מה זה השטויות האלה אהבה?

יש מאתנו שעדין מכורים לאשליה… אקס מיתולוגי, פנטזיית ילדות או סתם “בלתי מושג” כזה או אחר. אבל ביום שמסכימים לשחרר את האשליה, להתמסר לדבר האמיתי. לעצמנו. הו אז מתגלה עוצמתה של האהבה שקטה, כזו שרגע רגע משקפת בעיינים את האהבה שאנחנו רוחשים לעצמנו. קבלה ללא תנאים, חמלה נטולת סייגים. אהבת אמת אני קוראת לה.

לכבוד חג האהבה שתחי' נעמדה בחגיגיות לפני מסך הטלויזיה והתחילה במסע יחסי ציבור לסרט שהיא בחרה. "סרט זר, זוכה פסטיבל קאן…", עד כאן נשמע מבטיח , אלא שמשהו בחיוך שלה הסגיר את העובדה שיש קא'ץ. ואכן היה קאץ'. קאץ' גדול מאד!

לא על הפורנוגרפיה שנאלצתי לסבול במשך שעתיים באתי לדבר, על זה עוד הצלחתי להתגבר, אבל לקרוא לרומן החולני הזה אהבה?! על זה לא הצלחתי לסלוח. וזה עוד היה ללא תרגום. מזל שלא היו הרבה מילים…
זוג מאוהב בפריז הרומנטית, אהבה גדולה מלאת תהפוכות. השם LOVE מרוח בדם על הקירות , כמו מאושש את האשליה שמוכרים לנו משחר ילדותנו, אהבה כמשהו ענק וגרנדיוזי, גדולה מהחיים עצמם…. רומנטיקה חסרת גבולות, סקס חסר עכבות, ועוד מיני תיאורים חסרי שחר! האשליה הזו טבועה בנו כל כך עמוק מבלי שנבין שאנחנו מאוהבים בפנטזיה חולנית.  אובססיה, שהקשר בינה ובין אהבה הוא מקרי בהחלט….

unnamed (2)

שנים האמנתי שאהבה כרוכה בכאב, שככל שהלב שלי יותר מדמם ועורג, משמע אני יותר מאוהבת. שנים היתי כרוכה אחר הבלתי מושג, מרדף אינסופי אחר משהו שלא קיים… מרדף מלא ריגושים ואשליות, פאטה מורגנה במדבר הצחיח.

לקח לי המון שנים לחקור ולפענח את מהות הדיסאוננס האנושי המתקיים בנו: כולנו רוצים זוגיות טובה, מפתחת ומעצימה, בזה אין ספק.  אבל בפועל, מכורים לעקצוצי הריגוש והדרמה, שם אנחנו מרגישים את החיים רוטטים בתוכנו…

אז מה עושים??

תפישת המטאיזםחוקרת את המכניקה של האהבה, ומלמדת כי זוגיות איכותית מתבססת על ההבנה כי בן או בת הזוג אינם אלא שיקוף מוחלט שלנו.

לא סיר ולא מכסה. אנחנו מבינים כי השלימות מגיעה אך ורק מתוך עצמנו. אי אפשר לצפות להזנה חיצונית למשהו שלא קיים בתוכנו. אין מה לחפש אהבה “בחוץ”, גם לא אצל בן או בת זוגנו, שכן אהבה מקורה בתוכנו. אף אחד לא יכול באמת להטעין אותנו באישורים או קבלה, לולא נלמד לאשר ולקבל תחילה את עצמנו.

אהבת אמת, לתפישתנו, מקורה בהתאחדות שלנו עם עצמנו. שום “חצי אחר”, לא משנה כמה קרוב או אהוב לנו, לא יוכל לספק את תחושת האחדות כמו שנוכל לחוש באיחוד עם עצמנו. ככל שנלמד לאהוב ולקבל את עצמנו, על מכלול פגמינו וחסרונותינו – נוכל בהתאמה לאהוב את האחר, ולזכות לאהבה כהשתקפות ישירה, מראה או הולגרמה.

יש מאתנו שעדין מכורים לאשליה… אקס מיתולוגי, פנטזיית ילדות או סתם "בלתי מושג". אבל ביום שמסכימים לשחרר את האשליה, להתמסר לדבר האמיתי. לעצמנו. הו אז מתגלה עוצמתה של האהבה שקטה, כזו שרגע רגע משקפת בעינים את האהבה שאנחנו רוחשים לעצמנו. קבלה ללא תנאים, חמלה נטולת סייגים. אהבת אמת אני קוראת לה.

חג אהבה שמח,

פריידי

גודל האהבה/ לי עברון

לֹא טוֹב שֶׁתִּהְיֶה הָאַהֲבָה

גְּדוֹלָה מֵהַחַיִּים

עֲדִיפָה אַהֲבָה בְּגֹדֶל הַחַיִּים

שֶׁכְּשֶׁיִּתְנַשְּׁקוּ הָאַהֲבָה וְהַחַיִּים

אַף אֶחָד מֵהֶם לֹא יִצְטָרֵךְ לְהִתְכּוֹפֵף מְאֹד

עֲדִיפָה אַהֲבָה גְּמִישָׁה,שֶׂמִּתְנַשֶּׁמֶת, מִתְרַחֶבֶת, מִתְכַּוֶּצֶת

עִם הַחַיִּים,

אַהֲבָה שֶׁיּוֹדַעַת לְהִכָּנֵס דֶּרֶךְ סֶדֶק

כְּשֶׁהַדֶּלֶת סְגוּרָה,אוֹ לִרְבֹּץ עַל הַמִּפְתָּן בְּשֶׁקֶט

בִּידִיעָה שֶׁהַדֶּלֶת אָכֵן תִּפָּתַח,

אַהֲבָה שֶׁמַּיִם רַבִּים לֹא יְכַבּוּ

כִּי הִיא עַצְמָהּ מַיִם

מַיִם חַיִּים

————————————————————-

לצאת מהמטריקס – ארוע פותח תודעה

 

הפרטים כאן, או בטלפון: 077-2233489

חפשו אותנו גם בקהילת מרחב מודעות בפייסבוק – דברים מרתקים קורים שם.

שלכם באהבת אמת,

פריידי וצוות מרחב מודעות

————————————————————-

מה אומרות עלינו בלוגריות סלונה?

הבלוג של רונית יובל

גלית דייאמנט – סיפורים מהקישקע

מאיה רענן – אובדת בבית

עדי שרף גי'בלי – גשרים

עידית אייזנר – עידית מילים

ג'ני – בלוג הכושר של ג'ני

הבלוג של אפרת גת