אביזרים לנכים לסיוע לתפקוד קל יותר

בחורה עם מחשב נייד

חייהם של נכים רבים עלולים להיות מאתגרים במיוחד מסיבות מובנות. אדם עם נכות פיזית, מתקשה לרוב בניידות עצמאית, ומה שנראה עבור אנשים אחרים כמובן מאליו – עבורו מהווה אתגר משמעותי. עם זאת, ניתן בהחלט להתגבר על האתגרים הללו, אם רק מצטיידים מראש באביזרים המתאימים. כיום, יש לא מעט אביזרים לנכים שתפקידם לסייע לתפקוד פשוט ונוח יותר עבור כלל ציבור הנכים, והדבר אף מסייע להם לשמור על אורח חיים עצמאי ולהימנע מפגיעות פיזיות שונות.

 אביזרים לנכים

דוגמאות לעזרים שכדאי להכיר

  • כריות נגד פצעי לחץ – הכריות הן אביזרים שנחוצים היטב לכלל ציבור הנכים. מדובר על אביזרים לנכים שתפקידם למנוע לחץ קיצוני על העצמות באזור האגן. הסיבה להיווצרות הפצעים היא שנכים רבים לא מסוגלים להזיז אזור זה, וכך הלחץ נעשה קיצוני – עד שנוצרים פצעים שהם קשים אמד לטיפול וכואבים מאד. אפשר למנעו זאת פשוט באמצעות שימוש בכריות מיוחדות. את הכריות אפשר להניח על המושבים של כסאות הגלגלים, וכן על המזרנים במיטה.

 

  • מעלוני מדרגות – עוד אביזרים לנכים שהופכים את התפקוד לפשוט יותר, אלו הם מעלוני המדרגות. המעלונים מתאימים למבנים שבהם אין מעליות מיוחדות עבור נכים. את כסא הגלגלים מחברים למעלון – ואדם נוסף פשוט מושך את המעלון עם הנכה כלפי מעלה על המדרגות. הדבר מאפשר העלאה וירידה במדרגות שהיא בטוחה יותר, ופותר לא פעם בעיות משמעותיות של ניוד.

 

  • מעקה למיטה – כאן מדובר על אביזרים לנכים שהם לכאורה פשוטים מאד, אך השפעתם היא פשוט עצומה. אנשים עם נכות, זקוקים לא פעם לסיוע בכדי שיוכלו להתרומם מהמיטה ולהעביר את עצמם לכסא הגלגלים. מאחר שהקימה איננה פשוטה עבורם, הם זקוקים למשענת מתאימה ליד, שבעזרתה יוכלו להרים את גופם. מעקות התמיכה הם הפתרון לכך. את המעקה מתקינים מתחת למזרן וחלקו העליון מציץ כלפי מעלה. אפשר להישען עליו בבטיחות, להתרומם – וכמובן גם לשכב בנוחות.

מומלץ להצטייד באביזרים שמתאימים לכם

אם אתם מחפשים אביזרי עזר עבורכם או עבור הקרובים שלכם, דעו לכם שמדובר לא פעם על אביזרים שיכולים ממש לשפר את איכות החיים באופן ניכר. רצוי כמובן לבצע התאמה אישית בין הנכה לבין האביזרים – כדי שיוכל לקבל את המענה ההולם.

atstatst1
אי טי שיקום בע"מ מספקת אביזרים לנכים מכל הסוגים, כסאות גלגלים, עמידונים, שיקומונים, כריות נגד פצעי לחץ, הליכונים, ועוד, לחברה ניסיון וותק של שנים רבות בתחום השיקום והתמיכה עם צוות עובדים מיומן ומנוסה כך שיכול להתאים לכל אחד ואחד מכם בדיוק מה שרציתם, לפרטים נוספים ולצפיה במוצרים שלנו כנסו לאתר