אוצרות קסומים ומפתיעים בגליל המערבי – חו"ל זה ממש כאן!

שעה וחצי נסיעה מתל אביב ונפרשה בפנינו חבל ארץ קסומה, מלאה באטרקציות יבשתיות וימיות, שופעת בקולינריה יצירתית המשלבת עבר והווה, רחוק וקרוב – יומיים שלמים בגליל המערבי, גרמו לי להתאהב.

דמייני לרגע, עולם שבו יש אחווה אמיתית, אכפתיות, עזרה הדדית, עולם שבו הערכים מובילים את העשייה, ערכי נתינה, העצמת האחר וידיעה שכולנו צינורות של שפע שהמטרה שאנחנו פה היא להיטיב עם כל מי ומה שמסביבנו.
מדמיינת?
אני פה לשתף אותך על סיור מופלא שזכיתי להיות מוזמנת אליו, סיור שבו כל מה שתיארתי, חי ומתקיים.
על מיזם "אוצרות הגליל" שמעת? אם לא, אני שמחה להכיר לך, כי זה אחד המיזמים המרגשים והמופלאים שקיימים בישראל.
מיזם "אוצרות הגליל" נוסד בשנת 2013 על ידי אשת העסקים, הפילנתרופית והיזמית החברתית רעיה שטראוס בן דרור. רעיה שנולדה בנהריה בבית קטן עם חצר ושתי פרות, התחנכה על ברכי הערכים של נתינה, עשייה למען האחר, יצירתיות עיסקית ונאמנות להצלחת מדינת ישראל.
"אוצרות הגליל" הוא מיזם ללא כוונות רווח, כול ההשקעה האדירה שהמיזם משקיע בעסקי התיירות בגליל המערבי, ניתן בחינם לחלוטין וכל עסק שזוכה להיכנס תחת המטריה של המיזם הזה, עובר בדיקה והכשרה להפוך להיות עסק שמעניק חוויה תיירותית מוקפדת ומהנה.
החזון של רעיה שטראוס הוא חזון מרגש ומעורר השראה – לחולל קפיצת מדרגה כלכלית וחברתית בגליל המערבי, מתוך אהבת הגליל ומדינת ישראל.
מאז שהמיזם נפתח הוכפלו מספר המבקרים באזור וזה לכשעצמו הוסיף מקומות עבודה ותרם לפיתוח רב בגליל המערבי, בסיור המופלא הזה ראיתי במו עיניי איך חזון של אישה אחת, שרק רוצה לעשות טוב למען מולדתה, מתממש והופך למציאות שכל יום מחדש מתפתח יותר ויותר ויוצר עבור עסקים קטנים ובינונים אפשרויות מופלאות שבלעדי המיזם הזה, היה קשה מאוד ואפילו בלתי אפשרי להשיג אותם.
לפרטים נוספים על המיזם ולהצטרפות חינם לחלוטין – https://www.ozrothagalil.org.il/

בתמונה: נועה אייל (יושבת בראש השולחן) נכדתה של רעיה שטראוס, העומדת בראש צוות אוצרות הגליל, וחברות וחברי הסיור, בבית הראשון של משפחת שטראוס בנהריה.

את היומיים הכיפיים התחלנו ביישוב הדרוזי ג'וליס, בבית קפה וקונדיטוריה של בסמה לארוחת בוקר מפתיעה בטעמיה.
בסמה היא אישה פורצת דרך בקהילה הדרוזית, אישה שצעד אחרי צעד שיקמה את חייה ואת חיי בנה. אחרי שבעלה ואב בנה נפצע קשה בפעילות צבאית, היא מצאה את עצמה חוזרת לבית אימה ושם חוקי העדה לא אפשרו לה לצאת לעבוד או ללמוד, היא בדרך לא דרך, שכנעה את הסביבה ויצאה ללמוד את מה שהיא אהבה תמיד – קונדיטוריה. ולאחר שבסמה התאלמנה וסיימה את הלימודים היא פתחה את העסק הראשון והקטן שלה ומכרה עוגות לשכנות, למשפחה עד ששמה כקונדיטורית מופלאה תפס תאוצה ולאחר שיכנועים רבים והתמדה להגשמת החלום בסמה, בתמיכת המשפחה היא הקימה את בית הקפה נור "NOOR" ויצאה לעצמאות כלכלית לבנה ולעצמה.

בתמונה: בסמה שהתרגשה כל כך מהאירוח והרעיפה עלינו שפע של אהבה וענווה.

20190717_105408_Easy-Resize.com

ארוחת הבוקר שהוגשה לנו, שיקפה את רוחב הלב ואת אהבת האירוח של בסמה, כל מה שהוגש הטעם הראשון שהיה בו היה אהבה והכל היה טרי וטעים עם תיבול שמרים את האוכל ונותן טוויסט נפלא בפה. בסמה משלבת את המטבח הדרוזי עם המטבח הישראלי וזה מתחבר לחגיגת טעמים מופלאה.
לבית הקפה יש מרפסת גדולה ואני ממליצה ממש לפתוח שם יום טיול, ברוגע של הנוף המהמם של היישוב, כל הפרטים נמצאים פה –

בתמונות: דקה לפני שהכל חוסל, הצלחתי לצלם חלק מכל השפע הטעים שהוגש לנו.

20190721_141954_Easy-Resize.com

את כל המתוקים השערורייתיים שהוגשו לנו ושאני לא פספסתי אפילו לא אחד, מכינה בסמה במו ידיה והם פשוט ח ל ו ם !!!

20190721_142258_Easy-Resize.com

לפרטים והזמנות: 077-7299243 בית הקפה פתוח בימיחול ושבת מהשעה 8:30 ועד 22:30.

עם בטן מלאה במטעמים של אהבה המשכנו לביקור במאוזילאום (אחוזת הקבר) של שייח אמין טריף שבג'וליס, ללמוד על העדה הדרוזית ועל מפעלו של השייח.
שייח אמין טריף היה בחייו מנהיגה הרוחני של העדה ופעל רבות ובאדיקות למען העמקת הקשר של העדה עם מדינת ישראל, שייח אמין טריף זכה על מפעלו בהכרה הגבוהה ביותר – חתן פרס ישראל.
מקום משכנו הפך להיות מוקד להפצת החזון שלו, קירוב ללבות וכך היה גם בביקור שלנו, התארחנו באהבה רבה ע"י הנכד של השייח, שמנהל את המאוזילאום ביחד עם מבקר הפנים של העדה הדרוזית, ששניהם פועלים יחדיו להמשיך את חזונו של שייח אמין טריף. התמונות שתלויות על הקירות מאפשרות הצצה על מפעלו החשוב והמיוחד של השייח ועל תרומתו האדירה לברית האחים של העדה עם מדינת ישראל ועל מלאכת קירוב הלבבות המרגשת. ממליצה בחום להגיע עם כל המשפחה לשיעור נפלא על ערכי שלום ואחווה.

לפרטים והזמנות: 077-9974352

20190721_142654_Easy-Resize.com

ואחרי שהלב התרחב והתמלאנו בתקווה ובאמונה שהשלום אפשרי, המשכנו לגני אלמונה הקסומים שגם הם נמצאים בג'וליס.
פירוש המילה "אלומנה" הוא – תקווה ואמונה והיא נבחרה ע"י נאג'י עבאס לתאר את פרוייקט חייו שהוא הקמת הגן בחצר ביתו להנצחת אימו ואביו.
גן אלמונה הוא לא סתם גן בעיניי ובעיני כל אוהבי הצמחים, הוא גן עדן עלי אדמות.
כבר בכניסה לגנים עוברים לתדר אחר והשלווה, הרוגע והאהבה עוטפים אותנו.

20190721_143436_Easy-Resize.com

נאג'י מספר שאת כל העצים והפרחים שנמצאים בגן, בוחרת אישתו אהובתו, שהוא מתאר אותה כאור הגדול בחייו והכל נעשה לפי החלטותיה והוא וחמשת ילדיו מוציאים לפועל במו ידיהם.
נאג'י מספר על אישתו בעיניים נוצצות אהבה ואת כל זה הוא מעביר ומפזר בגן, שאין יום שלא מגיעים אליו זוגות לפני החתונה לצילומים בגן המדהים הזה, ממש גן אהבה.

20190721_143249_Easy-Resize.com

לאורך כל הגן מפוזרים פסלי אבן מרהיבים, מזרקות מים מיוחדות, מפלים שונים, פינות ישיבה קסומות, אפילו רכב חיפושית בצבע תכלת יש שם.
המקום מסקרן ומפתיע ורק ניתן לתאר את הילדים שמגיעים לשם, עוברים מפינה לפינה בהתלהבות, המקום מושלם לחוויה משפחתית של מינימום חצי שעה ועד כמה שתרצו.
הגנים יכולים להיות רקע מופלא לצילומי בת/בר מצווש, צילומים לעסקים וכמו שכבר נאמר לצילומים לפני חתונה.
מחיר הכניסה שווה לכל כיס והופך את המקום לאטרקציה נפלאה לבקר בה – 15 ש"ח בלבד לאדם.
לפרטים והזמנות:077-9973567

מצוידת בירוק ואהבה בלב, המשיכה המשלחת לנהריה ויותר מדויק לצפות על נהריה מהים.
מרכז הצלילה והספורט הימי – "פוצקר", הכינו לנו חוויה סוערת במיוחד, שיט בסירת טורנדו סובב העיר נהריה.

20190721_145930_Easy-Resize.com

אני ידועה כפחדנית מים קיצונית וביחד עם זה כאישה שמתמידה לפרוץ את הפחדים שלה פעם אחר פעם, לא וויתרתי ועליתי ברגלים רועדות על הסירה ואני כל כך מאושרת שעשיתי את זה,
חוויית השיט בסירת הטורנדו, היא חוויה שמעוררת את כל החושים ומובילה אותנו להכי אקסטרים שיש.

20190721_150053_Easy-Resize.com

חשוב לי לציין שהרגשתי בטוחה לחלוטין בשיט ורב החובל 🙂 כלומר המשיט היה ידידותי ומתחשב ברצון השטות והשטים כך שאפשר לתאם את רמת האקסטרים לכל קבוצה.

IMG-20190717-WA0017_Easy-Resize.com

"פוצקר" מציעה בנוסף שייט מנהריה לשמורת אכזיב וראש הנקרה לקבוצות ובודדים, פעילות לצוללנים מוסמכים בעלי רישיון צלילה באתרי הצפון וגם חווית צלילת הכרות ראשונית שאני זוממת עליה בקרוב.
זאת הייתה הפעם הראשונה שלי בשייט טורנדו ואני בטוחה שזאת לא תהיה האחרונה,
מחכה כבר לפעם הבאה.
לפרטים נוספים והזמנות: 077-9964469
ימי ושעות פעילות: מי חול 08:00-19:00, ימי ו' וערבי חג 08:00-17:00 שבת 08:00-17:00

אחרי השייט המשלחת כבר הייתה רעבה, הרי ידוע שים הוא גורם הרעב מספר אחד שקיים,
התארגנו ציק צק חזרה לואן ושמנו פעמנו לעבר כפר יאסיף למסעדת "ליאלינא" שחוגגת את שנתה השישית ובכל שנה מתפתחת ומתרחבת.
פרוש השם "ליאלינא" הוא הלילות שלנו והלילות במסעדה הזאת מופלאים.
את המסעדה הקים בולוס בולוס – אין פה טעות השם הפרטי ושם המשפחה זהים במקרה הזה ומעידים על הנדיבות והחום שיש לאדם הזה בכפולות.
אחרי שנים רבות שעבד בתחום הקולינריה החליט בולוס לעשות למען ביתו ופתח את המסעדה שממוקמת בכפר בו הם גרים.
המסעדה ממוקמת במתחם של תחנת דלק והיא פורצת את כל הסטיגמות שיש למסעדות תחנות הדלק, טריות המנות והטעמים מענגי החך עושים כשפים בפה ואין יכולת לעצור מלאכול הכל הכל הכל

20190721_151746_Easy-Resize.com

במסעדה מועסקים גם בניו של בולוס, אישתו של בולוס מנצחת על הכל, כשהיא מסיימת את עבודתה כמזכירה בכירה בבית ספר של הכנסייה האורתודוקסית בכפר ואחראית על שני סוגי קינוחים שאותם למדה לאפות בבית אמה, את הקינוחים שלה מקבל כל שולחן בנוסף לקינוחים שמזמינים וזה הדרך שלה להעביר את מורשתה הלאה בטעם ובנדיבות מופלאים.
במסעדה יש מרפסת ענקית שממש בימים אלו נפתח בה קונספט של אירוח לילי מול נוף גלילי משגע, כל המנות הרבות שטעמתי גרמו לי לחשוב ולנסות לפצח את מרכיבי המנה והתבלינים וזה יצר לי חוויה נפלאה ומעניינת.
כאחת שמתוק פחות עושה לה את זה, אני חייבת להתוודות ששם לא יכולתי לעצור את עצמי מלחסל את כל הקינוחים שהוגשו לנו בנדיבות ובאהבה, זה היה מופלא לא פחות מזה.

20190721_151805_Easy-Resize.com

המלצה חמה – לפני שאת הולכת למסעדה, רכשי מכנסיים במידה גדולה יותר, את תודי לי 🙂
כתובת: תחנת הדלק קיבוץ בית העמק בואכה כפר יאסיף.
לפרטים והזמנות: 077-9967527

והיישר מכפר יאסיף המשכנו לכיוון אחד החופים האהובים עליי בישראל – חוף אכזיב.

חוף אכזיב הוא מקום אידאלי לחופשה משפחתית על חוף הים, במקום ישנם 2 פתרונות לינה שכל משפחה תוכל למצוא את הפתרון הנוח ביותר עבורה, גלמפינג וחושות משודרגות.
אוהלי הגלמפינג המרהיבים פזורים בחוף המטופח והם כוללים מזגן, מיטה, ספה נפתחת לעוד 2 אנשים, מרפסת לכיוון הים עם פינת ישיבה מפנקת ומקלחת צמודה, ישנם אוהלים שונים בגדלים שונים מזוג ועד משפחה והם נקיים ומתוחזקים ובעיניי הם כל כך רומנטיים ומפנקים ומעניקים חוויה של קימפינג יוקרתי במחירים ידידותיים.
לפרטים והזמנות: 077-7296186

20190721_152628_Easy-Resize.com

במתחם החוף הוקמה מסעדת "ניסיה", מסעדה יוונית שמפנקת את סועדיה במבחר רב של מזאטים טעימים וסוגי אוזו שונים שמעניקים לחופשה שם טעם של חו"ל בגבולות ישראל.
במסעדה ניתן לפנק את הילדים בארוחות ילדים משביעות שקולעות בול לטעמם ומאפשרות להורים להנות מחופשה ללא טירחה. אז נכון שהגעתי לשם אחרי ארוחת צהריים ובכל זאת הייתי חייבת לטעום ולצלם והתאהבתי בטעמים שהזכירו לי את יוון בצורה כל כך אותנטית ומפנקת.

20190721_152719_Easy-Resize.com

לאתר לפרטים והזמנות: 077-6670343

זוכרת את הקלאב מד שהיה שבאכזיב? את כל הטירוף חושים שהיה שם? ואת השממה שנותרה שם?
אז יש לי בשורה משמחת עבורך – רשות הטבע והגלים לקחה את חסותה על המקום והקימה שם אתר לינה מושלם בהשראת החושות שבסיני.

20190721_153211_Easy-Resize.com

בכל חושה יש מיטות, מאוורר ומקרר קטן, במתחם החושות יש מקום מסודר למנגלים ומקלחות משותפות נקיות ומתוחזקות.
המחירים שווים לכל כיס ויש עליהם תמיד מבצעים לחברי מטמון ולקופונים אחרים.
והאווירה בדיוק כמו בחופי סיני הממכרים בשקט ובשלווה שלהם.
לפרטים והזמנות: 077-9964489

סגרנו את היום הראשון של הסיור בארוחת ערב מטריפת חושים במסעדה שנקראת "המועדון" שנמצאת ביישוב שבי ציון.
מסעדת המועדון, שהייתה פתוחה שנים עם קונספט של ארוחות בוקר סופר מיוחדות ושונות והייתה פתוחה רק בשעות היום, התרחבה לפעילות גם בשעות הערב וכמה נפלא שזה יצא לפועל.
בעלי המסעדה, עם ייעוץ צמוד פתחו ליין מנות וקוקטלים משובחים, יצרתיים, מפנקים וטעימים מאוד לארוחות הערב שלהם, כשהיינו שם החצר הייתה מלאה באנשים מכל הגילאים שבאו לחגוג את ימי הקיץ.
הווייב של המקום כייפי ושייקי ובעלי המקום והעובדים עושים הכל בשביל לפנק ולארח ברמה הגבוהה ביותר, והם מצליחים!

20190721_154754_Easy-Resize.com

המסעדה ממוקמת ממש בסמוך לחוף הים והבריזה הנעימה משרה אווירת חופשה קסומה, בעלי המקום מקפידים על חומרי גלם מאיכות גבוהה וטריות ושניהם בסיס מעולה למטעמים שמוגשים בקונספט השריינג, שאני באופן אישי כל כך אוהבת, חייבת לטעום תמיד הכל מכולם 🙂 למשפחות עם ילדים יש פינת משחקים שמאפשרת להורים קצת שקט ושלווה במהלך הסעודה.

20190721_154814_Easy-Resize.com

לפרטים והזמנות:077-9964636

ירד הליל וכל המשלחת הייתה עייפה לשנת לילה מפנקת לקראת היום השני בסיור,
ובתום הארוחה פרשנו לתוך חדרי מלון הבוטיק "ניאה" שממוקם ממש קרוב למסעדה בשבי ציון,
על המלון המפנק והיום השני בסיור, אכתוב בפוסט הבא.

וכמה מילים לסיום – הגליל המערבי הוא קסם של אזור, כל מה שפירטתי כאן, הוא רק קצה קצהו של האטרקציות שיש באזור לזוגות, למשפחות וליחידים שמעוניינים לעצור לרגע את מרוץ החיים ולהעניק לעצמם חוויות מפנקות ומטעינות להמשך.
מפעלה של רעיה שטראוס במיזם "אוצרות הגליל" עדיין מהדהד בי ומעניק לי השראה לאישה ששמה לה למטרה את הנתינה כערך עליון בחייה,
ופועלת ומעניקה מכספה, כוחה ושכלה בשביל לחזק ולהעצים את הגליל המערבי ואת מדינת ישראל כולה.

אשריי הארץ שיש בה נשים כאלו.