אהבה וירטואלית עם אווטאר

Avatar Love
Avatar Love

דארק-סטאר טסה באוויר מעל הים לעבר הטירה שעמדה על ראש הצוק. בהגיעה אל השער היא קיפלה את כנפיה השקופות מתחת לחגורת שמלתה הנוצצת. "האם ויטריין יאהב את צבע העיניים הסגול החדש שלי ואת נעלי הערפד השחורות שקניתי לו?" התרגשות קלה אחזה בה כשזיהתה את צללית דמותו מרחפת לקראתה…

פרפרים קטנים עלו במעלה בטנה התחתונה של סוזאן למראה ויטריין שהצמיד את פניה של דרק-סטאר אליו לנשיקה על רקע השקיעה שצבעה את הים בצבעי אדום-ארגמן. התרגשות הציפה אותה כשהתבוננה באווטארים שמתנשקים על מסך המחשב. "כמה יפה, זה נראה ממש כמו בסרט" חשבה. היא הקליקה על עכבר המחשב במהירות ולכדה את הרגע הרומנטי כתמונה דיגיטלית.
פגישה רומנטית שכזו ההיא תרחיש נפוץ במרחבי עולמות וירטואליים תלת מימד דוגמת סקנד לייף ומשחקי תפקידים מרובי משתתפים מקוונים כמו World of Warcraft המהווים כר נרחב לאינטראקציה ובניית מערכות יחסים בין אווטארים, דמויות תלת ממדיות של המשתתפים. האם עשרות מיליוני האנשים שמשתתפים על בסיס קבוע במרחבי סייברספייס אלה מכל מקום ובכל זמן, מקנה להם את התואר אתר ההיכרות הגדול בעולם?

רוצים לצאת מסע מרתק עם אווטאר על מיניות, אהבה, רומנטיקה ונפלאות הדמיון האנושי?

במסע נבחן האם המשמעות שאנשים מייחסים לרגשות אהבה וחברות בעולמות אלה זהה לרגשות במערכות יחסים של האנשים בעולם הממשי? באיזה אופנים מפתחים זהות וירטואלית?  מדוע אנשים רוכשים מתנות ומוצרים וירטואליים עבור טכס נישואין וירטואלי? על בגידות וגירושים וירטואליים ואיזה משחקי זהויות ומגדר קיימים בעולמות אלה? על טכנולוגיות סייברסקס היום ומה צופן לנו העתיד בתחום.

אודות הכותב
ד"ר חנן גזית הינו חוקר משחקים דיגיטליים, משחקולוג מומחה שעוזר לארגונים, דחברות היי-טק, ויזמים סטארטאפים לשלב מִשְׂחוּק gamification ומיינדסט משחקי לשיפור תוצאות, למידה, והעצמה אישית. חנן הוא מרצה מבוקש בארץ ובעולם על עולם הגיימינג, משחוק העתיד וגישת המיינדסט משחקי (Gameful mindset) שפיתח. מרצה ומנחה פרוייקטי פיתוח ועיצוב אפליקציות משחקים באקדמיה; מנטור עסקי לסטארטאפים ויועץ גיימיפיקציה לחברות הזנק בינלאומיות בתחום הגיימינג והבלוקצ'יין. מראשוני חוקרי משחקי הוידאו בישראל, חנן עומד בראש המרכז הישראלי של איגוד חוקרי משחקים דיגיטליים העולמי. בזמנו הפנוי חנן הוא גיימר וכותב את ספרו מִשְׂחוּק העתיד (שם זמני), עורך ומגיש פודקאסט בנושא.

רוצה לדעת עוד? המרכז הישראלי של איגוד חוקרי משחקים דיגיטליים העולמי
http://bit.ly/DiGRAIL_fb | להזמנת הרצאה http://j.mp/gamefulectures

יש לך שאלות, בקשות, הצעות? אפשר להוסיף פה תגובה, או בפייסבוק או לשלוח וואטסאפ
058-4777-800

חנן גזית
ד"ר חנן גזית חוקר גיימינג ומרצה על חשיבה משחקית. מייסד ג'ולות (juloot.com) יועץ לסטארטאפים, חברות הייטק וארגונים בפיתוח משחקים ופתרונות גיימיפיקציה לשיפור תוצאות.