הבלוג של ורדה דרור

חופש להיות – הבלוג של ורדה דרור

מורה רוחנית, מפתחת דרך "חופש להיות"', הוציאה לאור את הספרים "חופש להיות" ו"1+1=1 שיחות עם ורדה דרור". מלמדת אנשים לחבר בין הרגש לשכל, ולגלות מחדש את האופן בו הדברים באמת עובדים. לראות את הטוב שבדכאון ואת המתנה שבכעס.

עדכונים:

פוסטים: 15

החל מאוקטובר 2012

החריגות היא יפיפייה. השונה בא ללמד אותי, ואני יכולה ללמוד ממנו. אני קוראת לזה חריגות, אבל מי קבע מה זה נורמאלי? מי קבע מה נכון? הכלל הוא הנכון? לא. היוצא מהכלל הוא הנכון

11/03/2013

אחת התחושות שאנשים גדלו איתן היא  תחושת חריגותם. שהם היו חריגים בחברה, בבית ספר, בבית. “הכבשה השחורה”, המושג הידוע. “לא הייתי כמו כולם, הייתי שונה, הייתי אאוטסיידר, אחר”. הילדים האלה, כולל אני, גדלנו בידיעה שאנחנו לא בסדר, כי אנחנו שונים, אנחנו לא כמו כולם.

לצערי הרב, גם ההורים קיבעו את הרעיון הזה, שאנחנו לא בסדר כי אנחנו אחרים, לא כמו כולם. הילד חריג אז הוא לא בסדר.

הילדים הולכים עם זה לעולם ומרגישים שהם לבד, כי תמיד האשימו אותם על החריגות שלהם. היום באה הרוחניות המדהימה ואומרת בדיוק הפוך. הילדים האלה חריגים כי הם יוצאי דופן, הם מיוחדים. יש להם משהו מאוד מיוחד להביא לעולם, והחריגות שלהם היא המתנה שלהם.

המיוחדות הזו היא המתנה שלהם, וזה מה שאני עושה היום. כשאני עובדת עם אנשים אני אומרת להם תראו, החריגות שלכם זו בדיוק המתנה שלכם. הרבה מהפכנים, הרבה גאונים, אנשים מיוחדים במינם, היו אנשים חריגים. במקום לבעוט בחריגות, תאהבו את החריגות שלכם.

תאהבו את הילדים שלכם, שהם שונים. כי הם מאוד מיוחדים.

ילד קטן ורך בנשמתו יודע כבר מהבית שלו שהוא “הכבשה השחורה”. הוא אומר לעצמו “אני לא בסדר, אני לא כמו כולם. אני חייב להיות כמו כולם, אבל אני לא”, ומזה נולדות תופעות כמו אנורקסיה, בולימיה, השמנה, קשיים בלמידה, בעיות חברתיות ועוד. זה קורה כי הם חייבים להגן על עצמם, מכיוון שמתעללים בהם בכל מקום.

שימו לב שבכל בית יש ילד חריג. המושג “הכבשה השחורה” לא נולד סתם. דווקא הילד הזה זקוק להכי הרבה אהבה, טיפוח, הקשבה ותשומת לב, כי הוא מלכתחילה בחר במשימה מאוד קשה – הוא בחר להיות חריג, כדי ללמוד וללמד אחרים.

תשים לב שלכאורה יש את הנורמאליים, ויש את היוצאים מהכלל. עליהם אני מדברת. מזהים אותם כבר מגיל קטן. החריגים יותר חולמניים, שקטים, עדינים. יש להם עולם מאוד מאוד עשיר, שאף אחד לא מגלה אותו, כי ההורים והמחנכים עסוקים בללמד איך להיות כמו כולם.

ילד כזה בורח לעולמות משלו.

הרבה מאוד אנשים רוחניים מספרים את אותו סיפור, “היינו ילדים חולמניים, היה לנו את העולם הפנימי שלנו, את הפיות שלנו, את המלאכים שלנו ואת המפלצות שלנו, ואנחנו לא יכולנו לדבר על זה. לשם ברחנו, זה היה עולם האגדות שנעזרנו בו. זה מה שהציל אותנו מעולם המבוגרים הבור”.

החריגות היא יפיפייה. השונה בא ללמד אותי, ואני יכולה ללמוד ממנו. אני קוראת לזה חריגות, אבל מי קבע מה זה נורמאלי? מי קבע מה נכון? הכלל הוא הנכון? לא. היוצא מהכלל הוא הנכון. בדיוק הפוך. הכלל הוא פשוט עדר. התקרנפות, זה הכלל. הכלל הולך אחרי מה שצריך להיות, ככה זה נוח. “חס וחלילה שאני לא אעשה משהו אחר, שאני לא אהיה שונה מאחרים, כי יגידו עלי שאני משוגעת, שאני יוצאת דופן. יכנו אותי בכל מיני שמות ויצביעו עלי באצבע”.

טפחו את החריגות. גם הילדים וגם ההורים. טפחו את הילדים החריגים, תאהבו אותם כמו שהם.

(מתוך הספר “1+1=1 שיחות עם ורדה דרור”, הוצאה עצמית)

עוד מהבלוג של ורדה דרור

מילה על ברית

ברית מילה עם אלוהים היא ברית מילה בלב בלבד. אין צורך בחוקים, במצוות ובאיסורים. המנהג הפרימיטיבי לחתוך לעוללים חסרי ישע את איבר המין בשם אלוהים הוא חסר מצפון ולב. אלוהים לא אוהב אותנו בתנאי שנחתוך בבשר החי, הרי הוא ברא...

תגובות

פורסם לפני 8 years
תצוגה מקדימה

כעס מוסיף לבריאות

כעס זו אנרגיה מדהימה, אש מתפרצת כמו לבה מתוכנו, בלי תכנון. הבעיה היא שאנחנו מחשיבים את עצמנו לאנשים תרבותיים ובתרבות שיצרנו אסור לכעוס, אסור להראות כעס, אסור להביע את האש הזו החוצה מתוכנו. כעס הוא תחפושת של כאב לב שלא...

תגובות

פורסם לפני 8 years

לבחור להיות אנושי

תקופה זו היא תקופה משמעותית לכל תושבי כדור הארץ. החלטות מהותיות צריכות להבחן. אדם צריך לשאול את עצמו מה הוא רוצה להיות. ימין-שמאל, כך מגדירים אנשים את הפוליטיקה. כמה הסתרה ושקרים יש במינוחים האלה. התגיות האלה רק מקבעות את...

תגובות

פורסם לפני 7 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה