הבלוג של יערה די סגני

מוכנה לפרוש כנפיים

בת 48, אימא למתבגר ולגברת פלפלת. נשאבת סדרתית, מולטיטאסקרית כרונית, מכורה כבדה לסמארטפון ולאנשים. אוהבת לבשל ולהאכיל, לקרוא, סלסה, ג'וג'יטסו, אופניים, סאפ ושלום עולמי ממציאה את עצמי מחדש ונהנית מכל רגע.

עדכונים:

פוסטים: 179

החל מאוקטובר 2013

איך מחליפים את השלטון? האם מספיק לבחור “רק לא ביבי”? מתלבטים, איך תחליטו בקלפי? אידיאולוגית, אסטרטגית, רגשית? על מה תתפשרו? ולאן הולכים 18 מנדטים? ולקינוח – פשוט לכו להצביע

21/01/2015

מאז שמלאו לי 18 אני מקפידה להצביע, אך זו מערכת הבחירות הראשונה שבה אני גם פעילה ומקדישה את כל זמני לבחירות וליש עתיד. זו גם הפעם הראשונה שאני שלמה עד הסוף עם הבחירה שלי, שאני בטוחה.

הפוסט הזה מוקדש בעיקר לחבריי שמתלבטים בין יש עתיד לבין “המחנה הציוני”.

חייבים להחליף את ביבי

“רק לא ביבי” אומרים מי שמאסו בשחיתות, שמאסו בשלטון שמצעיד אותנו אחורה, שמאסו בהפחדות ובגישת “המגיע לי”, בראוותנות, בבזבזנות ובזלזול בבוחרים.

אז מי כן?

שלוש המפלגות הגדולות בכנסת ה-19 הן יש עתיד, הליכוד ומפלגת העבודה (עכשיו המחנה הציוני), שלוש מפלגות גדולות, שלושה מנהיגים עם פוטנציאל להרכיב ממשלה. כן, שלושה.

הסקרים והתקשורת ממצבים את בוז’י/לבני מול ביבי וישנם הסוברים שכדי שביבי לא יקים ממשלה, אין ברירה אלא להצביע למחנה הציוני, גם אם הם תומכים ביש עתיד. האמנם?

leaders

 

איך בוחרים?

כדי להחליף את מפלגת השלטון בוחרים במפלגה גדולה. המפלגות הקטנות, מפלגות הקצוות והמפלגות הסקטוריאליות הן בזבוז של קולות. עלה ירוק זה אחלה, היא לא תבנה קואליציה, למרצ המון אידיאולוגיה אבל דנ”א של אופוזיציה, מפלגת הנשים החרדית היא אחד הדברים המרגשים ביותר שהתרחשו בפוליטיקה הישראלית, אבל היא לא תגבור על ביבי.

הסקרים

כל יום מתפרסם סקר חדש – פעם זה עולה וההוא יורד, זה נוסק וזה מתרסק. פרשנים וסטטיסטיקאים מדברים על מדגמים ועל טעויות דגימה אבל רק נתון אחד חשוב באמת – כ-15% מהבוחרים מחליטים רק ביום הבחירות, 18 מנדטים. המון.

אז להאמין לסקרים? הניסיון מלמד אותנו שהם רחוקים מלהיות אמינים אבל בפועל, אנשים מושפעים מהם וכך הסקרים הופכים לנבואה שמגשימה את עצמה (בערך). הגיע הזמן שהסקרים יחזרו להיות מה שהם באמת – מילוי זמן אוויר, חומר לפרשנים, פרנסה לסוקרים, הימור עם הילה מדעית.

shutterstock_202540585

מי ירכיב את הממשלה?

הסיעה הגדולה ביותר, לא? אז זהו, שלא בהכרח. את הממשלה תרכיב הסיעה שמסוגלת להרכיב קואליציה, הסיעה עליה ימליץ הרוב בכנסת. זוכרים את בחירות 2009? את הממשלה הרכיב הליכוד עם 27 מנדטים ולא קדימה (בראשות ציפי ליבני) עם 28 מנדטים.

התשובה היא גושים – את הממשלה תרכיב הסיעה שתוכל לבנות את הגוש הגדול יותר. כל עוד אתם מצביעים לאחת ממפלגות אותו גוש – הקול שלכם מחזק את המחנה שמתמודד מול הליכוד ושותפיו.

אז למי לתת את הקול?

למפלגה גדולה שתוכל להיות גורם משמעותי בגוש שירכיב קואליציה. לכו עם האידיאולוגיה, לכו עם הערכים, עם מי שמייצג אתכם – בלי פחד. הצביעו למפלגה שלכם וחזקו אותה כך שתוכל לייצג אתכם באופן הטוב ביותר.

אני רוצה את יש עתיד חזקה כדי שהיא תמשיך לתת את הטון ותמשיך בעבודתה בכל הכוח. כדי שיהיה לה את הכוח לשמר את מה שנעשה ולהמשיך לקדם את השאר. כדי שלא ילכו לאיבוד שעון הקיץ הארוך, בתי הספר של החופש הגדול, ממשלת 18 שרים, הקצבאות לניצולי שואה ועוד ועוד. כדי שיהיה מי שימשיך לעמוד מול הסחטנות של המפלגות שמכרו עצמן למרבה במחיר וסחטו אותנו עוד ועוד.

אני לא רוצה להמר ולתת את קולי למפלגה שמצהירה מראש על העדפה לקואליציה עם החרדים, למפלגה שחבריה תוקפים דווקא את יש עתיד (שאלתם את עצמכם למה, בעצם?) ולא מתמקדים בביבי – אותו ביבי שקורא למצביעי המרכז-שמאל והשמאל להצביע דווקא למחנה הציוני (והמבין יבין)

אני רוצה ש-1.8 מיליון אנשים שלא יוצאים לקלפי יממשו את זכותם.

אני רוצה שנפסיק לתת לסקרים לבלבל אותנו.

ובעיקר אני רוצה שנפסיק לקבל בסלחנות את מה שקורה בליכוד, בישראל ביתנו, בש”ס ובבית היהודי. אני רוצה לחיות בחברה שמוקיעה פשע ושחיתות ולא מוכנה לקבל מנהיגים מושחתים ועבריינים ובשביל זה צריך לתת כוח למפלגה שחבריה אנשים ישרים.ממשיכים

הכותבת היא ראש מטה יש עתיד בתל מונד ואחראית מערכות מידע וניו מדיה במרחב השרון.

עוד מהבלוג של יערה די סגני

תצוגה מקדימה

380 רקפות, קהילה אחת

ראשון בלילה, אני נכנסת רק שנייה אחת אחרונה לאחת הקבוצות בפייסבוק לפני שאני קורסת בסוף יום ארוך. מודעה שהעלתה חברה מישוב שכן לוכדת את עיני. סיפור שהוא עולם ומלואו המסוכם במספר מילים קצרות. עַתַי הקטן חלה בסרטן, למרבה...

תצוגה מקדימה

ילדה עם תלתלים

אני אימא לילדה עם תלתלים, זה קצת הפתיע אותי, הקטע עם התלתלים, למרות שזה לא ממש היה בלתי צפוי, בכל זאת, הילדה 50% ג'מייקנית, אבל כך או אחרת, יום אחד הבנתי שאני אימא לילדה עם תלתלים ושיש לעובדה זו השלכות ומשמעות, מעבר לזה שזה ממש...

תצוגה מקדימה

סליחה, מי את?

כבר 44 שנים שאני הנכדה שלה, הנכדה הבכורה ובשבע השנים הראשונות גם היחידה. כשהייתי בת 10 היא וסבא שלי עלו לארץ ובאו לגור ממש לידנו, רק בניין אחד הפריד בינינו. הייתי קוראת להם מהחלון, פוגשת אותם ברחוב ובמכולת, אוכלת אצלם ארוחת...

תגובות

פורסם לפני 4 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה