אור ירושלים 2013

בחורה עם מחשב נייד

גדולי אמני האור בעולם ובישראל מציגים: מיצגי אור אומנותיים תלת מימדים מרהיבים, פסלים ומיצבים אמנותיים, ויטראז`ים, כוכבי אורענקיים, הקרנות וידאו מרשימות על מבנים וחומות העיר העתיקה, בשילוב מופעי חוצות ובימה, אור וצליל, בסמטאות הציוריות ובאתרים הייחודיים והמסלולים המרכזיים ברחבי העיר העתיקה בירושלים.

 

רחבת שער יפו בכניסה לפסטיבל מעוצבת ב"ציפורי אור עדינות כנף" – מרקדות עם הרוח ובכדורים ענקיים מוארים, מלאים ביצורים ולוכדי חלומות במערת צדקיהו-כיפת לוטוס יפיפייה ומוארת עם מאות עלי כותרת.

 

מופע מיוחד לפסטיבל

קרקסY מציג:מופע– Q קרקס רוק סוחף ב- Live

ויריד מעצבי גופי תאורה  מרתק בתחום האור

 

הפסטיבל  הינו במסגרת התוכניות הממשלתיות בירושלים, ביוזמת הרשות לפיתוח ירושלים ועיריית ירושלים, בניהול והפקת חברת אריאל

ובניהולו האומנותי של אדוארדו הובשר

 

הפסטיבל מיועד לכל הגילאים.

הכניסה חופשית

 

 

`פסטיבל האור 2013`, האירוע הבינלאומי  הגדול והמרתק בתחום אמנות האור יתקיים בפעם החמישית ברחבי העיר העתיקה בירושלים בין התאריכים 5-13 ביוני 2013, בין השעות 20:00-24:00. נותני החסות לפסטיבל הינם: בנק יהב, ידיעות אחרונות ומלון אל דן.

פסטיבל האור בירושלים רכש לו שם בינלאומי , הסוחף את טובי אומני האור מרחבי העולם לקחת בו חלק. גם השנה ישתתפו בפסטיבל שבעה עשר מגדולי אומני האור, מרחבי העולם לצד אומני אור ישראליים בולטים. הפסטיבל הינוחגיגה אמנותית-חושית  רבת רושם וקסומה אשר משאירה את הצופים נרגשים ממשחקי האור והצבעים על המרחב הציבורי המוכר.

 

גם השנה, הקהל מוזמן להשתתף בחוויה הקסומה, וליהנות משלושה מסלולי אור:

כתום,ירוק וכחול,שיתפרשו על כל רבעיה של העיר העתיקה, ויובילו אותו מאתר לאתר ומיצירה ליצירה. את החוויה מעצימות חוויות נוספותכגון: יריד ייחודי של  מעצבי גופי תאורה, מופעי חוצות ססגוניים ברחבי העיר העתיקה,  שנבנו במיוחד לקראת הפסטיבל ומבחר אתרי התיירות בעיר העתיקה ועוד.

מופע ייחודי לפסטיבל –מופע Q– קרקס רוק סוחף ב- LIVE—קרקס תיאטרון בממדי ענק- מופע תיאטרון קרקס ישראלי בהצגת בכורה המבוסס על אלמנטים מוארים, אקרובטיקה ומשחק המופיע פעמיים ביום במהלך ימי הפסטיבל ברחבת גן הבונים.

מופע Qהוא קרקס רוק – מופע קרקס רוק אשר מציג ז`אנר חדש של קרקס מודרני שטרם נראה כמוהו בישראל. המופע כולל כ- 13 קטעים היוצרים מופע אחד שלם.. במרכז הסיפור עומד מנהל קרקס שתלטן, שרודה באומניו ומאלץ אותם לבדר, להצחיק, לשעשע, לרגש, למצוא חן ולהלהיב את הקהל עד אין קץ. מולו, עומדים אומני הקרקס עם הפחד האינסופי להיכשל, ההיסוס, הכאב הפיזי ולמעשה המציאות היומיומית אל מול חלום. במופע, התנגשות בין שני העולמות: האור זורם, השינוי מתחולל וככה נולדת לה מסיבת רוק קרקס בווליום גבוה.

Qהוא קרקס הקורא תיגר על כוח המשיכה. במופע פסקול רגשי חזק, ביצועי  אקרובאטיקה חדשניים ותאורה עוצרת נשימה.

ניר ברקת, ראש העיר ירושליםציין כי: "משנה לשנה הופך פסטיבל האור בעיר העתיקה למותג בינלאומי חזק שמושך לירושלים מאות אלפים מהארץ ומהעולם. סמטאות העיר העתיקה נחשפות במלוא יופיין עם תאורה מיוחדת ומשלבות מיצגים מרשימים מהארץ ומהעולם של אמנים בעלי שם מחד ושל סטודנטים מאידך. ירושלים חוזרת לתפוס את מקומה הראוי כבירת תרבות בינלאומית ואבן שואבת לצעירים, תיירים ומבקרים רבים אשר באים ליהנות מהשילוב בין ההיסטוריה והמורשת המפוארת וההווה התוסס והססגוני".

 

יו"ר הרשות לפיתוח ירושליםרו"ח משה ליאון מסר: "פסטיבל האור ביוזמת הרשות לפיתוח ירושלים, ממשלת ישראל ועיריית ירושלים הינו נדבך נוסף להפיכתה של העיר העתיקה ליעד תיירותי ותרבותי מועדף גם בלילה. הרשות לפיתוח ירושלים רואה בעידוד חיי התרבות וחיי הלילה בעיר העתיקה יעד מרכזי. פסטיבל האור הוא חלק מרצף של שלושה פסטיבלים ליליים המתקיימים  במהלך השנה, כאירועי עוגן להרחבת שעות הפעילות של העיר העתיקה אל תוך הלילה. במסגרת הפסטיבל, ירושלים מארחת אמנים מהארץ ומהעולם, המתבטאים יחד בשפה הבינלאומית של האור. השילוב בין אמנות, אור ויופיו של הלילה בעיר העתיקה שובה את העין ואת הלב. נדמה שאת הקסם הזה אין טעם לנסות ולתאר במילים, וכל שנותר הוא להזמין אתכם בחום לקחת חלק בחוויה ייחודית זו ואני מאחל לכם הנאה גדולה."

 

 

 

פירוט המסלולים השונים :

 

השנה יארח הפסטיבל שבעה עשר אמנים בינלאומיים בעלי שם, מהיוצרים המרתקים ביותר בעולם, אשר מציגים בפסטיבל את מיטב היצירה האמנותית בתחום האור בעולם. בנוסף, אמנים ישראלים מובילים אשר יצרו מיצגים ומיצבים מיוחדים לאירוע.

בין האמנים הישראלים: עילי ולדמן, מירב איתן וגסטון צהר OG*E, AVSורבים נוספים שיציגו פסלי אור ועבודות מרהיבות.

 

בפסטיבל שלשה מסלולים מרכזיים: ירוק, כחול וכתום ביניהם ניתן לטייל באופן חופשי. בין המייצגים הבולטים במסלולים:

 

המסלול הירוק- רחוב הצנחנים דרך שער שכם ומערת צדקיהו ועד רח` הנוצרים בנקודת החיבור עם המסלול הכחול.

כיכר צה"ל "פרח מהיקום", Titia Ex, הולנד-  העיקרון מאחורי "פרח מהיקום" הוא מרחב פיזי. מרחב כפלטת צבעים, כאורגניזם חי. פרח האור האינטראקטיבי מתעד את הצבעים המקיפים אותו ומעביר אותם ל"עלי הכותרת". בקצות עלי הכותרת הצבעים המשתקפים משתלבים זה בזה בהדרגה, במשחק דינאמי הנוצר הן עם תנועת הצופה והן עם הסביבה המשפיעה על פרח האור.

האמנית טיטיה אקס עובדת עם אור, תנועה ותפישה מרחבית. היא מתמקדת בקשרים שהיצירה יוצרת עם סביבתה.

גינת השער החדש| רחוב הצנחנים

"מקור חיים",  אמיר צובל– ישראל

"כִּי עִמְּךָ מְקוֹר חַיִּים, בְּאוֹרְךָ נִרְאֶה אוֹר" (תהלים לו, י).

באר של אור היוצרת במתבונן לתוכה תחושה של הצצה אל עומק אדמת העיר העתיקה. הבאר מסמלת את הקשר הבלתי ניתן לערעור בין בניין ירושלים לבין שורשיו של העם היהודי: האור והמים, מקורות החיים, משמשים שניהם כמשלים לתורה בכתובים. האור והמים מצויים באופן פיזי ומטפורי ביסודותיה של ירושלים, והם אלו שהפכו אותה לליבו הפועם של העם שנהה אליה במשך אלפי שנים.

אמפיתאטרון פינת החומה| רחוב הצנחנים

"המלאך השומר" Maro Avrabou and Dimitri Xenakis,  צרפת– משפכי השקיה מרחפים מעל לדשא. בלילה, כמו מרחפים, הם מאירים, הופכים צבעוניים ומשקים את העצים. סיבים אופטיים מדמים את זרימת המים.עבודתם של אברבו וקסנקיס מהדהדת את שימור הגן והצמחים, ובהרחבה – את שימור הטבע. היא מדגישה את תפקידו של האדם ומוקירה בדרך עקיפה את הגננים ואת הטבע שנוצר באופן מלאכותי. האמנים מארו אברבו ודימיטרי קסנקיס משתפים פעולה ביצירות משותפות המעלות שאלות אודות מרחבי מחיה, נקודות ראות, צורות ואור.

"אני כינור", שלשה כלי נגינה עשויים מאור: עלי ולדמן, ישראל-  המדשאה, רחוב הצנחנים,מעל ראשיהם של מבקרי התערוכה , בין חומות העיר העתיקה, יתנשאו שלושה כלי נגינה עשויים מאור: עוד, נבל וגיטרה חשמלית.  כלי הנגינה האלו מסמלים תקופות שונות ואנשים שונים. המיתרים של שלושת הכלים יגיעו לגובה ידם של מבוגרים וילדים וניתן למשוך אותם כדי להפיק צלילים מתוך כלי הנגינה. באופן זה הופך כל צופה למשתתף ומוסיף את הצליל שלו לפס הקולשל העיר.

 

שדרת הדקלים, רחוב הצנחנים (לוגו פסטיבל ליון les grands ateliers), "Luminaissance", אמורי ורון / קונסנטנס פרירה / אורטנס גרנייה / לואיס רנו / אנאיס שנק, צרפת (בית הספר לעיצוב "קונדה", ליון)-האור יוצר מראית דרמטית של שורשים, שלרוב הם סמויים מן העין. משחק האור והצל קורא לנו לגלות מחדש אתהאתר דרך השירה שבו, ומסייע לנו לשחרר את דמיוננו.במסגרת הקול קורא לסטודנטים מאת Les Grands Ateliers, Lyon  בשנת 2012 צוין עשור  לפרויקט  "ניסיונות סטודנטיאליים" במסגרת פסטיבל האור בליון. עשר שנות מצביי תאורה שהוצעו בידי תלמידי אדריכלות, אמנות, עיצוב והנדסה מכל רחבי אירופה, שמתאפיינים בגישה מקורית למרחב העירוני ומעניקים לו פרשנות פואטית ובלתי צפויה. השנה נבחר מיצב שהוצג בפסטיבל ליון האחרון, אשר שוחזר והותאם במיוחד בעבור ירושלים.

 

שער שכם- עבודת הקרנה

"עץ החיים", Heinz Kasper, גרמניה-"עץ החיים" הוא מושג המצוי במיתולוגיה של תרבויות ועמים רבים והוא מהווה סמל עתיק של סדר קוסמי. הוא ממוקם תמיד במרכז העולם – כמו גם במרכזן של ערים קדושות.
השער כמקום שבו מהללים את יופיו וכוחו של האור!

מייצג אומנותי מרהיב במיוחד במערת צדקיהו "כיפת הלוטוס", Daan Roosegaarde, הולנד-הכיפה מורכבת ממאות עלי כותרת חכמים, שנפתחים בתגובה להתנהגות אנושית. "כיפת הלוטוס" יוצרת משחק פואטי של אור וצל. צירוף זה של טבע וטכנולוגיה הוא מה שרוסגארד מגדיר "טכנו-שירה".

המסלול הכחול- הרובע הנוצרי:

רחוב הפטריארכיה היוונית הקתולית ועד הארתודוכסית "העבר השני" AVS–  רעיון וכתיבה: אלי וייסברט / ניהול אומנותי: מלכי שם טוב /  עיצוב: ירון צינמן /  ישראל-

עבודה אומנותית גדולה ומיוחדת המורכבת ממספר רב של אלמנטים אומנותי לאורך כל  המסלול הכחול אשר יוביל את המבקרים אל "העבר השני" – רובע הרפאים העליז והססגוני, אשר פותח את שעריו באופן חד פעמי בפני החיים.

בסמטאות הרובע הנוצרי מציגה חברת AVSמיצג וידאו מוסיקלי, אשר משלב אמצעי הקרנה מתקדמים עם עיבוד מוסיקלי מיוחד שייכתב לפסטיבל, ויבוצע על ידי דייריו המוסיקליים הווירטואליים ומלאי החיים של רובע הרפאים של ירושלים.

המבקרים יתוודעו אל רוחות הרפאים הלבביות של הרכבי מוסיקה בסגנונות שונים, יפגשו את מתופפי הרעמים, יצפו בריקוד הצללים של רקדנית מכושפת ויצטרפו לנשף הרפאים הגדול, שיפרש לכל ארכו של המסלול ועוד הפתעות רבות.

 

כיכר המוריסטאן וכנסיית הגואל "הקשת שמעל", ערן קליין ואלי כוכבי, ישראל-מאז ומעולם קשת בענן מעלה בנו חיוך, הקשת היא סמל לחיבור, לברית, לתקווה לכול בני האנוש בכל מקום בעולם. למרות ההבנה שקשת היא תוצאה מדעית היא תמיד נתפסת כקסם. לכולנו קשת בענן מסמלת תקווה ואנו מוצאים נחמה בכך שלפחות על זה כולם מסכימים.

אלי כוכבי וערן קליין הם האמנים שעומדים מאחורי "אימג`ין", סטודיו לעיצוב מיצבי תאורה עם רקורד מרשים של עבודות ברחבי אירופה וארה"ב.

הקארדו הסגור "אשליית שקיפות" ויטראז`ים- יעל שיפמן (מבית גילטייכמן- עיצוב אור), ישראל- השילובביןויטראז`יםיהודייםלביןהרחובהרומיהמרשים, מסמליםאתהקיוםהמורכבוהייחודיבהידועההעיר.שילוב זהיוצרמרקםחדשוהומוגני  ביןהאלמנטיםומציעדרךחדשהבההםמתקיימיםיחד.
האמנית יעלשיפמן הינהילידתירושליםבוגרתפוליטקניקודימילאנובאיטליה בעיצובתאורה. כיוםעובדת כמעצבתתאורהבכירהבט.ר.עיצובתאורהבע"מ, ויוצרתפרויקטיםשוניםבאור.

הקארדו המקורה "מסלול חילזון", Philipp Artus, גרמניה-אנימציית לייזר של חילזון מורכבת סביב 360 מעלות על גבי גליל, כך שהקהל צריך ללכת סביב כדי לעקוב אחר מסלול התקדמותו והשתנותו של החילזון. משטח ההקרנה עשוי מחומר זרחני, שיוצר מסלול אור הדועך לאטו.
האנימציה של החילזון היא "לופ" שחוזר על עצמו. בהתחלה החילזון נע לאט, אבל אחר כך הוא מאיץ לפתע באבולוציה מהירה. לבסוף הוא חוזר למקורותיו והופך לחילזון שוב.

הקארדו הפתוח "ירושלים במכחול של חול", שלי בן נון (לחן: להקת סוסיתא), ישראל- אומנות הציור בחול יוצרת את הקסם המרתק הנולד מהשילוב בין שני החומרים הכול כך פשוטים- חול ואור. התוצאה שובה את העיניים ואת הלב. האור חודר דרך שכבות החול ויוצר תמונה, התמונה משתנה כל הזמן וכך החול מקבל חיים ורוקם סיפור.
דוד המלך הוא המלך הראשון שהפך את ירושלים לעיר הבירה של כל ישראל. סיפור דוד ובת שבע והולדת שלמה המלך הוא מן הפרשיות המפורסמות שבתנ"ך והוא כולו מתרחש בארמונו של דוד שבירושלים. היצירה מראה את הדמויות התנ"כיות והמלכותיות ברגעים אנושיים. ההתאהבות של דוד בבת שבע, שליחתו של אוריה החיתי לשדה הקרב ולידתו של שלמה.

 

המסלול הכתום:

רחבת שער יפו

שתי עבודות  שונות העוסקות בשקיפות מצרפת וקנדה:  

Les Luminéoles"", Christophe Martine– צרפת (הוצג בפסטיבל האור בליון)
אווירה פואטית שוררת בין חומות העיר. Les Luminéoles– ציפורי אור עדינות כנף – מרקדות עם הרוח. במעופן הן פורשות צבעים על רקע השמים והעיר, הקהל נהנה מהמחול האווירי וחולק רגע של רוך והרהור.Les Luminéoles– עפיפוני הליום מוארים המרחפים בגובה 30 מטריםומגבירים את היסוד הבלתי מוחשי – האוויר. לנגד עינינו הם לובשים צורה של אלגנטיות וקלילות באופן מופשט, ומשאירים מקום לדמיון. צוות של אמנים המפעילים את הפנטסיה יוצב על הקרקע כדי להפיח חיים במופע קסום זה.

"נפש יער",  Lucion– קנדה
לוסיון מדיה (קנדה), (הוצג בפסטיבל האור בליון)
לוכדי חלומות, חיות בוטניות, יצורים מגודלים ומיקרו-אורגניזמים יוצאים מתוך עבודות עץ ונאספים בתוך 7 סְפֶרות מנופחות ענקיות, כדי לשפוך אור חדש על הישן. כל זה מתרחש במופע שנוצר במיוחד לרגל פסטיבל האור בירושלים.יצירות האמנות שפותחו במונטריאול על ידי לוסיון מדיה, מקובצות לפסיפס של אורות וצללים היוצרים רגעים קולנועיים בלתי נשכחים.

 

כיכר עומר אבן על ח`טאב "הפרחים הנודדים",Gilbert Moity , צרפת (לוגו פסטיבל ליון)- הפרחים הנודדים הם פרחי ענק בוהקים שהופיעו בפעם הראשונה בפסטיבל האור בליון.מאז, הם נודדים… הם נולדים מחדש ומופיעים שוב כדי להשתקע במקום חדש.

כיכר עומר אבן אל חטב יהפוך לגן דמיוני בצבעים מבריקים, עם פרחי ענק לאורך 80 מטרים.ז`ילבר מואטי גיבש גישה חופשית ופתוחה לתאורה דרך עיצוב, תאורת יצירות אדריכליות והתקנות אמנותיות אחרות ואירועים פומביים.

 

רחוב הפטריארכיה הארמנית "שביל הכוכבים", Gilbert Moity, צרפת-  85 כוכבים בוהקים בגדלים שונים ייצרו צורת תיבה שתהיה תלויה מעל ראשיהם של המבקרים.

ההזמנה לצופים- בואו לשוטט ולחלום אל תוך הכוכבים… בואו לפטריארכיה הארמנית תחת שמים מסתוריים וקורצים, כשהאצבעות יכולות כמעט לגעת בהמוני כוכבים צבעוניים.

 

 

 

 

 

סוף רחוב הפטריארכיה הארמנית "N`on L`a po`etry", The Oriz crew, צרפת-

 N`on L`a po`etry,  הכובע הויאטנמי- סמל התרבות האסיאתי.

 

עבודת וידאו של שלשה אומנית מליון, המסמלים את הדור הבא של האומנים.

חוויה ויזואלית קולית מיוחדת. ווידאו-מפינג וירטואוזי היוצר בצורה אמנותית חשיפה והסתכלות חדשה ובלתי קונבנציונלית לכובע הווייטנאמי, החפץ היומיומי הכול כך מוכר לכולם.

 

רחוב בתי המחסה "פרימה בלרינה", OG*Eמירב איתן וגסטון צהר, ישראל- העבודה פרימה בלרינה מפיחה חיים חדשים בדמות הבלרינה מקופסת התכשיטים הקלאסית.
פרימה בלרינה משתפת את הקהל בחוויה הילדותית שהופכת פתיחה של קופסא פשוטה למשחק והתרגשות. עם רדת הערב מוארת הבלרינה בתאורת לדים ורוקדת על רקע חומות העיר העתיקה לצלילי מנגינה מסורתית. 
מירב איתן וגסטון צהר הם בעליו של משרד האדריכלים אוג`י העוסק באדריכלות ועיצוב אורבני בארץ ובעולם .

 

השרידים הארכיאולוגיים בגן התקומה "אור", Detlef Hartung and Georg Trenz, גרמניה- (הקרנה על השרידים הארכיאולוגיים)המונח אור מאירכמרקם בשפות ופונטים שונים על גבי החומות העתיקות של גן התקומה. המבנה הטיפוגרפי משתנה על פי הדירוג, הקיצור, ההשתקפות וההצבה החופפת לכדי קישוט בתנועה. המילים והדימויים מתמזגים לאחד, וגורמים למבנה המרתק של החומה העתיקה בגן התקומה לזהור באור חדש, יוצא דופן ועם זאת מוכר, ובכך להפיח חיים חדשים בחשכה.

מאז לימודיהם האקדמיים לפני כ-15 שנה, דטלף הרטונג וגאורג טרנץ מפתחים מיצגי אור טיפוגרפים שמותאמים ספציפית לאתרים. הקשר שבין המילה והדימוי לבין צורתם הוא אחד הנושאים המרכזיים של עבודתם המשותפת.

 

כיכר החורבה "פירמידת אור", Heinz Kasper, גרמניה – פירמידה מוארת כשפה אוניברסאלית של סימבוליזם, טרנספורמציה, תקווה, שקיפות ואור. הפירמידה השקופה עשויה חומר גלם המשלב יסוד של מים, חיזיון של דרך ייחודית, עם עוצמה ובהירות העשוי מאלפי בקבוקי פלסטיק. 

 

כיכר בתי המחסה "גן חלומותיי", Ocubo, פורטוגל –מחווה של ילדי הקהילה היהודית מפורטוגל לילדי ירושלים המשתתפים בציור ובצביעה, ויוצרים וידאו מאפינג ענק ומרהיב כיצירת אמנות והופעה חיה על בית רוטשילד בטכניקת מיפוי וידאו עם פסקול מקורי.

גן חלומותיי מוביל אותנו אל עולםהפנטסיה של ילדותנו.

 

האכסניה הגרמנית "תערוכה וציור באור", דן גרובר  בשיתוף "אש התורה".

 

עוד במסגרת הפסטיבל:

 יריד מעצבי גופי תאורה "אור בחורבה", אשר יארח השנה חלק ממיטב אמני האור בישראל, אשר יציגו וימכרו את עבודותיהם בתחום עיצוב גופי תאורה .

 

בין האומנים שיציגו יצירותיהם:

 

גיא לוימעצב פנים ובוגר שנקר.המציג ומוכר-  Soft light- גופי תאורה בעלי אור חלש ונעים המתאימים לכל סוג וגודל של חלל.

דורון שוחטבוגר המכון הטכנולוגי חולון בעיצוב תעשייתי. מייצר תאורת בוטיק בעבודות יד ממגוון חומרים: משנדלייר, דרך מנורות קיר ותיקרה עד למנורות עומדות, שולחן וגינה. לקוח מרוצה הוא בראש מעינינו.

סטודיו "ויהי" סטודיו לעיצוב מוצר. שותפים בו קטרינה ברנד וצורי גוטליבמציגים מוצרי תאורה המיועדים לאנשים הרוצים להאיר את החלל או חלק ממנו בתאורה מקורית חמה וטבעית באופייה.

יהודה אוזןאמן תאורה בפוליאסטר למעלה משני עשורים, חלוץ בתחום התאורה מפוליאסטר.ידוע ומוכר כאיש הפרחים.

עמיחי אורוןבוגר בצלאל 2004 בתחום עיצוב תעשייתי, בשנים האחרונות עסק בפיתוח ועיצוב מוצרים לחברות בינלאומיות ועתה פנה לעיצוב עצמאי. משפחת גופי תאורה "הסנה הבוער" מהווה את קו המוצרים הראשון בסדרת המיוצרת בתהליכי ייצור תעשייתי ועם זאת משאירים מקום להתרחשות אורגנית מורכבת ואקראית.

קוזו לאמפקוזו לאמפ הינו מותג תאורה אשר הוקם בשנת 2008 על ידי ענתי ודויד שפע ומתמקד בייצור גופי תאורה בעבודת יד העשויים מצינורות ברזל וחלקי צנרת אל חלד. הגופים מיוצרים לפי תקני בטיחות אירופאים ומשווקים על ידי מפיצים וחנויות ברחבי העולם. אלמנט ייחודי בעיצוב הינו מפסק הברז אשר מדליק ומכבה את האור בדיוק כפי שפותחים וסוגרים את המים בברז.

GStudioמשתמשים בטכניקה עתיקת יומין של ניפוח זכוכית ליצירת קונספט עכשווי, ההופך גופי תאורה מאובייקט פונקציונלי ומקישוט של החלל לפסל.

M-design studioDeligh t- כשמדליקיםאותם, "מתעוררים"גופיהתאורה בתנועה
עדינהואיטיתכמישמתמתחיםואחרישינהעמוקהובאותואופןהםמתקפליםאלעצמםו"נרדמים"בכיבוי.

 

בית שמואל

סיור גגות וסמטאות

סיור על גגות וסמטאות בירושלים העתיקה, הכולל תצפיות מיוחדות.

סודות וסמלים.בסיור ייחודי זה נגלות  פינות חדשות וניתן ללמוד על ירושלים שבין השורות, לאורך מסלולי הפסטיבל.

 

ראשית ירושלים

ביקור בליווי עששיות בעיר העתיקה

חומות וצללים סיור אל ימי ירושלים החצויה.

 

 

אתר האינטרנט של הפסטיבל  http://lightinjerusalem.org.il

מופע   Qהזמנת כרטיסים :בימות-" 6226* או באתר האינטרנט www.bimot.co.il<http://www.bimot.co.il>

מועדיהמופעים:ימים א`-ה` בשעות 20:15 ו-22:00, מוצאי שבת בשעות 21:00 ו-23:00