אומריקה- סרט הודי עם חלום אמריקאי

בכפר קטן בהודו באמצעות מכתבים ותמונות, נולד לו החלום על אומריקה, ארץ האפשרויות. אבל,מה קורה כשמתגלה שמכתבים אלו בכלל לא הגיעו משם?

Jitvapur villagers study a letter SBPR
צילום: יח"צ

סרטו של פרשנט נאיר הוא דרמה קומית המתרחשת בנופיה האגדיים של הודו.
העלילה מתרחשת לה אי שם בהודו,במקום שבו שוכן לו כפר קטן בשם ג'יטבאפור. בכפר זה מתגוררת משפחתו של רמקאנט. יום אחד אחיו הגדול עוזב לארצות הברית, אומריקה בשפת המקומיים. כל הכפר שמח ועלז ונפרד ממנו לשלום.
הזמן חלף ומכתב כלשהו מהאח לא הגיע. מיותר לציין שאין שם טלפונים בבתים , ניידים או מחשבים. כך, שמכתב הוא הקשר לעולם החיצון. מסתבר שלפעמים יש בזה גם יתרונות או שלא… את זה משאירה לכם שתשפטו אתם כשתצפו בסרט 🙂

גורלו של אחיו הבכור לא היה ידוע ואמו של רמקאנט הלכה ודעכה מצער…

לפתע יום אחד הגיע המכתב המיוחל. המכתב לווה בתיאורים ובתמונות של הארץ הרחוקה והמופלאה בשם אומריקה, המקום שבו הכל אפשרי…
התמונות והתיאורים של אחיו מילאו את עולמם של רמקאנט ושל בני הכפר. בכפר ג'יטבאפור לא היה הרבה, אולי אפשר לומר שכמעט כלום… אבל, המעט שהיה גרם לאושר ושמחה ליושביו. כל דבר שהגיע לכפר מאומריקה היה כמו תגלית חדשה ועורר חלומות קסומים על הארץ הרחוקה.

14045895_10154511504412300_6621868449274270394_n
צילום יח"צ

לאחר מותו הטראגי של אביו, התחילו להתגלות רמזים שאולי המכתבים לא נכתבו באמת על ידי אחיו של רמקאנט וכלל לא הגיעו מאומריקה. תגלית זו מעוררת ברמקאנט את הצורך לצאת בעקבותיו של אחיו ולגלות מה עלה בגורלו.
רמקאנט נוסע לעיר הגדולה, המקום האחרון שממנו אחיו היה אמור להגר לארצות הברית. שם, בעיר הקודרת והצפופה הוא עתיד לשזור את גורלו בגורל אחיו ולגלות דבר או שניים על העולם ועל האהבה.

הסרט זכה בפרס חביב הקהל בפסטיבל סנדרס ומככבים בו שני שחקנים מצויינים.
סוראג' שארמה, השחקן הראשי מככב את דמותו של " רמקאנט" המוכר לנו מהסרט "חיי פיי" ומהעונה הרביעית של הסדרה "הומלנד". לצידו משחק טוני רבולורי ,שהיה מועמד לפרס על משחקו בסרט "מלון גרנד בודפשט" על תפקיד הבל בוי.

צפייה מהנה!

XOXO

אחת שיודעת 😉

הסרט יוקרן החל מ- 8 בספטמבר בקולנוע כוכב רמת השרון, בסינמטק תל אביב וברחבי הארץ.

"אומריקה" בימוי ותסריט : פרשנט נאיר | הפקה: סווטי שטי, מניש מונדרה | צילום: פטרה קורנר | עריכה: זבייר בוקס, פטרישיה רומל |תלבושות: נילה מסעוד | מוסיקה מקורית: דסטין אוהלורן

קרין מילשטיין
סטייליסטית, מאמנת כושר ובוגרת תואר שני לתקשורת ועיתונאות. זה מה שיוצר את הבלוג על תרבות, סגנון חיים, טיולים, ביקורת ספרותית, שירה ועוד... מוזמנים לקרוא, להגיב ובעיקר להנות... XOXO אחת שיודעת ;-)