אוטי זה מדבר- בקרוב הספר

הספר אוטי זה מדבר של לוית חן הרמן או חן עדן
לוגו הפרויקט של לוית חן עדן בעבר לוית חן הרמן אשר מספר כי כל צבעי הקשת מתאימים

אוטי זה מדבר (אותי זה מדבר) – אוטיזם מדבר

ספר לילדים ולילדים גדולים על –  דיבורים פנימיים של ילדים המאובחנים כאוטיסטים.

קצת על הספר :

מטרתו של הספר לדבר את הקולות הילדיים שלעיתים לא נשמעים,לדבר את המורכבות החברתית והתקשורתית ולאפשר היכרות דרך שיח אמנותי עם עולמם הפנימי הייחודי של הילדים הללו.

הספר אוטי זה מדבר של לוית חן עדן הרמן או חן עדן
עטיפת הספר אוטי זה מדבר של לוית חן עדן

כיום 1 מכל 68 ילדים מאובחן כילד עם אוטיזם. קצב הגידול המסחרר יוצר סביבה והבנה כי ישנם קולות וחוויות שטרם מדוברים, טרם הגיעו אל המודעות הקולקטיבית. לספרי ילדים מאז ומעולם היה תפקיד חיברותי משמעותי בתרבות, בחינוך ובתהליך הגדילה של כולנו.  כיום, כאשר פני החברה עוברים תמורות ושינויים רבים, לקבלת האחר, למודעות ושיוויון- כמעט ואין ספרי ילדים המדברים על אוטיזם וקשיי- תקשורת.

כל אדם יכול להתחבר למגוון הרגשות והמחשבות העולים מן הכתוב, להזכר בנוף ילדותו, בחוויותיו שלו.הספר מאפשר גירוי המעורר שיח על מגוון נושאים המעסיקים את עולמם של הילדים ושלנו כגון- אהבה, עלבון, דחייה, הצלחה, חברות, הורות, משפחה, קנאה והתרגשות.

הספר עשוי לשמש הורים, ילדים, אנשי טיפול, אנשי חינוך, קרובים ומתעניינים בתחום האוטיזם והילדות. הוא נכתב מתוך תחושת שליחות והיכרות עם הצורך הגובר מהשטח, לדבר, להבין, לחקור ולהעמיק בעולמם הפנימי של ילדים עם אוטיזם. לעיתים דרך האמנות יתאפשר לנו להתבונן ולהכירם מזוית נוספת- ואלי אף לשוחח עמם על החוויות שלהם כדומות/שונות/משיקות או נפרדות מן הכתוב בשירים.

הספר נכתב לאחר שעות וימים רבים של עבודה עם ילדים ובוגרים אשר מאובחנים על הרצף האוטיסטי ומשפחותיהם.

 לעמוד הספר בפרויקט Headstart – הספר אוטי זה מדבר מאת לוית חן עדן