אוקטובר הוורוד – תערוכת הבוגרים של "הגילדה" נרתמת למאבק בסרטן השד

הבדיקות שיצילו לכן את החיים ואביזרי האופנה שיהפכו אותם משמחים – שיתוף פעולה בין "הגילדה" – בית הספר לעיצוב נעלים ואביזרי אופנה ו"האגודה למלחמה בסרטן" לרגל תערוכת בוגרים ומעצבים בגלריה התחנה בתל אביב.

.

חודש אוקטובר הוא חודש המודעות לסרטן השד. פרסומי האגודה למלחמה בסרטן מדברים על כך שאחת מכל 8 נשים בישראל  תאובחן עם סרטן שד במהלך חייה (עד גיל 80) ועל כך שגילוי מוקדם של המחלה יכול להציל חיים. החיפוש אחרי דרכים קריאטיביות להעלאת המודעות ולעידוד נשים ללכת ולהיבדק הוביל השנה לשיתוף פעולה בין "הגילדה" – בית הספר לעיצוב נעלים ואביזרי אופנה, לאגודה למלחמה בסרטן. בתערוכה שמתקיימת בימים אלה בגלריה התחנה בתל אביב, מציגים בוגרי בית הספר פרויקטי עיצוב של נעלים, תיקים ואביזרי אופנה מתקופת לימודיהם, לצד עיצובים ייחודיים של מעצבים ובוגרים מצטיינים שנעשו במיוחד לרגל התערוכה ועומדים למכירה פומבית שקטה שכל הכנסותיה יועברו כתרומה למאבק בסרטן.

פרויקט מיוחד של מורי ומעצבי הגילדה מחבר בין עיצוב תיקים לבין אחד הסמלים המזוהים עם המאבק בסרטן השד – הסרט הוורוד שהופך תזכורת על בסיס יומי לצורך ללכת ולהיבדק. אור ואדית בלינקי הופכים את הסרט הוורוד המזוהה עם המאבק לידיות הנשיאה של תיק בעיצובם (1); דיקלה לוי-הראל מוסיפה רצועות נשיאה ורודות לתיק הקלאץ'; גליה שרף-שמואל מציעה "תיק לערב שאחרי הממוגרפיה" עם רצועת נשיאה על פרק היד בצורת סמל המודעות (2); חן אפשטיין מציגה גרסה לאחד התיקים מקולקציית הגמר שלה בצבעוניות המדגישה את הפס הוורוד (3); מעצבים אחרים דוגמת גרגורי לרין שמציג טבעת וצמיד מאפוקסי וכסף (4) או CoupleOf שמציגים נעלים בעיצוב ייחודי (5), עושים שימוש בצבע הוורוד של המאבק. קרוב ל- 20 מעצבים מציגים נעלים תיקים ואביזרים שעומדים למכירה במסגרת הפרויקט.

פריטים מתוך המכירה הפומבית. צילום: מירב רהט

לצד העמדות שנעשו במיוחד לצורך העלאת המודעות למלחמה בסרטן השד מוצגים פרויקטים של בוגרי בית הספר שיוצאים לדרכם בתעשיית הנעליים ואביזרי האופנה. כאן ניתן לראות פרויקטים בהשפעת נושאים אישיים שבחרו הסטודנטים כמו גם פרויקטים שעוצבו עבור בתי אופנה בישראל.

יוסף מור מציג קולקציה מדויקת ואיכותית של נעליים ותיקים לגברים שגרמה לי להצטער שאני לא שייכת למין השני (6-7-8); שלומי אזולאי מציג קולקציה עשירה ומרשימה בה הוא מחבר מוטיבים מתרבות הפאנק לעולם היהדות ויוצר אסתטיקה ייחודית ומרתקת בפריטים בגימור מושלם (9-10); דנה מרי מציגה פרויקט גמר בהשפעת סיבוב ההופעות של מדונה והמחוכים שעיצב לה ז'אן פול גוטייה ומעבירה את סגירת המחוך האייקוני לעקבי הנעליים (11); חן אפשטיין מציגה קולקציה בהשפעת האר-נובו עבור דורית שדה (12) וממשיכה את העיסוק בצורות גיאומטריות בפרויקט הגמר שלה (13) אותו היא מסבירה כביטויים ויזואליים של נוסחאות מתמטיות בהשפעת ספר המתמטיקה "The Elements of Euclid"; דולי הרשקוביץ מציגה קולקציית גמר איכותית בהשפעת הצבעוניות המרוקאית ואלמנט הפרח האתני (14), לצד קולקציה מרהיבה ומיוחדת שעוצבה בהשפעת המדבר עבור דורית שדה (15); לילך חזיזה מציגה פרויקט בהשראת תעופה ונשים בשנות העשרים (16); איריס כהן-טייב מציגה אינטרפרטציה מעניינת לנעלי העץ ההולנדיות (17-18) ועוד.

פריטים מתוך קולקציות של בוגרי "הגילדה". צילום: מירב רהט

.

בתערוכה מוצגות קולקציות של 24 סטודנטים ובוגרים. התערוכה פתוחה לקהל הרחב עד 25.10.2011  בביתן 14 (הגלריה מעל לקפה גרג), מתחם התחנה, תל אביב.

.

.

http://www.cancer.org.il/template/publications.aspx?maincat=12

על סרטן השד באתר "האגודה למלחמה בסרטן"

.

http://www.theguild.co.il/

אתר "הגילדה" – בית הספר לעיצוב נעליים ואביזרי אופנה

.