אבי הורוביץ – כל מה שרציתם לדעתם על המונחים השונים בענף הליסינג

בחורה עם מחשב נייד

אבי הורוביץ - ליסינג

מאת: אבי הורוביץ

  1. ליסינג החכר – מונח הכולל את סוגיו השונים של הליסינג כמפורט כאן.
  2. ליסינג תפעולי – סוג של עסקה בה העקרון הוא כי התועלת מהנכס היא מעצם השימוש ולא מהבעלות. הלקוח המתקשר בעסקה מסוג זה, יהנה משירותים רחבים לרבות כיוסי ביטוחי, תחזוקה וכו'.
  3. ליסינג מימוני – העיקרון הפוך לזה של התפעולי ולפיו, המשתמש מבקש להיות הבעלים ולא להינות רק מהשימוש בו. בתום תקופת העסקה יש ללקוח אופציה לרכוש את הנכס. יחד עם זאת, לא כל מה שאינו תפעולי הוא "מימוני". קיים תקן בינלאומי 17 הקובע מתי מדובר בליסינג מימוני שאומץ בחוק בישראל (תקנות מס הכנסה-ניכויים מיוחדים למשתמש בציוד בשכר מכר).
  4. ליסינג פרטי – שיטה לרכישת כלי רכב בתשלומים. למעשה בדרך כלל מדובר בסוג של הלוואה. יש סוגים שונים ומגוון תנאים שיש לבדוק בטרם מבצעים עסקה מסוג זה.
  5. שווי שימוש – שווי המס המשלם מקבל משכורת, בגין ההטבה מהשימוש בכלי הרכב.

להמשך קריאת הפוסט במלואו לחצו – אבי הורוביץ

אבי הורוביץ הוא מחלוצי ענף הליסינג בישראל ובעל חברת ייעוץ לתחום הליסינג

אבי הורוביץ - יועץ ליסינג
אבי הורוביץ, בעל חברה ליעוץ ליסינג. החברה נותנת מענה לצורך הקיים לייעוץ מקצועי פיננסי וטכני גם בענף זה כמו ברבים אחרים בארץ. החברה מעניקה שרותיה לחוג לקוחות רחב המונה גורמים פרטיים, חברות ציבוריות מובילות בענפי המזון, השירותים, ההייטק, עיריות ומועצות אזוריות ועוד. בין היתר נמנים על קהל לקוחותיה חברת זוגלובק, טמפו, אופיסופט, פיתקית, אלקטרוטרם, יקבי ברקן ועוד.