אופנה עולה על המסלול לשינוי מציאות

אנה לוקצקי בשבוע האופנה גינדי תל אביב 2017 נושאת מסר שונה מכל מה שידענו וחשבנו על תחום הדוגמנות ועל מה שהוא מייצג עבורנו, הנשים.

שבוע האופנה של גינדי תל אביב, בהפקתו של מוטי רייף, חל השנה (2017 )בין 12 ל-15 במרס בחלל קניון האופנה החדש של החברה, שעומד לאכלס מגוון של חנויות יוקרה . בשבוע זה מציגות חברות ישראליות, חלקן מוכרות יותר וחלקן פחות, כאשר ערב הפתיחה הוקדש לחברת גוטקס המיתולוגית, שהוקמה לפני 60 שנה על ידי הגברת לאה גוטליב ומאז עושה חיל בארץ ובעולם.

תצוגות אופנה הן הפנים של עולם הזוהר: דוגמנים ודוגמניות, כולם יפים ויפות. אפילו הצופים בתצוגות מסוקרים בתקשורת דרך הבגדים שבחרו לעטות על עצמם במיוחד לכבוד אירוע אופנתי זה, ושבועון מוביל אף מדרג אותם בנקודות ציון של שיק ושוק. אין ספק כי הבגדים הם חלק מרכזי מהישות שלנו, ממי שאנחנו ומאופן הצגת העצמי שלנו כלפי העולם. כשאנחנו מסתובבים עם בגד שהולם אותנו הוא מעניק לנו תחושת הנאה שנותנת זריקת עידוד לביטחון העצמי.

אנה לוקצקי- קרדיט פייסבוק AnnA
אנה לוקצקי- קרדיט פייסבוק AnnA

השנה, לצד חברות מוכרות יותר, תציג גם אנה לוקצקי, מעצבת שזו לה טבילת האש בשבוע האופנה, ואני סמוכה ובטוחה שהיא עולה על גדותיה מרוב התרגשות לא רק בשל עצם ההשתתפות באירוע יוקרתי וחשוב זה, שכמוהו כמתן הכרה וגושפנקה משמעותית לכישוריה בתחום האופנה, אלא גם משום שאנה מביאה איתה עולם מושגים קצת אחר מזה שהורגלנו אליו עד עתה.

את אנה פגשתי במסגרת סדנת הבישול של דורות וסלונה, שבה התקבצו מובילי דעה מתחומים שונים. אנה, בעלת בוטיקAnnA  בדיזנגוף, היא סטייליסטית ומובילת דעה בתחום האופנה, כמובן.

אתי כהן ואנה -הכרות במסגרת  סדנת הבישול של סלונה ודורות
אתי כהן ואנה -הכרות במסגרת סדנת הבישול של סלונה ודורות

לוקצקי, בעלת האישיות הכובשת, ממש לא מייצגת את המודל הנשי הקלאסי שאליו הורגלנו, הדוגל במידות 60-90-60 לנשים. כשהיא נכנסת לחדר אי-אפשר לפספס אותה. לרוב תפגשו אותה עם זר פרחים, שהוא הסמל המסחרי שלה, ועם הרבה ברק וחדווה בעיניים. מחר יום רביעי 15.3.17  בשעה 12:00 בצהריים יעלו הדוגמניות שלה על המסלול, ויחד איתן יצעד בגאון מסר שונה בתכלית. לא עוד דוגמניות דקיקות ואנורקטיות, שכן כל אחת מ-37 הדוגמניות שבחרה ניחנה במידות גוף שונות, וטווח הגילאים שלהן רחב; אבל כולן ילבשו שמלה אחידה! אנה מאמינה בכל לבה שכל אחת, בכל מידה, יכולה להתלבש בצורה שמחמיאה לה, ובכך לתרום הן להרגשתה הטובה הן לאופן שבו הסביבה רואה אותה.

אנה לוקצקי -פיסבוק AnnA
אנה לוקצקי -פיסבוק AnnA

הדוגמניות שלה, שנבחרו בקפידה, אינן מגיעות מעולם הדוגמנות. אלה נשים כמוך וכמוני, שהתאימו למידות שהיא רצתה לייצג. היום הן לא רק יצעדו על מסלול הדוגמנות אלא יצעדו גם לסלילת הדרך לשינוי הגדרת הנשיות: אנחנו לא רק קליפה ריקה של גוף מהמם, שמציגות בגד שכדי ללבוש אותו כל הנשים צריכות להיכנס לגוף החטוב שלנו. כל אישה, בכל גיל ובכל גוף, ניחנה ביופי כובש, והבגד יכול להלום כל אחת ואחת מאתנו. כל שעלינו לעשות הוא לצקת לתוכו את האישיות העוצמתית והמהממת שלנו.

מאז שאנחנו לא חייבים לקבל תכתיבים דרך מדיות שנשלטות בידי בעלי הון ואינטרסים, מאז שכל אחד מאיתנו יכול להיות מוביל דעה דרך בלוג או באמצעות מדיה חברתית, עם אלפי עוקבים – חוקי המשחק השתנו, ולכן היה זה רק עניין של זמן עד שגם נשתחרר מכבלי תכתיבי האופנה שהורגלנו אליהם ונצליח להביא דרך הרשתות החברתיות מסר שונה ומעצים. ואם בחורה כמו אנה, שרחוקה ממידות הגוף שהיו רק עד לא מזמן המודל הנשאף, מביאה איתה מסר אופנתי וערכי כה חזק, אז כל אחת מאיתנו יכולה לעשות, לחלום ולייצג את מה שמתאים לה.

אנה במתחם שבוע האופנה הישראלי
אנה במתחם שבוע האופנה הישראלי

אז תודה לך, אנה לוקצקי. כשהנשים שבחרת בקפידה יפסעו היום על המסלול, דעי לך שהן צועדות גם על המסלול לשינוי התודעה, ולכן יעניקו השראה רבה לעוד אלפי נשים.

בהצלחה