אבא הוריד ראש / אילן גיל

יש בספר צד שמאד אהבתי, הצד שמתאר את יחסיו עם ילדיו ועם הוריו. חלק מהסיפורים הצחיקו אותי והקריאה היתה משביעה את החוויה שלי איתו הרבה יותר אילו הספר היה מתמקד בסיפורים הללו בלבד.

בחורה עם מחשב נייד

נכנסת – ספרות לשם שינוי 2005, 351 עמ'
מקור

עבר זמן מה מאז שקראתי את הספר. לא הצלחתי להגיע לכתוב עליו מכיון שאני לא יודעת להגדיר תחושה אחת עליו. מצד אחד הקריאה בו מאד זורמת. זה סיפור יומיומי, רבים מאיתנו עוברים חלק מהחוויות שמדובר בהן, רובנו כותבים עליהם בבלוגים שאנחנו מנהלים, אבל אילן גיל החליט לכתוב אותן בספר, מה שהיה כנראה נכון לו כי זו היתה חוויה שהוא החליט לעבור ולהוציא לאור. מאידך, הספר הזה מאד הרגיז אותי. יש בו צד שמאד אהבתי, הצד שמתאר את יחסיו עם ילדיו ועם הוריו. חלק מהסיפורים הצחיקו אותי והקריאה היתה משביעה את החוויה שלי איתו הרבה יותר אילו הספר היה מתמקד בסיפורים הללו בלבד. אולם הכותב הוציא את הספר כדי להלחם על מטרה שאני באופן אישי לא מסכימה איתה. המטרה שלו היא לשכנע שעישון גראס יכול להועיל למעשן בכל מיני דרכים שונות. הסיפורים הנוספים מבחינתו הם רק תיבול, כי הלא לא ניתן לכתוב ספר שהעניין היחיד בו הוא מדוע זה יועיל לכולנו לעשן גראס ומדוע צריך לעגן את זה בחוק ולא להשאיר את העניין מחוץ לחוק כפי שזה היום. אני כאמור, הייתי מעדיפה אילו הספר היה מתמקד יותר בסיפורים הללו.

הטענה שאם הגראס טוב לחולים אנושים במה הוא יכול להזיק למי שאינו חולה, אינה מקובלת עלי. מי שאינו חולה אינו נוטל תרופות! אם גראס הוא אכן תרופה, ואני חייבת לציין שאין לי מושג אם הוא אכן כזה ונכון להיום גם אין לי עניין לברר, אז אולי ורק אולי הוא באמת מיועד לחולים שהוא יכול לעזור להם ולהם בלבד. אם אני רוצה לשפר את מצב רוחי, אני אשמע מוזיקה שאני אוהבת, אני אקרא ספר, אראה סרט מצחיק, אני אלך לים או אצא לבלות, או אדאג להפגש עם חברים שאני יודעת בודאות שברגע שמבטי ינחת עליהם זה יספיק כדי להעלות חיוך על שפתי ומשם הדרך פתוחה לרווחה. אני בטח לא אטול כימיקלים לצורך העניין בין אם הם צמחוניים, טבעיים וודאי שלא מלאכותיים.

אין לי שום דבר נגד תרופות. אני נוטלת אותן כשאני חייבת, אבל הדגש הוא על: כשאני חייבת. אני חייבת לציין, שאני לא שופטת או דנה אף אחד אחר, אבל כשבאים לשכנע אותי, אפילו אם מדובר רק בחקיקה בנושא זה, צריך טיעונים קצת יותר טובים, קצת יותר חותכים.

אילן גיל, שלחת לי את הספר באופן אישי ואני מעריכה את המחווה, עם זאת, הייתי שומעת בקולה של ביתך ומשמיטה את המאבק עם חברות הסלולאר, זהו מאבק שכולנו חווים ואני באופן אישי  יכולה לקרוא עליו בבלוגים השונים שאני עוקבת אחריהם, אך איני רואה צורך לקרוא עליו באריכות בספר שאני קוראת. אני מודה שקצת דילגתי בקטעים האלה.

אהבתי מאד את התאורים בנושא בקשות מהיקום. אני ביקשתי מהיקום ספריה חדשה, מקרר חדש ועוד. היקום שלח אותי לרכוש אותם בחנות אבא הוריד ראש / אילן גיל - אבא הוריד ראש - אילן גיל - נכנסת - ספרות לשם שינוי - ספרים - מקור - דמיון מציאותי - מציאות הזויה - גראס - חברות הסלולאר .

לדעתי אילן גיל כותב היטב, גם אם לא אהבתי את כל הנושאים שעולים בספר וגם אם חלק מהם הרגיזו אותי, העובדה היא שקראתי את הספר עד סופו, אבל עורך טוב היה מיטיב עם הספר הזה.

סיגלית בן-ישראל
כאן תמצאו סקירות של ספרים, סרטים וחוויות אישיות. הסקירות הן אישיות שלי או של חברים שקוראים וכותבים. למען הגילוי הנאות אספר לכם, שבנוסף לספרים שלי, אלו שאני רוכשת או שואלת, לעיתים אני מקבלת ספרים לקריאה וסקירה מההוצאות לאור השונות. אני תמיד כותבת בכנות את תחושותי לגבי הספרים שאני קוראת ולכם נותר רק לבחור אם הם לטעמכם או לא. שמחה לארח אתכם בבלוג שלי ואשמח אם תגיבו.