אדניות – להכניס אווירה טבעית לחלל הגינה

בחורה עם מחשב נייד

אווירה טבעית היא דבר חשוב לנפש. אמנם אנחנו אוהבים לראות פלאים עירוניים הנדסיים גדולים וכשאנחנו נמצאים בכיכר העיר ביום שמשי ונעים אנחנו יכולים ליהנות גם מהאדריכלות אך תמיד פרחים וצמחייה יכולים להוסיף. במקומות בהם אי אפשר לשתול פרחים ואי אפשר לקיים צמחייה באות האדניות לעזרה והן נותנות אפשרות להציב פרחים בכל מקום שעולה על הדעת. אדניות לגינה נותנות פתרונות גם לבתים פרטים, גם למשרדים ומקומות עבודה רבים וכמובן למגזר הציבורי.

מהם היתרונות של אדניות לגינה?

  • אדניות לגינה מאפשרות להציב פרחים וצמחייה בצורה קלה ביותר. בניגוד לשתילת פרחים באדמה שמצריכה עיבוד שלה, טיפוח אדנית גינה קל הרבה יותר ומאפשרת ליהנות מפרחים בצורה קלה ופשוטה. אדניות עץ, אדניות בטון וכל אדנית בכל גודל שהיא מסוגלות להכיל צמחייה רבה ביתר קלות ובנוסף הפרחים עצמם נמצאים מוגבהים ולא על הקרקע מה שמאפשר שילוב טוב יותר שלהם בעיצוב.
  • אדניות לגינה ניתן להזיז. בניגוד לשתילת פרחים כמו שאנו רואים שבשדרות רבות ובשטחי הפרדה בכביש, אדניות משאירות את האפשרות לשינוי מיקום פשוט ביותר. בצורה כזו ניתן לרכוש אדניות עם פרחים במקום לחכות לצמיחה שלהם ולהשיג פתרונות עיצוב מהירים ביותר. כך עירייה יכולה להשקיע בפארק ציבורי חדש ולקבל פרחים צבעוניים וססגוניים כשמה שנותר לה זה רק לבחור.
  • אדניות גינה יכולות לספק גם לאנשים ללא גינה את הפרחים שהם רוצים. אדניות אלו ניתן להציב על אדן החלון, בסלון, במרפסת ובכל מקום שרוצים וכך לקבל אווירה טבעית. את האדניות ניתן למצוא גם במוזאונים רבים, אולמות תצוגה, קניונים, מרכזים מסחריים ועוד. פרחים תמיד מוסיפים למראה וכך למעשה גם שטחים עירוניים יכולים לקבל שילוב של הטבע בזעיר אנפין.
  • את האדניות ניתן להתאים לכל מקום. בניגוד לאדניות הנפוצות שהן נמוכות ורחבות יש אדניות קטנות יותר שיכולות להתאים לשימושים ביתיים וגם אדניות גבוהות להצבה של פרחים גבוהים יותר בסגנון קצת שונה.

מה היתרון באדניות עץ?

אדניות מעץ הן מהסוג הנפוץ ביותר ואפשר להבין גם למה, מדובר באדניות טבעיות ביותר שניתן לקבל בעזרתן את העיצוב הכי פסטורלי שיש. את האדניות הללו ניתן למצוא בבתים רבים, הפארקים עירוניים, בשמורות טבע והשילוב שלהן עם צמחייה איכותי ומושלם. יש אדניות במגוון רחב של צבעים, אדניות בהירות לצד כהות, גדולות לצד קטנות, עבות או דקות, וגם המשקל שלהן והמחיר שלהן אטרקטיבי יותר לעומת אדניות מאבן.

מה היתרון של אדניות מאבן?

אדניות מבטון הן אדניות שניתן לראות בבתים רבים וגם במגזר הציבורי.  אלו אמנם לא טבעיות כמו אדניות מעץ אך למעשה העמידות שלהן מצטיינת. אדניות אלו יכולות להחזיק מעמד זמן רב וניתן גם לעטר אותן בעיטורים רבים למראה יוקרתי או עתיק. אדניות אלו חסינות בפני פגיעות חיצוניות, אי אפשר לפגוע בהן בשום צורה וגם התחזוקה שלהן מינימלית על גבול האפסית. בניגוד לעץ שיש צורך למרוח עליו לקה וחומרים משמרים את האבן אפשר לעזוב בכל מצב והוא יישאר עמיד.

ריהוט רחוב חשוב ביותר

אדניות תמיד צריכות להגיע בהתאמה לסביבה בה הן נמצאות. ריהוט רחוב נועד לא רק להעלות את איכות החיים שלנו על ידי הצבת פרגולות להצללה כדי שנהנה מהפארקים גם בימים חמים, וספסלים ציבוריים כדי שנוכל לנוח, אלא לתת לנו אווירה נעימה בחיי היום יום. כדי שההרמוניה תשלוט אצלנו בעין ותעשה לנו תחושה טובה על הלב יש צורך להתאים את האדניות לשאר הפריטים שנמצאים לידה. אם יש ספסלים ושלחנות מאבן תתאים יותר אדנית מאבן ואם יש ספסלים ופרגולות מעץ מומלץ לבחור אותו סוג עץ גם לאדניות.