אופטימיות מסוייטת

אנטיביוטיקה שהיא אנטי לגמרי.
כאב שמרגיש כאילו המפרקים עומדים להתפקע והתנפץ לכל עבר, לא לשאת בעומס.
תופעות לוואי קוראים לזה…

אתם יודעים שאני אופטימית.
מאמינה שבסוף יהיה טוב.
אבל עד אז… סיוט!
מזה 5 ימים אני נוטלת אנטיביוטיקה חדשה לטיפול בדלקת פעילה בקיבה (שגילו לי בבדיקת ה״קומפלט״ גסטרוסקופיה + קולונוסקופיה שעשו לי לפני כמה חודשים, ועליה כתבתי כאן)
מאז ניסו עלי את כל הקוקטיילים של האנטיביוטיקות לפי הספר… עובר חודש, בדיקת נשיפה מגלה שהחיידק שלי עקשן. כעת אני כבר בניסיון השלישי להביס אותו עם קוקטייל חזק במיוחד (אני עקשנית לפחות כמוהו).
האמת שהייתי מוותרת לו, שנחייה ככה בדו-קיום, שהרי הוא לא הפריע לי לפני הבדיקה. אלא שהרופא חושש שהיות ויש שם דלקת פעילה, אותה ראה במו עיניו בבדיקה, זה יכול להפוך לכיב (אולקוס) ואפילו לסרטן הקיבה (שכבר היה לנו במשפחה).
אם כך, אין ברירה. אני נלחמת בו עד חורמה.
אבל מה? האנטיביוטיקה הזאת היא הכי אנטי בעולם. כחלק מתופעות הלוואי הרשמיות שלה, היא גורמת לי לכאבי מפרקים שלא מן העולם הזה. העמידה, הישיבה ואפילו השכיבה הפכו לבלתי אפשריות. למרות שאני, הסובלת מפיברומיאלגיה, ״למודת סבל״, זה כאב שלא ידעתי קודם. כאב שמרגיש כאילו המפרקים עומדים להתפקע והתנפץ לכל עבר, לא לשאת בעומס. לא רק ברגליים. גם בידיים, צוואר, בגב, כל תזוזה כאילו הגוף מתפרק בכאבי תופת.
גם הידיים נפוחות, יש לי נקניקיות במקום אצבעות.
וחוש הטעם? עבר דירה. הכל מר לי. מר לי בפה… (כמו עץ השדה).
תופעות לוואי קוראים לזה. לוואי כי הן נלוות, לא חלילה כי אין שוליות, כי הן ממש לא!
אבל מה הכי גרוע? זה שאסור לי לקחת עם זה כדורים נגד כאבים. באמת. השילוב יכול להיות קטלני. אז לא רק שהבטחתי לרופא שאהיה ילדה טובה, אפילו חתמתי על כך לרוקחת.
אגב, זה בכלל לא מלחיץ אותי הכאב החדש הזה, כי זו תופעת לוואי של התרופה, עוד שבוע הכל יחלוף. אך עדיין קשה לשאת. בטח בלי תרופה שכנגד.

אז יהיה טוב… אבל עד אז… סיוט! 

הסבר לתמונה: ב-2010 הייתי ב״כף התקוה הטובה״ בדרום אפריקה. מבטיחה לעצמי לחזור לשם. לתקוה הטובה…

אורלי כהן - חיים וטעים
אוהבת את החיים הטובים והטעימים: לבשל, לאפות, לצלם, לטעום, לטייל, לבלות, ליצור, לעצב, לשתף, לכתוב ולספר. יחד עם זאת, בריאות הגוף, הנפש והנשמה חשובים לי ואני משתדלת לשלב ביניהם. חיים וטעים זה המוטו שלי.