אורח חיים בריא – כך עושים את זה

כושר. שמירה על התזונה. ירקות. מים. כפיפות בטן. פירות. פחמימות. חלבונים. ויטמינים – כל מושג הוא עולם ומלואו ובו מסתתרת תורה שלמה. כך חיים בריא

 

ronen targil

וזה לא עונש, שלא תחשבו, כשנכנסים לזה אז נכנסים והופכים את הדבר להרגל.

נתחיל מהסוף, ובעצם מהדבר החשוב שלשמו הגענו עד הלום: רונן השיל ממשקלו ארבעה קילוגרמים. ארבעה קילו שלמים ומלאים. לא אחד, לא שניים, גם לא שלושה. ארבעה. וזה יפה, זה נפלא.

זה לא היה בזבנג וגמרנו, אלא בעבודה קשה ובהתמדה משתלמת. הקושי הוא לא בשמירה וההקפדה, הקושי הוא שיום יום צריך לזכור שאנו בתהליך כניסה לאורח חיים בריא ובתהליך שמירה ומודעות.

רונן למד לתכנן את סדר היום מבחינת התפריט וזמני הארוחות. הוא לא אוכל בין לבין נשנושים כמו בורקסים או חטיפים שתמיד זמינים בסביבת העבודה. הוא למד לאזן. למשל: אם בבוקר אכל כריך ובהמשך יאכל ארוחת צהרים, הוא אוכל בין לבין מנות ביניים כמו פירות, יוגורט פירות דיאטטי או חטיפי בריאות. הוא מקפיד על משטר שתיית מים ולא שותה משקאות ממותקים ומיצים מלאי צבעי מאכל וקלוריות מיותרות.

האימרה הרווחת היא שלוקח כשלושה שבועות עד שדבר חדש הופך להרגל. בפועל, זה לקח שלושה ימים. מרגע שבן זוגי החליט ללכת על זה, הוא פשוט הפך את המחשבה וההחלטה לביצוע, ומאז הוא לא רק הולך על זה –  הוא רץ את זה.

את תרגילי ההתעמלות שקיבל ממאמן הכושר הוא משתדל לבצע, אמנם לא בכל יום, אך בהחלט יותר מתמיד. ריצות, כפיפות בטן, שכיבות סמיכה, הרשימה עוד ארוכה – וכך גם הדרך. המטרה היא שהדרך לא תסתיים לעולם, אלא תהפוך לדרך חיים. דרך של מודעות ואורח חיים בריא, שעושה לנו רק טוב ובעיקר לרונן שלקח את העניין ברצינות, סימן לעצמו מטרה וכבש אותה.

talya

 אנחנו ממשיכים להיפגש עם טליה הדיאטנית, שמלווה את הפרויקט מההתחלה במילים טובות ומשמעותיות, ונותנת תובנות שנכנסות חזק חזק אל תוך הלב (ובייחוד לבטן), ובהחלט גרמו לרונן להיות עם קצת פחות קילוגרמים, ועם הרבה יותר מודעות.

דבר הדיאטנית – חמישה טיפים לירידה במשקל:

1. חשיבה בריאה מובילה לאורח חיים בריא

2. חשוב לחשוב לפני שמתחילים לאכול

3. לפני תחילת הארוחה הקדישו תשומת לב לבחירת המזון

4. הקדישו זמן ללעיסת האוכל ביסודיות

5. איכלו במודעות ולא בהיסח הדעת

כל אלה אמנם מאריכים מעט את משך הארוחה, אבל כך נהיה פחות עסוקים באוכל כל היום, ונשמור את המיקוד בו לפרקי הזמן המיועדים לאכילה.

דבר בן הזוג:

אני מרגיש היום הרבה יותר טוב, בכושר טוב יותר ובעיקר נהנה מאוכל טוב ובריא שעושה רק טוב לגוף ולנפש.

ואם אכילה מודעת ונבונה ותרגילי התעמלות עושים לנו כל כך טוב, אין סיכוי שניפרד מהם כבר לעולם. מבחינתנו הם כאן בשביל להישאר והם חלק מאיתנו, מהדרך של שנינו ומאורח חיינו. מוזמנים ליטול חלק בשגרת החיים הזו, היא ממכרת ובעיקר – יש בה מקום לכולם.