אדונית הארונית

בחורה עם מחשב נייד

מכירים את זה שהתינוק שלכם צורח? שום דבר לא עוזר – הוא לא רוצה לאכול, והחיתול שלו יבש, הוא הרגע קם משינה עמוקה, הבטן שלו לא נפוחה – והוא צורח וצורח. אתם משעינים אותו על הכתף, הופכים אותו על היד, משקשקים, מערסלים, שרים שירים וכלום. ואז בא מישהו, שהוא יכול להיות בחזקת זר גמור לתינוק, נגיד האחות של גיסתכם, ויגיד לכם: "תנו לי אותו רגע…". ואתם כל כך רוצים להיפטר ממנו באותה השנייה שאתם מיד תעבירו את הצרור האדום והשואג הלאה, כשבליבכם אתם נוחרים נחרת בוז. כאילו מה שאתם לא הצלחתם – יצליח מישהו אחר. ואז, כבמטה פלאים, התינוק שעד אותו רגע נראה כאילו הוא רוצה לצאת מעורו, הופך למלאך חייכני וצחור כנפיים, ואותה אחות של גיסה מפליגה משם בחיוך ניצחון ובהתנשאות.

אז אותו דבר קורה לי עם ארונות של אחרים.

מה שלאחרים נראה כמו בליל של בגדים, או ניירות, או כלים, משהו שאי אפשר לנצח אותו ואין כח אפילו להתחיל להתמודד איתו – לי עושה מיד גירוד קטן בקצות האצבעות. ומיד כל כולי תוכניות מרחיקות לכת – את זה ניקח לכאן, ואז יתפנה מקום לזה, ומה זה הדבר הזה? מתי בפעם האחרונה השתמשת בו? למה את צריכה לשמור את הבגדים שגדולים עליך? ואם נשים את כל זה כאן, זה יראה הרבה יותר טוב וגם יהיה הרבה יותר נגיש…

עוד דבר שאני אוהבת לעשות הוא לתווך בין דברים. אז כשמישהו ממכרי רוצה להיפטר מבגדים, או תמונות, או כלי מטבח או חומרי יצירה או כל דבר אחר, הם קוראים לי, ואני מנסה למצוא מי ישמח עם כל החפצים הלא רצויים. לפעמים זה אומר שיהיו שקיות בחדר העבודה שלי במשך כמה זמן, אבל בסוף תמיד תמצא כתובת מתאימה לדברים.

והדבר השלישי שאני אוהבת לעשות הוא למחזר ולצמצם אשפה.

ואז הבנתי שאני יכולה לחבר בין שלוש החיבות האלה: לסדר לאנשים את הארונות שלהם, לקחת מהם את כל מה שהם לא רוצים ולהעביר הלאה, לאנשים שישמחו על כך, ולשימוש חוזר. ואם על הדרך אני גם מתפרנסת מזה – הרי זה בכלל משובח.

וכך אני גאה להציג בפניכם את "אדונית הארונית".

אז ככה עובדת אדונית הארונית:

אנחנו נקיים פגישה היכרות  מקדימה בת כשעה. במהלכה נכיר, נשוחח ואוכל לשמוע מכם מה הצרכים והרצונות שלכם:  אילו אזורים בבית שלכם מצריכים טיפול וסידור, מה הכי חשוב לכם למצוא בסוף התהליך ומה פחות,  מה יהיה משך העבודה המשוער  ועוד שאלות ונושאים שאולי יעלו תוך כדי פגישה.

בתאריך ובשעה שיקבעו מראש – אגיע לביתכם.

בשלב הראשון, שאורכו ייקבע בהתאם לצרכי סידור הבית ותיאום הציפיות בינינו –  ייערך מיפוי ראשוני  ומיון של החפצים באזורים בהם נטפל. את הדברים שאין בהם יותר צורך אארוז ואעביר הלאה. בשלב הזה תהיו נוכחים על מנת  לוודא שהמיון והניפוי אכן נעשים לשביעות רצונכם,  שכל החפצים המיותרים נזרקו והדברים החשובים לכם ימשיכו לתהליך הסידור מחדש.

לאחר מכן אמשיך לעבוד לבד ואסדר את תכולת החדרים תוך מיון קפדני, ארגון וסידור מחדש.

כמחצית השעה לפני תום העבודה נבדוק ביחד שאין חפצים שלא ברור מה גורלם, נערוך סיור קצר ונבדוק  שהסידור החדש נוח ומשמח אתכם.

מה אני מסדרת?

הכל.

חדרי ילדים, וחדרי משפחה, ארונות בגדים וארונות מטבח, ניירת במשרד הביתי ועוד.

ולאן יעברו החפצים המיותרים?

החפצים והציוד יועברו לגופים, מוסדות וארגונים ציבוריים שעימם יצרתי קשרי עבודה במהלך השנים- שישמחו לקבל סיוע, עזרה וציוד אשר ישמש אותם. וכך כולנו הרווחנו- גם זכינו לבית מסודר וחף מחפצים מיותרים, וגם תרמנו, שימחנו והועלנו לחברה ולעולם.

זאת כתובת הדף העיסקי שפתחתי. https://www.facebook.com/adonitaronit

תאחלו לי בהצלחה!