתים כ-27,500 שוטרים בתפקידי שטח ובתפקידי מטה, כ-%23 מהם נשים. עלה שבמשטרה לא הייתה מדיניות בנושא קידום נשים לתפקידים בכירים, לא היו הנחיות בנושא ולא מונתה ממונה על מעמד האישה. ייצוג הנשים בתפקידים בכירים הוא נמוך ביותר, ובדרגים מסוימים אין להן ייצוג כלל. ממצאי הביקורת מעלים חשש כי בצמרת הארגון לדורותיה שוררת תרבות מושרשת של אפליית נשים, ולכן היא עיוורת לקיומם של חסמים מהותיים המונעים את קידומן של נשים לתפקידים בכירים, ואשר לפחות חלקם נעוצים בהשקפות ובתפיסות של העומדים בראשה. בעקבות הביקורת החליטו השר לביטחון הפנים והמפכ"ל להקים יחידה לשוויון מגדרי במשטרה שתהיה כפופה במישרין למפכ"ל ומינו ליחידה מנהלת שהיא חברה בסגל הפיקוד הבכיר של המשטרה. היחידה תחל בעבודת מטה נרחבת בנושא. משרד מבקר המדינה מציין לחיוב את תגובתה המהירה של המשטרה ואת הפעולות שנקטה על מנת להתמודד כראוי עם הייצוג הבלתי הולם הקיים בשורותיה"

בואו נראה בתמונה אחת מה קרה במשטרה מאז פורסם הדו"ח – שדרת הפיקוד קרסה,

 

יש היום 12 ניצבים במקום 16 ניצבים. חסרים/ות  4 ניצבות נכון להיום, כבר הבנתי שתמונה כנראה רק ניצבת אחת ולכן בוחרת להראות את נבחרת הנשים הבכירות של משטרת ישראל.

בפוסט הזה רציתי להראות ולכתוב את מה שאמצא על הנשים שהגיעו לדרגת תת ניצב במשטרת ישראל:

גילה גזיאל היא קצינת משטרה בדרגת תת-ניצב, מכהנת כסגנית ראש אגף משאבי אנוש, תמונה לניצבת הראשונה במשטרת ישראל.הללויה

גזיאל מילאה שורת תפקידים באגף משאבי אנוש של המשטרה. היא שימשה ראש לשכת גיוס מרכזית וראש מדור קידום ושיבוץ קצינים. ב-2007קודמה לדרגת ניצב משנה ומונתה לראש מחלקת פרט באגף. ב-2011 מונתה לסגנית ראש האגף בדרגת תת-ניצב.

תנ"צ איילת ירוחם – ראש אגף תכנון וארגון.

לא מצאתי תמונת סולו של איילת ירוחם, נראית לי ראוייה להיות ניצבת.

איילת ירוחם היא קצינת משטרה בדרגת תת-ניצב, מכהנת כסגנית ראש אגףץכנון ובקרה.

ירוחם התגייסה למשטרת ישראל ב-1993. שירתה כראש חוליית ארגון, עוזרת ראש מדור ארגון, ראש מדור תכנון תקציבי וראש מחלקת משאבים. באוגוסט 2013קודמה לדרגת תת-ניצב ומונתה לסגנית ראש אגף תכנון וארגון. ירוחם נשואה ואם לשלושה. מתגוררת בכפר אורנים

תנ"צ רחל אדלסברג – נשיאת בית הדין למשמעת. לא מצאתי נתונים ברשת. משאירה מקום להשלמות.

 

תנ"צ לילי בהומקר – ראש חטיבת תביעות:

להלן ציטוט של תנ"צ לילי בהומקר בעקבותהפרשיות האחרונות :באומהקר ציינה כי המשטרה פועלת בשנים האחרונות, בדגש בתקופת כהונתו של דנינו, להגביר את המודעות לנושא הן בקרב סגל הפיקוד והן בקרב השוטרים והשוטרות. "אני חושבת שמפרסמים כל הזמן את התקנות, מודיעים על אנשים שאפשר אצלם להתלונן – כל הגורמים האלה נכונים לשמוע. יש שקיפות מלאה. המפכ"ל הנוכחי מינה יועצת לענייני נשים – דבר שלא היה קודם – בדרגת תת-ניצב שהיא גם חברת סגל הפיקוד הבכיר", היא ציינה. לדבריה, "השוטרים מכירים את החוק היטב, אין לי ספק. הטיפול הוא מאוד מסיבי ומאוד נחוש. יש מודעות ברורה: יחסים בין מפקד לפקודה ופקוד אסורים בהחלט. אני חושבת שתהיה תקופה של 'שבבים', אבל אני מאמינה שבתוך שנה – ואני לא רוצה להציב זמן מדויק – המצב ישתנה. אסור לנו בגלל צבר המקרים הזה, שהוא קשה, ואין ספק בזה, להכתים 30 אלף שוטרים ושוטרות שקמים כל בוקר לעבודה ועושים את מלאכתם נאמנה".
תנ"צ יעל אידלמן – יועצת לענייני נשים ושוויון מגדרי החל מיולי 2013

ציטוט של תנ"צ יעל אידלמן מיום האישה שחל ב 8/3/2014 "בצד העובדה כי יש נשים בעמדות ובדרגות בכירות, לא ניתן להתעלם מכך כי האחוז היחסי שלהן ביחס לגברים בדרגות המקבילות הוא קטן, וכי הן בעיקר ממלאות תפקידים במגזר המנהלי. זהו כיוון השינוי שאליו אנו שואפים – הכוונה היא להעלות את אחוז הנשים בעמדות ובדרגות הבכירות בארגון וכן לשנות את התמהיל כך שיותר נשים תגענה לעמדות מפתח במגזר הייעודי".

תנ"צ סיגל בר-צבי מפקדת מרחב נתב"ג- האשה הראשונה במשטרה שמונתה למפקדת מרחב.

לא נמצאה תמונה – משאירה מקום למקרה שאמצא בהמשך

סיגל בר צבי  היא קצינת משטרה ישראלית בדרגת ניצב משנה, מכהנת כמפקד מרחב נתב"ג. היא האישה הראשונה שמונתה למפקדת מרחב במשטרת ישראל. בר צבי שירתה כקצינה בצה"ל, התגייסה למשטרת ישראל בשנת 1991 ושירתה ביחידה המרכזית של מחוז המרכז. בהמשך שירתה כקצינת כוח אדם במרחב שרון, קצינת המבצעים של מרחב שרון, מפקדת המשטרה ברעננה וראש אגף התנועה במרחב שרון. ביולי 2009 מונתה למפקדת תחנת תל-אביב צפון, ובינואר 2012 מונתה למפקדת תחנת פתח-תקווה. בספטמבר 2013מונתה למפקדת מרחב נתב"ג.

 

 

ואסיים בטור דעה שהתפרסם היום בהארץ של  ד"ר שדמי ,קרימינולוגית, סגן ניצב במשטרה בדימוס ופעילה פמיניסטית:

ורק אישה תציל את המשטרה

ואסיים שוב ב:

אי שפיות זה לעשות אותו דבר ולצפות לתוצאות אחרות. האונס ימשיך כבוד "שר המשטרה" וכבוד מפכ"ל המשטרה, אלא אם כן תעשו משהו אחר. תמנו 8 ניצבות ו8 ניצבים. שיוויון מגדרי יביא לשיוויון מוסרי בכל פינה במשטרה.

 

 

חנה רדו
מחפשת פתרונות להגברת התעסוקה בפריפריות. פתוחה לכל רעיון לשינוי המציאות בישראל. מאמינה בשיוויון מגדרי.עובדת במקאן תל-אביב 24/7. www.hanarado.info