אורבאניות מתפרצת באוניברסיטת ת"א

בחורה עם מחשב נייד

ביום שני הקרוב, תפתח תערוכה ייחודית לאספנים, בגלריית הבית הירוק אשר באוניברסיטת ת"א.

הז'אנר האורבאני תופס אט אט את מקומו הראוי בישראל.


בחמש שנים האחרונות נמדדת עליה משמעותית, בארץ ובעולם, במחירי עבודותיהם של אמנים אורבנים. גם המדיה מתפתחת ועוברת מקירות הרחוב של העיר אל האינטרנט ואל קירות הגלריות הנחשבות ביותר בעולם. כיום, האמנות האורבנית מתבססת כתנועה רבת השפעה בהיסטוריה של האמנות המודרנית.

איריס וינטראוב מציירת בסגנון ציור אישי שנע מריאליזם להפשטה ומציגה סצנות מוקפאות מההווי היום-יומי האורבאני. הדימויים לקוחים מהרחוב הישראלי ומתעדים בדייקנות אווירה ייחודית, עירונית ואפילו בוהמיינית. העיר של וינטראוב היא כרך מסקרן וסוער המזמן רגעים של בדידות לצד הבלחות של קסם ושל נחת, חלונות ראווה, השתקפויות, עוברי אורח ממהרים, חוויה של קדחתנות אינטנסיבית ובתוך כל אלה, רגע אחד של חסד.


הסצנה העירונית שלה אינטנסיבית ועזה, מאופיינת בצבעוניות חזקה, בגרפיות פופ-ארטית ובדמויות מרשימות. זוויות הראיה שלה ייחודיות והקומפוזיציות מפתיעות בקריצה הומוריסטית. כל עבודה היא מיקרוקוסמוס המשלב ריאליזם עירוני עד כדי גרוטסקיות יחד עם יופי ואפילו חמלה. הסצנות משתנות בהתאם למצב הרוח ומשקפות את הלך הנפש של הגיבורים האלמוניים שלה.

הדמויות מקבלות חיים משלהן ותפקיד מרכזי בעבודותיה. דמות שהופיעה בסצנה מסוימת יכולה לחזור בעבודה אחרת בתפקיד שונה. אבל למרות מרכזיותן של הדמויות, העיקר היא העיר והקצב שלה. רוב הדמויות המופיעות בעבודותיה מצוירות מהגב, חסרות זהות ברורה וכמו משתתפים, יחד עם הקהל, כצופים בסצנה.

ציוריה עשויים בטכניקת שמן על בד, המאפשרת יצירת שכבות ומרקמי צבע מגוונים והתרשמות מנוכחותו של הציור תוך כדי עבודה. עבודותיה גדולות, נוכחות, מרשימות כשהפורמט תומך בתוכן ומממש הלכה למעשה את מאמרו של מרשל מקלוהן "המדיום הוא המסר".

לאיריס וינטראוב כישרון יוצא דופן לשלב סגנונות אמנותיים שונים, הנעים מהמופשט המוחלט ועד לריאליזם קיצוני. יכולותיה האמנותיות המרשימות, יחד עם ניסיון חיים, ניסיון מקצועי ואינטלקט, גיבשו אצלה סגנון אמנותי חד-פעמי, בוגר ויוצא דופן.

פתיחה חגיגית : יום שני, 15.10.2012 בשעה 19:00

גלריית "הבית הירוק"

אוניברסיטת ת"א


לראיון ועיתונאים:מיכל סדן 054-8820293

תיאום ביקורים בתערוכה בטלפון:03-6406493

אתר האמנית: http://www.irisw.co.il/

נעילה : 31.10.2012

הפקות אמנות בע"מ
חברת "הפקות אמנות בע"מ" מובילת הפקת תערוכות מקוריות ואירועי תרבות ייחודיים , גילוי אמנים, והתמחות באירועי אמנות פלאסטית. הפקת תערוכות ייחודיות על פי דרישה, עבודה מול עמותות למינוף ע"י תערוכות נושא, טיפול וייעוץ אישי קבוע ויום יומי במאגר של כ-1,000 אמנים בארץ ובחו"ל, התמחות באירועי אמנות גדולים ועבודה מול מוסדות תרבות נחשבים לשם קיום תערוכות במוקומותיהם. ניסיון בהפקת כ-180 תערוכות יחיד וקונספט לאורך השנים, ובחללים שונים בכל הארץ. התמקדות באמן עצמו, אישיותו , הביוגרפיה שלו וכיצד הוא יוצר. ליווי האמן/נית החל מבחירת חלל התצוגה, בחירת האוצרת, עיצוב ההזמנה, פירסום התערוכה ויחסי ציבור מאסיביים וממוקדים לקראת הפתיחה ,הנחיית אירועי האמנות ושיחי גלריה באופן קליל וקולח.