כפר האופנה

מה גרם ללא פאשניסטית כמוני לנסוע עד לבוטיק אופנה בגליל? אם את מחפשת משהו אחר מרשתות האופנה הגדולות, כולל טיול קסום אווירה ונשמה, בוטיק קטן בכפר של קטי זהר בכפר הורדים, הוא פנינה בנוף. צפי למחירים מפתיעים

זה לא סוד שאני לא בדיוק פאשניסטה. אין דרך אחרת לאמר זאת, אני פשוט לא סובלת שופינג מכל סוג שהוא. בפרט אם זה כולל מדידת בגדים ושיטוט בין קולבים בחנויות של רשתות אופנה. כשיוצא לי להיקלע לקניון בעוונותיי אני מיד חולפת על פני אלו, מפחד שחלילה מישהו ידחוף אותי החוצה ויאלץ אותי לבחור איזו חצאית טרנדית בסוף העונה. אין לי שום הנאה בהסתובבות ברשתות האלו, עם המוכרות שחלקן חמוצות או משועממות יותר ממני, עם המוזיקה הרועשת והמיותרת  והתחושה המסחרית תעשייתית ששוררת מסביב, בלי הרבה נשמה או תוכן.

אבל צריך בגדים חדשים לחג.  המילה 'צריך' לא נכתבה במקרה.  עם גישה כזו, פלא שאני לא מסתובבת באוהל או לכל הפחות עם חולצות טישרט סתמיות וטייץ של סיבוב מכולת ואשפה. מזל שיש מי שנחלץ לעזרה.

החודש  הסתבר לי שבאופנה יכול להיות ויש תוכן, אם עושים ומגישים זאת נכון. במקרה או שלא הוזמנתי לבקר ב'בוטיק קטן בכפר', בוטיק אופנה בלב כפר הורדים שמנהלת אותו קטי זוהר, אשה שבניגוד אלי חיה ונושמת אופנה, אז לבטח יש מה ללמוד ממנה. למרות שהייתי אחרי יום עבודה, עייפה בגלל ששוב 'התפרעתי' בלילה בכתיבה וקריאה במקום לישון מספיק, ושבכל זאת יש פה מרחק נסיעה של כשעה מביתי, הרגשתי שטמונה לי כאן חוויה נעימה ואחרת.  כמובן שצדקתי.

הבילוי התחיל מבחינתי כבר בנסיעה לשם. היות ולא הייתי צריכה לנהוג בכבישים המתפתלים אל הכפר, כי חברתי ומי שהזמינה אותי לאירוע רינת בין, עשתה זאת במקומי – זה פינה לי את הראש והעיניים להביט בנוף המדהים של הגליל שמרגיש לי לרגע כמו גלויה, מהסוג שסבתא שלי הייתה מביאה מאירופה. בין, מומחית למיתוג שיווק ומדיה דגטאלית, סיפרה לי שאת בוטיק בכפר פתחה זוהר רק משום שהיא רוצה להנגיש אופנה איכותית לכולם כך שאין מה לצפות שם למחירים יקרים, אבל כן לפריטים איכותיים. אני שוקלת לעשות הסבה לבלוגרית אופנה.

קטי זהר צילום פרטי
קטי זהר צילום פרטי

 

הבוטיק שחוגג  ארבע שנים להיווסדו,  ממוקם ברחוב לוטם 13 בכפר.  ישנם קווי תחבורה ציבורית לכפר אבל הגעה ברכב תהיה הרבה יותר נוחה. וקצרה. כשמו כן הוא, המקום מצליחה לתת אווירה אינטימית, נעימה, יוקרתית אפילו אבל במידה. תמצאו שם  חולצות, מכנסיים שמלות וחצאיות בסגנונות שונים, אקססוריז כמו חגורות ותיקים, תכשיטים ועוד. אני לא צריכה להיות מבינה גדולה בפאשן כדי לראות שהפריטים איכותיים וניכר שזוהר בחרה אותם בקפידה,  אולי ניסתה לכוון אותם ללקוחותיה הקיימים והחדשים. מספיק שלאחת כמוני היה שם הרבה מה למדוד ולבחור. אחת כמוני, הווה אומר, בררנית חסרת החלטיות שבדרך כלל פוסלת את רוב הבגדים שהיא רואה על המדפים מחוסר חיבור, שעמום או כל רגש אחר שיגרום לי להיות עצלה מספיק בשביל לא למדוד חולצה במשך חצי דקה. הפעם, יצאתי ונכנסתי מתא המדידה כאילו הייתי דוגמנית בשבוע האופנה בפריז.

מי שסייעה לי ונענתה בחבירות וסבלנות במשך שעתיים שבהם הטרדתי אותה, היא הסטייליסטית יהודית שטרן, אשה מרשימה שעובדת בחברה בטחונית, להערכתי אפרורית למדי לכן אי אפשר להאשים אותה שאחר הצהריים היא עוסקת בתחום קצת יותר צבעוני כמו סטיילינג אישי. מיד זיהיתי את שטרן מהרצאה מרתקת וכיפית בנושא סטייל שנתנה בחיפה לפני כשנתיים ואם אני זוכרת אנשים מאפיזודות חולפות בחיי, כנראה שיש סיבה לכך. עשו לארון שלכן טובה וחפשו את יהודית בפייסבוק.

הנבחרים שלי היו מכנסים ארוכות בדוגמא משובצת, סופר מחמיאות וגופייה שחורה בבד דמוי עור. הם יצרו לוק סקסי מחד, אבל גם מכובד מאידך. כזה שאפשר לבוא איתו לאירועים או מפגשים בכל שעות היום והערב, וזה יכול להיות דייט או פגישת עבודה. אולי הייתי צריכה לצלם אותי עם רכישותיי החדשות מהבוטיק אבל מספיק שאספר לכן על המחמאות הקולניות שגרפתי שם לפחות מחמש נשים. תאמיני לי, את רק צריכה עדה של נשים תומכות ומתלהבות באותנטיות מסביבך והנה המצב רוח והאהבה העצמית קופצים לשמיים.

יהודית שטרן בפעולה צילום: פרטי
יהודית שטרן בפעולה צילום: פרטי

 

אני מבינה שכנראה שזה מה שגרם לקטי זוהר להקים את בוטיק בכפר. היא מסכימה. "יש בי  אהבה עזה לסטייל, להראות נפלא מבלי לקרוע את הכיס לנשים", היא אומרת, "חלמתי להלביש נשים באופנה נשית כייפית שיקית. נשים משכילות, נשים עובדות ונערות. אני מביאה לבוטיק מגוון רחב של בגדים כולל בגדים לנשים במידות גדולות. המוטו שלי הוא שכל אישה יכולה להיות יפה להראות נפלא עם עצמה.  כשאנחנו נראות טוב אנחנו מרגישות מעולה".

קטי זוהר – בוטיק קטן בכפר

050-833-0505

רחוב לוטם 13, כפר הורדים.

בוטיק קטן בכפר צילום: פרטי
בוטיק קטן בכפר צילום: פרטי