אופניים חשמליות בלי מריבות

בחורה עם מחשב נייד

אופניים חשמליות בלי מריבות

רבים הם בני הנוער אשר עושים בשנים האחרונות את דרכם אל בית הספר או אל התיכון באמצעות אופניים חשמליות. האמת היא שרק מגיל ארבע עשרה אפשרי הדבר כאשר אין כל מניעה לרכב על האופניים הללו גם מבלי רישיון נהיגה. בני הנוער נהנים בעקבות כך מרכיבה בטוחה אשר מאפשרת להם להגיע בזמן ללימודים בלי להיקלע בפקקים. אז מתי מתחילה הבעיה? כאשר מתחילים לריב על החניה….

כיום ישנה אפשרות עבור בני נוער אשר חצו את גיל ארבע עשרה, להשתמש באופניים חשמליות. אלו מאפשרות להם את הרכיבה בטוחה והמהירה אל בית הספר בלי שהם יהיו תלויים בתחבורה הציבורית או לחילופין לחסדי ההורים שיקפיצו אותם אל בית הספר. אופניים חשמליות אף חוסכות להם את הצורך לעמוד בפקקים ולהתעכב משך שעות ארוכות בדרכים כפי שקורה עם כלי הרכב הרגילים. שלא לדבר על האוטובוסים של התחבורה הציבורית אשר אלו נאלצים להתעכב שעות ארוכות בדרכים בגלל הממדים של האוטובוסים והן בגלל הצורך שלהם לעצור בתחנות הרבות הפרושות לאורך כל הדרך.

אופניים חשמליות – היכן חונים

אז לא בכל בית ספר מאפשרים את הדבר ולא כולם מקצים מקומות חניה עבור האופניים הללו. זה אומר שהנערים אשר מגיעים עם האופניים הללו אמורים למצוא בעצמם מקום מחוץ למתחם בית הספר שם הם יוכלו להחנות את האופניים שלהם. כאן מתחילה הבעיה האמתית.

ברוב המקרים אין כל כך הרבה מקומות חניה ואין למעשה את האפשרות להחנות את האופניים של כולם. כמובן שתמיד יש את המקומות הנחשקים יותר ויש את אלו אשר אף אחד אינו רוצה. כאן מתחילות המריבות. מריבות איומות אשר מובילות לתגרות ידיים שמתפתחות ומכאן ועד לאלימות קשה – הדרך קצרה.

ישנם תיכונים אשר אסרו על הגעה באופניים חשמליות אל מתחם בית הספר או התיכון רק בגלל סיבה זו ובכדי למנוע את התפתחותה של המריבה.

אז כאן צריך ללמוד ולדעת את הגבולות. להכיר את האפשרות של אופניים חשמליים אך לדעת לעשות בהם את השימוש הנכון והרצוי בלי להיקלע למריבות ובלי להגיע לאלימות.