אופסי לפידון

בחורה עם מחשב נייד

האמת היא, שאם יאיר לפיד היה אומר על גבר שהוא לא ממושמע, זה לא היה תופס כותרות. אבל האמירה שלו הייתה עטופה רע.

הבדיחה הקורעת נאמרה במסגרת שאלה על מהלך מדיר בבסיסו, של אי מינוי נשים בעשירייה הראשונה במפלגתו, מלבד שתיים, האלופה (המיל') ברביבאי, ומגישת החדשות (לשעבר), מיקי חיימוביץ.

"….האלופה אורנה ברביבאי. קומי, אורנה, שיגידו לך שלום".  "לא רוצה לקום אורנה (משל הייתה ילדה שמשחקת עם 'דובי לא לא'. 'אורנה קמה. אורנה נמה') את רואה, יש מעט נשים, וגם הן לא ממושמעות, את מבינה? אומרים לה לקום, לא קמה". lol. מצחיק.

Picture1

הבדיחה הקורעת של לפיד, כתב עיתון "במחנה" (במיל'), הייתה מכוונת כלפי מי שהייתה ראש אכ"א לשעבר והאלופה הראשונה בצה"ל, אורנה ברביבאי, שקרוב לוודאי לאורך הקריירה הצבאית שלה כבר נצחה אמירות שוביניסטיות, אי שוויון ולא מעט מלחמות מגדריות.

"בחורה מבית טוב צריכה להיות יפה, ולשתוק הרבה", מטיבה לסלסל שרית חדד. כי ככה נשים צריכות להיות, ממושמעות, שתוקות, כנועות וצייתניות. קרוב לוודאי שלפיד לא באמת חושב כך, אבל איתרע מזלו והוא החליק לתוך בור הקלישאה השוביניסטית. אופסי לפידון.

מעבר לכך, הבקשה שלו שתעמוד כדי שיראו אותה, משל הייתה בובה בחלון ראווה, כדי שיגידו לה שלום, נעשתה במעין אדנות מתנשאת של פריווילג מנותק. אישה, כל אישה, לא צריכה לעמוד במצב כזה, ובטח לא מי שמילאה תפקידים בכירים בצבא, הוכיחה ועשתה. היא לא צריכה לעמוד כדי שיגידו לה שלום סמל לפיד.

וכל זה, בשבוע שבו מציינים את יום האישה הבינלאומי.

עשה טעות, הודה והתנצל. ירוחם? אולי. אבל נזכור לו את זה. כשהוא עטוף באלופים מלאי טסטוסטרון.