אוצר אגדות לפני השינה/ רוזי דיקנס- ספרות ילדים

בספר קסום זה, תוכלו לקרוא על האגדות המוכרות והנפלאות: סינדרלה, החתול במגפיים, היפהפיה הנרדמת ושתים- עשרה הנסיכות הרוקדות. ספר אגדי וקלאסי לכל המשפחה.

אוצר אגדות לפני השינה מאת רוזי דיקינס

הספר "אוצר אגדות לפני השינה", אשר מגיע בפורמט גדול, נותן לקורא תחושה אמיתית של אגדה וקסם. בספר קסום זה, תוכלו לקרוא על האגדות המוכרות והנפלאות: סינדרלה, החתול במגפיים, היפהפיה הנרדמת ושתים- עשרה הנסיכות הרוקדות.
ולמי שלא מכיר או זוכר, מוזמן לקרוא תקציר שלהן:

סינדרלה
לפני שנים רבות חיה נערה צעירה ויפה ושמה היה אלה. אמה מתה וכעבור כמה שנים נישא אביה מחדש. כך הגיעו האם החורגת ושתי בנותיה לגור עם אלה ועם אביה.
האם החורגת שהתקנאה בסינדרלה, החליטה להטיל עליה את מטלות הבית. מטלה רדפה מטלה, עד שבסוף היום אלה היתה כל כך מותשת שנרדמה לצד האח במטבח. כשהתעוררה, היא היתה מכוסה כולה בפיח ובאפר. כך נולד לו הכינוי "סינדרלה" (באנגלית סינדר= אפר). לא עבר זמן רב וכולם קראו לה סינדרלה והתייחסו אליה כאל שפחה. אביה, אשר חשש מהאם החורגת לא עשה דבר בעניין.
יום אחד הגיע שליח אל מפתן הדלת ובידו אגרת מלכותית, המזמינה אותם לנשף, הנועד למצוא את האחת עבור הנסיך. האם החורגת לא אפשרה לה ללכת לנשף.
בדיוק כשאחיותה החורגות יצאו לבושות במיטב מחלוצותיהן, הפיה הטובה שלה החליטה להגשים את חלומה של סינדרלה ולשלוח אותה לנשף. היא ארגנה לה כרכרה ושמלה יפייפיה. כשהיא הגיעה הנסיך ניגש אליה ובקש ממנה לרקוד עמו. במשך כל הלילה הוא רקד רק איתה.
בחצות כשהקסם עמד לפוג, היא עזבה בריצה את אולם הנשף. מרוב מהירות החליק אחד מסנדלי הזכוכית מעל רגלה ונותר מאחור על המדרגות.
הנסיך החליט לחפש את "הנסיכה" שברחה ונעלמה ולשאת אותה לאישה.
למחרת, הגיע שליח מטעם הנסיך עם הנעל ובדק את התאמתה בביתן של כל הנשים, ללא הצלחה. עד שהגיע לסינדרלה…

החתול במגפיים-
לפני שנים רבות היה טוחן עני שעם מותו, לא הותיר לשלושת בניו דבר מלבד טחנה מטה לנפול, חמור זקן ועקשן, וחתול מפוספס. הבן הבכור דרש לעצמו את הטחנה והבן השני לקח את החמור- וכך לא נותרה ברירה לבן השלישי, מרקו, אלא לקחת את החתול.
מרקו היה מאוכזב מאוד מגורלו. החתול הוא פה נוסף להאכיל … החתול התגלה כחתול מדבר והוא הבטיח למרקו שהם לא ירעבו ללחם. והוא אכן דג, צד, והושכר עבור צייד עכברים.
יום אחד חלפה על פניהם מרכבה הדורה, עם הנסיכה פרליטה. מרקו התאהב בה מיד. אך ידע, שהוא בנו של טוחן אביון והוא איננו יכול לאהוב נסיכה…
החתול הציע לו את עזרתו. הוא בקש ממרקו שידאג לו לבגדים הולמים ולזוג מגפיים.
כל יום במשך שלושה ימים, החתול הביא מנחות למלך מאת המרקיז קטנזה. המלך הסתקרן ובקש לפגוש את החתול המדבר. שלאחר פגישתם רצה לפגוש במרקיז.
אך כיצד מרקו יגיע עם בגדיו הבלויים? לחתול כבר היה פתרון…
החתול בקש ממרקו לטבול בנהר ולפשוט את בגדיו. ברגע שעשה זאת החתול רץ לארמון המלך וצעק ששדדו את המרקיז, גנבו את בגדיו והשליכו אותו לנהר. המלך שלח את משרתיו לעזרתו עם בגדים למרקיז. וכך יצא מרקו אל הארמון כשהוא נקי מהטבילה בנהר ולבוש בבגדי מלכות.
כשהם יצאו לטיול, החתול הציע שהוא יראה למלך את כל הדברים הנפלאים השייכים למרקיז. כיצד הוא עשה זאת? מוזמנים לקרוא על תחבולותיו בספר 🙂

היפהפיה הנרדמת-
לפני שנים רבות חיו מלך ומלכה בטירה יפהפיה. הם שלטו על ממלכתם בתבונה ודבר לא חסר להם, או כמעט דבר- כי אף על פי ששניהם אהבו ילדים, לא היה להם ילד משלהם.
עד שיום אחד, בעוד המלכה מטיילת על שפת האגם, קפצה לפתע צפרדע וניצבה לפניה והודיעה לה, שעוד לפני צאת השנה תיוולד לה בת. וכך היה.
בשל יופיה שהיה כשחר העולה, היא נקראה אורורה.
כדי לחגוג את המאורע המשמח, החליטו המלך והמלכה לערוך משתה מפואר. כל מכובדי הממלכה הוזמנו לנשף, וכך גם כל הפיות הטובות.
כל פיה בתורה ברכה את התינוקת והעניקה לה מתנת קסם. לפתע נשמעו קולות נפץ עזים ודמות מגובננת הגיעה. זו היתה הפיה הרעה. בשל כך שלא הוזמנה, עלה כעסה והיא קללה את התינוקת, שביום הולדתה הששה- עשר, היא תדקור את אצבעה במחט של כישור ותמות. הפיה הרעה צחקקה ברשעות ונעלמה. אחת הפיות שעדיין לא ברכה את התינוקת, אמרה שהיא לא יכולה לבטל את הקללה, אבל היא יכולה לרכך אותה, כך שבמקום שאורורה תמות כתוצאה מהדקירה היא תיפול לשינה עמוקה של מאה שנים עד שיגיע נסיך ויעיר אותה.
האם יגיע הנסיך המיוחל ויצליח להעירה?

שתים- עשרה הנסיכות הרוקדות-
לפני שנים רבות חיו מלך ומלכה ולהם שתים- עשרה בנות, כל אחת יפה יותר מרעותה. כשאנאבל, הבת הצעירה ביותר נולדה, הלכה המלכה לעולמה. לבו של המלך נשבר ובאבלו הוא הוציא הוראה האוסרת לשמוע מוזיקה או לרקוד בכל רחבי הממלכה.
בוקר אחד כשהנסיכות ירדו לאכול ארוחת בוקר, המלך הבחין בכך שנעלי המשי שלהן בלויות ומרופטות, כאילו בילו את כל הלילה בריקודים. אבל איך זה יכול להיות?
הוא שאל את הנסיכות, אך הן סרבו לומר דבר.
באותו הלילה , כשהנסיכות נכנסו למיטותיהן, נעל המלך את דלת חדר השינה שלהן.אך למחרת שוב היו נעליהן בלויות למחרת שוב חזר המקרה על עצמו, למרות שהכפיל את השמירה על חדר השינה שלהן.
לבסוף המלך הוציא צו מלכותי לפיו, הגבר אשר יגלה כיצד שוחקות הנסיכות את נעליהן, תוענק לו על ידי המלך חצי המלכות ואת ידה של אחת הנסיכות לאישה.
גברים רבים נענו לאתגר. אך, תמיד נרדמו ונעליהן של הנסיכות היו בלויות כרגיל והגברים הושלכו אל תאי מאסר.
המל החל לאבד תקווה, עד שהגיע בחור צעיר בשם דניאל, אשר הכריז שהגיע כדי לגלות מה קורה לנעלי הנסיכות. האם הוא יצליח במשימה שכל השאר נכשלו ויגלה את סודן?

מאחלת לכם קריאה מהאגדות!

XOXO

אחת שיודעת 😉

קרין מילשטיין
סטייליסטית, מאמנת כושר ובוגרת תואר שני לתקשורת ועיתונאות. זה מה שיוצר את הבלוג על תרבות, סגנון חיים, טיולים, ביקורת ספרותית, שירה ועוד... מוזמנים לקרוא, להגיב ובעיקר להנות... XOXO אחת שיודעת ;-)