אגדת ברונו ואדלה/ אמיר גוטפרוינד

חשוב שתבין שמי שנגע אפילו קצת בחיים של האיש המופלא הזה, ברונו שולץ,קיבל לתוך החיים שלו את כל הקללה וכל הברכה. חיים מקוללים מבורכים, זה אתה מבין, אפרים? אל תגיד שכן, כי אף אחד לא מבין.

בחורה עם מחשב נייד

אגדת ברונו

תאונת דרכים מקרית, לכאורה, שמתרחשת בלילה גשום, טומנת בחובה סדרת רציחות, שלכולן מכנה משותף.
לצד הקורבן ישנה כתובת גרפיטי, שהינה ציטוט מתוך סיפרו של ברונו שולץ.
סדרת הרציחות נפתחת עם אישה צעירה, יפה ואמידה. הכתובת שהיתה על הקיר 'ובכיתי מאושר ומחוסר אונים' מהווה את תחילת הפיענוח ואת הקשרים המוזרים הנשזרים בסיפור.

רב פקד מרלין הינו דמות אבהית ומעוררת גיחוך קל עם המרדף לקופונים לבתי קפה, מסעדות ועוד.ולמרות זאת, הוא היחיד שביכולתו להתמודד עם סדרת הרציחות בעזרת צוות לא קונבציונאלי של נערה בת שבע עשרה חובבת ספרות ומרדנית ובחור מוזר שכותב טור בעיתון על כתובות גרפיטי. ביחד הם נרתמים למרדף אחר הזמן להצלת הקורבנות.

סדרת הרציחות מובילה אותנו לעברן של שתי משפחות ולברונו שולץ. האחת היא שושלת למשפחת לוין, שבראשה דוקטור אנדיאס לוין, רופא נשים. והשניה היא שושלת סלפטר. ברגע אחד בעבר, מפגש ביניהן הוביל למסכת שנאה, שבה הנקמה הועברה לדור הנכדים. מדוע לדור זה? כדי להכאיב יותר…

ואיך ברונו שולץ קשור, אתם שואלים?
ברונו שולץ, הסופר, היה חברו הקרוב ביותר של אב שושלת סלפטר שנפטר בשואה. והדבקות בספרו מצד בנו, מהווה גושפנקא לאישורו של האב לנקמה.

במהלך הספר אנו נחשפים לעברו ולקורות חיין של ברונו שולץ. ספר זה הוא בעצם אומאז' לסופר ברונו שולץ.הסופר שהצליח לגוע דרך מילותיו וקורות חייו בחיי רבים. מהו הדבר שגרם לכך, כנראה יכולתו לצייר את דמות אביו, שהלכה ואיבדה את שפיותה, כדמות שניסתה לגעת בחיים עצמם,כאיש שלגם מגביע החיים עם כל המרירות והרעל שבהם, בניגוד אלינו, הבורגנים הקטנים, הנאחזים בחיינו כצדפות שטוחות בסלע מלא טחב.

ומי זו אדלה?
אדלה היא אגדה בפני עצמה. היא שושלת של נשים, שהשם ביניהן עבר בירושה, ספק מכשפות, ספק קסומות.
דרך אדלה וחוסר השפיות שהיא גורמת לדמויות הגבריות, מתפתחים התנאים המתאימים למעשי הנקם.

ומאיפה הגיעו כלי הנשק לרצח שהם מתקופת ההגנה? מהסליק שנמצא לפני שנים רבות… ניחשתם נכון, זה קשור לאדלה….

אך לא הוסיף ואפרט, אחרת המתח בספר יעלם…

בספר רבדים נוספים, יחסי הורים וילדים והשפעתם על הילדים שלהם ובכלל על המשך השושלת; על הנאצים (תמצית ההוויה הנאצית היא בעיניה אפשר להחליף אדם באדם, היהודי שלי- היהודי שלך, בניגוד להוויה האנושית שאומרת שכל אדם הוא מקרה יחיד, עולם ומלואו שאין לו תחליף); על טכנולוגיה (האם הן חובה או שגם בלעדיהן אפשר להצליח?); עבר והווה; זהות מינית (זהות מינית לא ברורה , הומוסקסואליות, משיכה מינית לקטינות…) ,ועוד.

מוזמנים לפענח את התעלומה בעצמכם 😉

XOXO
אחת שיודעת 😉

קרין מילשטיין
סטייליסטית, מאמנת כושר ובוגרת תואר שני לתקשורת ועיתונאות. זה מה שיוצר את הבלוג על תרבות, סגנון חיים, טיולים, ביקורת ספרותית, שירה ועוד... מוזמנים לקרוא, להגיב ובעיקר להנות... XOXO אחת שיודעת ;-)