הבלוג של גלית דיאמנט

סיפורים מהקישקע

כותבת בעיקר אותי. יהיה לי הכי כיף בעולם לדעת שקראת והרגשת שכתבתי גם אותך.

עדכונים:

פוסטים: 80

החל מאפריל 2013

רוצה לכתוב לך את הדברים שאף פעם לא כתבו לי . הם יעשו אצלך את כל ההבדל בין להתגלגל בחיים לבין לחיות אותם בצורה מלאה. דברים שלמדתי מתוך הניסיון הכי אישי שלי. דברים שהצלחתי בהם ודברים שלא למדתי בזמן ושנכשלתי בהם בענק. דברים שהייתי כותבת לעצמי אם הייתי בת עשרים.

19/07/2015

ילדה אהובה שלי, שהשתחררה היום מצה”ל.

אם רק הייתי יכולה הייתי נוסעת איתך למסע שופינג מטורף בניו יורק או להופעה של U2 בברלין, או קונה לך כרטיס להודו ואומרת לך שבי באיזה מקום בשקט-בשקט ותתבונני. אפילו הייתי קופצת איתך לאמסטרדם לנסות את הג’וינט הראשון. את אלה אני לא יכולה לתת. במקום זה אני קושרת בסרט את כל המילים שלי ומגישה לך אותן באהבה שיכולה להתקיים רק בין אמא לבת.

במילים שלי אליך לא תמצאי קלישאות סקביאס של הגעת עד הלום, עוף גוזל או ערב טוב לך את מושלמת. כי את הילדה שלי, לא קלישאה. מגיעות לך מילים מהלב.

מאיה גוזרת חוגר

רוצה לכתוב לך את הדברים שאף פעם לא כתבו לי . הם יעשו אצלך את כל ההבדל בין להתגלגל בחיים לבין לחיות אותם בצורה מלאה. דברים שלמדתי מתוך הניסיון הכי אישי שלי. דברים שהצלחתי בהם ודברים שלא למדתי בזמן ושנכשלתי בהם בענק. דברים שהייתי כותבת לעצמי אם הייתי בת עשרים.

 1. את יכולה לעשות כל מה שאת רוצה. החוכמה היא באמת לרצות את זה. רצון מביא תשוקה. תשוקה מזרזת הגשמה.
 2. אל תקשיבי לכל מי שמתחיל משפט ב”את לא מספיק”. זה רעל. ואם בכל זאת מישהו נכנס לך מתחת לעור עם “את לא מספיק” (יפה/חכמה/עשירה/מוצלחת/רזה וכאלה), תסתכלי לו בלבן של העיניים ותגידי לו נכון, אני לא מספיק, אני מעל ומעבר.
 3. תתרחקי מאנשים שלא משאירים לך מקום להיות ומטייקרים של אנרגיה ותשומת לב. תפני מקום לאלה שמבינים את ערך החברות ושיציעו כתף כשתהיי במקומות נמוכים.
 4. תטיילי. הרבה. תראי עולם. תספגי ריחות, טעמים, מראות, אמונות. כל הדברים האלה יתנו לך פרספקטיבה על החיים שלך ועל החיים בכלל.
 5. תשמעי הרבה מוזיקה. תתחברי לא רק למילים אלא גם למנגינות. תראי מה מקפיץ אותך, מה מטריף אותך, מה פותח לך את הברזים. תני כבוד לאבות המייסדים: ללד זפלין, לפינק פלוייד, לקווין, לאליס קופר, לאירוסמיט, לנירוונה, לסקורפיונס, לדייר סטרייטס וכמובן לשלום המלך של הרוקנרול הישראלי.
 6. תבחרי לימודים לא לפי מה שנחשב אלא לפי מה שמדליק אותך ומה שנותן לך משמעות. עיין ערך תשוקה בסעיף 1. ואם אחרי שנה תביני בעצם שזה לא זה, אפשר וצריך לשנות. תמיד אפשר לבחור מחדש.327395
 7. החיים עולים כסף. הרבה כסף. תעבדי קשה ובחריצות – יהיה לך כסף. לא תעבדי – לא יהיה. עבודה קשה לא רק שלא הרגה אף אחד – היא גם נותנת תחושה של משמעות ושל ערך.
 8. אל תתני לעצמך להיות תלויה פיננסית באף גבר . את יכולה להצליח כישות נפרדת. את מספיק חכמה, חרוצה ומוכשרת כדי לעשות את זה בענק. זה יתן לך סיפוק, זה יתן לך ביטחון , זה יתן לך תחושת שוויוניות בכלכלת המשפחה וזה יתן לך דרייב להמשיך ולהצליח.
 9. גם אל תתני לעצמך להיות תלויה לפרנסתך באף מקום עבודה. שוק העבודה לא אוהב נשים. הוא לא אוהב נשים צעירות לפני חתונה, הוא לא אוהב נשים צעירות שחושבות על משפחה, הוא לא אוהב נשים עם ילדים קטנים והוא הכי לא אוהב נשים עם שיער שיבה, גם אם הוא צבוע. תהיי המנכ”לית של עצמך. ואם תחליטי להיות שכירה, תדאגי לעצמך לעוד עוגנים של הכנסות עצמאיות שיתנו לך חירות כלכלית.
 10. אל תישארי דקה ליד אנשים מרירים ועם אנרגיה כבויה. הם יוציאו לך את הרוח מהמפרשים. תעמדי ליד אנשים שיעשו לך פווו ושאת תעשי להם פווו בחזרה.
 11. כשאת מתחתנת עם מישהו, תזכרי שאתם מתחילים בתור אנשים מסוימים, וכעבור עשרים שנה אתם לא אותם אנשים שהייתם. כדי לשמור את זה צריך לדבר הרבה, לתת מקום של כבוד לשינויים ומספיק מרחב הדדי כדי לצמוח תוך כדי תנועה.
 12. יש שיעורים בחיים שתצטרכי לעבור לבד. לפעמים הם נורא יכאבו. אבל את תצאי מהם חכמה יותר, חזקה יותר ויכולה יותר.398191_480845425270974_1486052890_n
 13. אם את מגיעה לצומת דרכים ואת לא יודעת להחליט באיזו דרך לבחור, תבחרי בזו שמתכתבת יותר עם סולם הערכים שלך. יש מצב שהיא תהיה ארוכה יותר, אבל היא תהיה נכונה יותר.
 14. אם מישהו נכנס לחיים שלך ועושה בשבילך משהו משנה חיים, תעבירי את זה הלאה.
 15. אם יש לך זמן בבוקר, שימי רמקולים בפול ווליום ותרקדי בסלון.
 16. את ראויה להיות אישה נחשקת, מחוזרת ונאהבת.

.

שהמזל יהיה לצדך ויאיר את דרכך, ילדה שלי. אני כאן כשתצטרכי ותרצי. אוהבת אותך, גאה בך ומאמינה בך, הכי. ברוכה הבאה לעולם האמיתי.

 embedded by Embedded Video

עוד מהבלוג של גלית דיאמנט

תצוגה מקדימה

שי פירון, תהיה ריאלי.

בהמשך לעתירת ביה"ס הריאלי לבג"ץ נגד משרד החינוך, אני פונה להיגיון הישר שלך ומבקשת ממך בכל לשון של בקשה שתפעיל אותו. כן, אני יודעת שאתה כבר לא עומד בראש משרד...

תצוגה מקדימה

לא נוח.

את משבר גיל הארבעים שלי חטפתי בדיוק לפני ארבע שנים, בגיל 42 וחצי, בערב כיפור. הבת שלי הודיעה שהיא רוצה להתחיל לצום, ואני החלטתי להכין ארוחה מפסקת ולצום יחד איתה לאות סולידריות. מיהרתי לענייני מכולת ובישולים, ועוד הייתי...

תגובות

פורסם לפני 7 years
תצוגה מקדימה

הדייט שלי עם אריאל

גילוי נאות: אני שונאת כביסה. שונאת לכבס, שונאת לקפל, והכי שונאת להחזיר למקום. חדר הכביסה שלי מזכיר לי את הקיטון של רסקולניקוב בחטא ועונשו: צר, אפלולי ומדכא, רק שבמקום מיטה...

תגובות

פורסם לפני 7 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה