אופס

צריך כפר שלם כדי לגדל ילד, אבל מה קורה כשכל הכפר הוא רק זוג אחד שמגדלים 4 ילדים?

**עדכון 24.4.18: שוב נשכח פעוט ברכב ומת והקיץ עדיין לא הגיע. זה הזמן להיזכר בכמה אמצעים שיוכלו לעזור למנוע את האסון הבא**

אלבום משפחתי

אני אמא לארבעה צמודים. אני בת זוג. אני אישה עובדת. אני חברת קיבוץ. אני בת. אני אחות. אני כלה. אני גיסה. אני חברה. אני אוהבת לקרוא. אני מליון ואחד אלף דברים שונים.

בהתאם, יש לי מליון ואחד אלף משימות:

אני צריכה לדבר עם המרפאה בשדרות שיכניסו לתור את הילד שמחכה לריפוי בעיסוק. אני צריכה לדבר עם המרפאה בשער הנגב לוודא שהכניסו לתור את  הילד שצריך קלינאית תקשורת, אני צריכה לחפש אריות בשביל ילדת בית הספר כי הודיעו היום שצריך להביא מחר, אני צריכה להדפיס לה סמל תלבושת על בגד חדש שנקנה, אני צריכה לדאוג לארוחת ערב שההורים שלי יתנו היום לילדיי, אני צריכה לוודא פרטים על סדנת הכתיבה היוצרת שיש היום בקיבוץ, אני צריכה לקפל ערימות כביסה שעל הספה. אני צריכה להאכיל את החתולה. אני צריכה להעביר את דו"ח הפנסיה שלי להנהלת החשבונות של הקיבוץ. אני צריכה לקבוע עם חברות ליום שישי.

IMGP3661

זו רשימה חלקית ביותר של דברים שעומדים לי כרגע ברשימת ה-TO DO שמסתובבת בראש. ניסיתי בעבר לכתוב אותן בשלל דרכים בדפים אבל זה לא ממש עובד לי טוב, החלק הזה.

חלק מהמשימות אני דוחה מיום ליום. לא מתכוונת בכלל. כל בוקר אני יוצאת לעבודה באמירה שאמצא רגע להתקשר למרפאה בשדרות וכל יום אני חוזרת הביתה וקולטת שמאוחר מידי ושוב לא התקשרתי.

המעבר מתפקיד האמא לתפקיד העובדת הוא לא פעם טוטאלי. אני לא זוכרת בבית מה עשיתי בעבודה, מה השארתי דחוף למחר. ואני לפעמים שוכחת איך שאני מגיעה לעבודה מה רציתי לומר לחצי היקר בטלפון בדחיפות. ככה המוח שלי עובד, ממדר את חלקי חיי השונים.

כרזה בעיצובה של נועה ויינגרטן

למזלי, אני לא מסיעה את הילדים ביום יום, אנחנו הולכים ברגל, בקיבוץ הכל קרוב.

אני כן מסיעה לחוגים, או לזמנים מיוחדים, אבל זה מספיק מיוחד כדי לא לשכוח למה נסעתי בכלל.

הם גם מרעישים המון, 4 פיצקים צמודים ברכב.

אבל אין לי ספק שכמו שהמוח שלי ממדר את השיחה לריפוי בעיסוק, הוא עלול חלילה למדר את נוכחות הילד ברכב.

הנה, בטרם מסבירים ממש יפה בדף הפייסבוק שלהם למה כל אחד עלול לשכוח את הילד שלו, או הנכד, חלילה:

beterem

ולכן חובה עלינו למצוא דרך לזכור, לסמן. למשל – להצמיד מוצץ למפתחות רק בנסיעות עם הילדים, כמו הרעיון של נועה ויינגרטן.

גם פנגו מתגייסת לעזור ומוסיפה לאפליקציה באנר תזכורת

67d2de33-d867-44d7-add0-1967e690cb8d

וברחבי הרשת קל למצוא עוד רעיונות, להשאיר את התיק על הספסל האחורי (יעיל למי שיש לו חלק בספסל אחורי שנטול מכסאות ילדים. לא לי), להצמיד גומיה על היד, אפליקציה חינמית בשם Bip It פקודות קוליות  ועוד רעיונות שאספו ב"בטרם" (החל מעמוד 4) . כל אחד ומה שהכי יעזור עבורו, ולא לשכוח להסתכל תמיד תמיד תמיד על כל הרכב כשיוצאים ממנו.

לכל אחד זה יכול לקרות, החוכמה היא למצוא דרך שתסייע כדי שזה לא יהיה מחר הילד שלך.